Ужгородські дитсадки за сприяння уряду Японії отримали перше професійне кухонне обладнання

Сьогодні надійшла перша партія нового професійного кухонного обладнання для дитячих садків Ужгорода – допомога уряду Японії.

Із рівненського заводу привезли 15 м’ясорубок, стільки ж електроплит, 11 жарових шаф, 11 електросковорідок на загальну суму 594,2 тисячі гривень.

Незабаром, після травневих свят, мають надійти ще котли на 60-100 літрів із Запоріжжя, а з Харківщини – морозильні камери та холодильники. Загалом кухні 24 дитячих дошкільних закладів Ужгорода отримають 86 одиниць сучасного професійного обладнання українського виробництва.

Усім, дитячим садочкам, а це ДНЗ № 1, ДНЗ № 2, ДНЗ № 6, ДНЗ № 8, ДНЗ № 15, ДНЗ № 16, ДНЗ № 18, ДНЗ № 19, ДНЗ № 20, ДНЗ № 21, ДНЗ № 26, ДНЗ № 28, ДНЗ № 29, ДНЗ № 30, ДНЗ № 31, ДНЗ № 33, ДНЗ № 36, ДНЗ № 39, ДНЗ № 42, НВК «Престиж», СНВК «Первоцвіт», СНВК «Ялинка», СНВК «Веселка», НВК «Горяни» обладнання  передали одразу за схемою, погодженою з урядом Японії.

У проекті беруть участь 24 із 30 ужгородських садочків, інші, які не потрапили у вибірку, матимуть можливість отримати необхідне обладнання у рамках Програми матеріально-технічного забезпечення навчальних закладів на 2016-2020 роки. У цьому запевнив сьогодні під час отримання устаткування міський голова Ужгорода Богдан Андріїв. Міський голова також подякував громадському активісту, керівнику проекту Миколі Яцкову, завдяки якому ужгородські дитсадки і змогли отримати обладання.

В Ужгороді садочки відвідують понад 5,5 тисяч дошкільнят, усіх потрібно забезпечити чотириразовим харчуванням кожного дня перебування у закладі. Однак обладнання для приготування їжі, зберігання продуктів – морально і фізично застаріле. Саме для виправлення цієї ситуації японський уряд і надав технічну підтримку Ужгороду.

Проект «Покращення санітарних умов у дитсадках міста Ужгород» виконується Карпатським агентством прав людини «Вестед» за партнерської участі управління освіти Ужгородської міської ради і реалізується в рамках Програми безвідплатної допомоги “КУСАНОНЕ”, яка спрямована на підтримку проектів, представлених неурядовими організаціями та іншими неприбутковими установами.

Ця грантова допомога є доказом зусиль, докладених Японією з метою забезпечення людської безпеки – пріоритетного напрямку японської політики щодо міжнародного співробітництва – та поглиблення міжнародної співпраці, що стає все більш важливою.

Із 2002 і дотепер в Україні в рамках Програми «КУСАНОНЕ» реалізовано дев’яносто сім проектів,  на загальну суму близько 7,1 мільйони доларів США. Ці гранти є частиною Японської Офіційної Допомоги Розвитку для України.

Загалом, з березня 2014 року Японія надала Україні фінансову підтримку для стабілізації та стимулювання реформ в Україні на загальну суму 1,85 млрд. дол. США.