Просимо заборонити у місті проведення циркових вистав із використанням тварин.

Червень 13, 2017

• Петиція №: 0008/23.01-21
  • Автор петиції: Мільчевич Андріанна
  • Дата подання: 13.06.2017
  • Збір підписів до: 02.07.2017

Зібрано: 1Залишилось: 249

СУТЬ ПЕТИЦІЇ:

Ми, мешканці міста Ужгород, проти негуманного та неетичного поводження з тваринами в цирках.

Не можна видавати за розвагу демонстрацію тварин-в’язнів, і не можна привчати дітей вважати таке розвагою. Неволя не може розважати!

Щоразу як до нашого міста приїжджають гастролюючі цирки з тваринами, батьки ведуть своїх діточок, щоб порозважати. А чи замислюються батьки, як тварини живуть у цирках і як їм вдається стати артистами? Спостерігаючи за тваринами у цирках, які виконують кумедні трюки: ведмідь їздить на велосипеді, мавпи катаються на самокатах, кожен з нас думає, які розумні тварини, що здатні виконувати такі не властиві для них трюки. Але для того, щоб примусити тварину виконувати такі неприродні дії в 99% її морять голодом і піддають фізичному покаранню. В таких умовах тварини знаходяться 95% часу свого життя. Від нудьги та самотності у них розвивається стереотипна поведінка. Відтак, вони нерідко кусають самі себе, б`ються об клітку і т.і.
У багатьох країнах світу обмежено або заборонено використання тварин у цирках. До таких країн відносяться: Австрія, Бельгія, Боснія і Герцеговина, Великобританія, Угорщина, Греція, Данія, Ірландія, Іспанія, Італія, Кіпр, Латвія, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Словенія, Хорватія, Чехія, Швеція, Фінляндія, Естонія, США, Канада, Аргентина, Болівія, Бразилія, Колумбія, Коста-Ріка, Мексика, Панама, Парагвай, Перу, Сальвадор, Чилі, Еквадор, Австралія, Індія, Ізраїль.
Сьогодні все більше людей усвідомлюють жорстокість, яка стоїть за дресируванням. Українці також усе частіше проявляють негативне ставлення до цирків з тваринами. Тому, Ужгород не повинен бути осторонь загальноукраїнського та світового руху проти жорстокого використання тварин у цирках.

Локальна заборона або обмеження на розміщення пересувних цирків з тваринами у місті цілком знаходиться у компетенції органів місцевого самоврядування та регулюється наступними нормативно-правовими актами України:
«Про місцеве самоврядування в Україні»,
«Про благоустрій населених пунктів»,
«Про захист тварин від жорстокого поводження»,
«Про тваринний світ»,
«Про охорону навколишнього природного середовища»,
«Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»,
«Про захист населення від інфекційних хвороб»,
Наказу Міністерства охорони навколишнього природного середовища України від 30 вересня 2010 року № 429 Про затвердження Порядку та розведення диких тварин, які перебувають у стані неволі або в напіввільних умовах,
Постанови Кабінету Міністрів України від 16 листопада 2011 року №1402 «Про затвердження правил транспортування тварин».
Просимо заборонити у місті проведення циркових вистав із використанням тварин.

ВІДПОВІДЬ МІСЬКРАДИ:

Шановна Андріано Андріївно ! Електронна петиція №ЕП-0008/23.01-21 зібрала 1 голос з необхідних 250 голосів. Відповідно до статті 23-1 Закону України "Про звернення громадян" електронна петиція, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як звернення громадян відповідно до Закону. З повагою Управління правового забезпечення

ПЕТИЦІЮ ПІДПИСАЛИ:

1. 2017-06-15 11:37:01 - Добош Віктор