Інформація про послугу

Надання статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів

30 днів
Виконавець
Служба у справах дітей Ужгородської міської ради
Результат послуги
Рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради про надання або відмову у наданні статусу дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів
Перелік документів

Заява* законного представника дитини або у разі, якщо дитина переміщується без супроводження батьків або осіб, які їх замінюють, її родичів (баби, діда, прабаби, прадіда, тітки, дядька, повнолітніх брата або сестри), вітчима, мачухи, представника органу опіки та піклування або дитини, якій виповнилось 14 років.

Оригінали всіх документів мати при собі.

1. Завірена копія свідоцтва про народження

дитини або іншого документа, який посвідчує особу дитини;

1. Завірена копія документа, який посвідчує особу заявника;
  2. Завірена копія документа, який підтверджує повноваження законного представника дитини (у разі, якщо дитина постійно проживає/перебуває у закладі охорони здоров’я, закладі освіти або іншому дитячому закладі, - документа, що підтверджує факт перебування дитини у такому закладі) або родинні стосунки між дитиною та заявником (якщо звертаються інші родичі дитини);
  3. Завірена копія довідки про взяття дитини на облік як внутрішньо переміщеної особи або документа, який підтверджує проживання/перебування дитини у населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція.

У разі відсутності відомостей про реєстрацію місця проживання/ перебування дитини або документів, зазначених у пунктах 1-4, доказами підтвердження її місця проживання/ перебування у населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція, можуть бути відомості, які містяться у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, або документи про право власності батьків або дитини на рухоме чи нерухоме майно, або свідоцтво про базову загальну середню освіту, або атестат про повну загальну середню освіту, або документ про професійно-технічну освіту, або табель успішності, або учнівський квиток, або медичні документи, або свідоцтво про народження дитини.

1. У разі отримання дитиною поранення, контузії, каліцтва подаються також виписки з медичної картки дитини або консультаційного висновку спеціаліста, видані після медичного обстеження та лікування дитини у закладах охорони здоров’я та науково-дослідних установах, визначених Міністерства охорони здоров’я України із зазначенням діагнозу згідно з Міжнародною класифікацією хвороб та споріднених проблем здоров’я десятого перегляду, отриманих у період здійснення антитерористичної операції;

1. У разі, якщо дитина, яка внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів:

1) зазнала фізичного, сексуального насильства;

2) була викрадена або незаконно вивезена за межі України;

3) залучалася до участі у діях воєнізованих чи збройних формувань;

4) незаконно утримувалася, у тому числі в полоні подаються наступні документи:

7.1. копія заяви про вчинення щодо дитини кримінального правопорушення або про залучення дитини до провадження як потерпілої, зареєстрованої у встановленому порядку у відповідних правоохоронних органах;

7.2. копія витягу з Єдиного реєстру досудових розслідувань про відкриття кримінального провадження за зазначеною заявою про вчинення злочину щодо дитини у зоні воєнних дій та збройних конфліктів.

7.3. копія висновку експерта за результатами судової експертизи (за наявності), проведеної у ході досудового розслідування у кримінальному провадженні, якою встановлено факти фізичного, сексуального насильства щодо дитини.

1. У разі, якщо дитина, яка внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів зазнала психологічного насильства, подаються:

8.1. висновок оцінки потреб сім’ї (особи) у соціальних послугах, підготовлений Ужгородським міським центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді (заявник особисто звертається до Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді з метою проведення оцінки потреб дитини та її сім’ї та за результатами надає висновок оцінки потреб дитини та її сім’ї).

8.2. копія посвідчення з написом «Посвідчення члена сім’ї загиблого», якщо дитина отримала статус відповідно до Порядку надання статусу особи, на яку поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

8.3. копія свідоцтва про смерть та копія документа, який підтверджує загибель особи у населеному пункті, на території якого здійснювалася антитерористична операція, або копія документа, який підтверджує смерть особи внаслідок поранення, контузії, каліцтва, отриманих у зазначеному населеному пункті у період здійснення антитерористичної операції, у разі загибелі батьків дитини або одного з них - із числа цивільних осіб.

Адміністративний збір

БЕЗКОШТОВНО