У НВК “Ялинка” відкрили угорськомовну групу для дошкільнят

Угорську мову вивчатимуть дошкільнята в ужгородському навчально-виховному комплексі з поглибленим вивченням іноземних мов «Ялинка» у мікрорайоні «Шахта». Сьогодні символічну стрічку на вході до облаштованої для занять групи перерізали Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бугайла, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, заступник голови Закарпатської обласної ради Йосип Борто, заступник голови Закарпатської ОДА Віктор Мікулін.

Спочатку урочистості пройшли в актовому залі закладу. Завідуюча НВК Світлана Рибак розповіла, що відкрито угорськомовну групу на прохання батьків діток, які клопотали ще два роки тому і стало можливим за сприяння Генерального консульства Угорщини в Ужгороді, міської влади.

Генеральний консул Угорщини  Йожеф Бугайла привітав діток, батьків і педагогів «Ялинки» з успішним завершенням організаційних робіт зі створення групи, побажав малятам швидко опанувати мову сусідньої із Закарпаттям держави. Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв подякував завідуючій Світлані Рибак за збереження і примноження традицій та здобутків навчального закладу, наголосив, що міська рада активно сприяє створенню умов для вивчення всіх іноземних мов, адже це потрібно кожному, бо незабаром Україна таки буде в єдиній європейській сім’ї.

Заступник голови обласної ради Йосип Борто зазначив, що угорська мова допоможе ужгородцям у спілкуванні і в країнах Європейського Союзу, і в нашому багатонаціональному Закарпатті. За його словами, ця мова дуже гарна, логічна, але й складна, проте в дитячому віці, граючись, її опанувати легше.

Як повідомила представник міського управління освіти Ольга Юрик, вивчається питання відкриття в «Ялинці» також класу початкової школи з угорською мовою навчання.

Дітки із груп дитсадка та першокласники «Ялинки», які протягом року вивчали угорську на гурткових заняттях, показали невеличкий концерт – пісеньки та веселі віршики.

Гості «Ялинки» оглянули групу, спальню, яка поруч та інші умови для діток.