№ 19 від 22.12.2020 Про Програму економічного і соціального розвитку м. Ужгород на 2021 рік

Завантажити

Опубліковано: Грудень 28, 2020

герб          УЖГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА      герб

 І   сесія    VIІI  скликання

(2-е пленарне засідання)

Р І Ш Е Н Н Я


28 грудня 2020 року                   Ужгород                                       № 19


Про Програму економічного

і соціального розвитку м.  Ужгород на 2021 рік

 

 

  Відповідно до п.22 ч.1 ст.26 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні"

 

міська рада  ВИРІШИЛА:

 

  1. Затвердити Програму економічного і соціального розвитку м. Ужгород на 2021 рік (згідно з додатками 1- 3).
  2. Контроль за виконанням рішення покласти на заступників міського голови відповідно до розподілу функціональних обов'язків.

 

Міський голова                                                                            Богдан АНДРІЇВ

 


ЗАТВЕРДЖЕНО рішення І сесії міської ради VIII скликання від 22.12.2020 р. № 19

Програма

економічного і соціального розвитку м. Ужгород  на 2021 рік

 

 

 

 

 

 

 

 

м.Ужгород

 

ЗМІСТ

 

Вступ.................................................................................................................... 4

 

    Економічний  і соціальний розвиток міста у 2020 році

  1. Бюджетна політика та фінансові ресурси................................................... 5

 

  1. Розвиток реального сектору економіки ....................................................... 7

 

2.1. Промисловість........................................................................................ 7

2.2. Транспорт............................................................................................... 8

  • Інвестиційна та зовнішньоекономічна діяльність................................. 10
  • Міжнародне співробітництво та грантова діяльність........................... 11

2.5. Сфера малого та середнього бізнесу ................................................... 12

       2.5.1. Розвиток малого та середнього підприємництва.......................................12

       2.5.2. Туристично-рекреаційна сфера .................................................. 14

  • Розвиток житлово-комунального господарства................................... 15

2.7. Будівництво житла та об’єктів соціально-культурної сфери............... 18

2.8. Державні закупівлі ....................................................................................19

 

  1. Підвищення якості життя............................................................................ 20

3.1 Соціальна сфера.................................................................................... 20

3.1.1. Доходи населення та стан оплати праці...................................... 20

3.1.2. Зайнятість населення та ринок праці........................................... 21

3.1.3. Соціальне та пенсійне забезпечення............................................ 22

3.2. Гуманітарна сфера............................................................................... 25

3.2.1. Охорона здоров`я......................................................................... 25

3.2.2. Освіта........................................................................................... 28

3.2.3. Культура і мистецтво................................................................... 30

3.2.4. Підтримка сім’ї, дітей та молоді.................................................. 31

3.2.5. Фізична культура і спорт............................................................. 33

  1. Основні пріоритетні завдання та очікувані результати розвитку міста на 2021 рік................................................................................................................. 34

 

Додатки до “Програми економічного і соціального розвитку м.Ужгород на 2021 рік”:

Додаток 1. Основні показники економічного і соціального розвитку м.Ужгород  .

Додаток 2. Показники будівництва, реконструкції та капітального ремонту соціально-культурних та комунальних об’єктів на 2021 рік.

Додаток 3. Перелік цільових міських програм, які передбачаються реалізовувати у 2021 році.

 

 

 

Вступ

 

Програма економічного і соціального розвитку м.Ужгород на 2021 рік  (далі - Програма) розроблена управлінням економічного розвитку міста, на основі пропозицій структурних підрозділів міської ради, підприємств і організацій міста з використанням аналітичних матеріалів та статистичних даних про розвиток міста у 2019-2020 роках та прогнозних тенденцій на 2021 рік.

Головною метою Програми є  покращення рівня життя і добробуту населення шляхом забезпечення економічного зростання,  створення нових робочих місць та формування якісно нової інфраструктури. Враховуючи результати аналізу соціально-економічної розвитку  міста у 2020 році  та   Стратегію розвитку міста «Ужгород-2030» (що затверджена рішенням  сесії Ужгородської міської ради від 18.01.2019 №1382) у Програмі визначено ключові заходи, які необхідно реалізувати для досягнення пріоритетних завдань розвитку м.Ужгород у 2021 році.

Програма визначає основні цілі та завдання економічного і соціального розвитку м.Ужгород, на яких пропонується сконцентрувати бюджетні та інвестиційні ресурси з метою підвищення конкурентоспроможності та інвестиційної привабливості економіки міста, вирішення найгостріших проблем економічного і соціального розвитку та поліпшення якості життя мешканців. Програма спрямована на стабілізацію та розвиток усіх секторів економіки міста.

Законодавчим підґрунтям для розроблення Програми є Закони України:  «Про місцеве самоврядування в Україні»,  «Про державні цільові програми» та постанови Кабінету Міністрів України від 26.04.2003 №621 “Про розроблення прогнозних і програмних документів економічного і соціального  розвитку та складання державного бюджету” від 29.07.2020р. №671 “Про схвалення Прогнозу економічного і соціального розвитку України на 2021-2023 роки”.

Інформаційна складова Програми базується на очікуваних показниках економічного і соціального розвитку міста за 2020 рік, наявної офіційної статистичної інформації, а також пропозицій структурних підрозділів міської ради.

Фінансування програмних заходів здійснюватиметься з урахуванням реальних можливостей місцевого бюджету, цільових коштів з державного бюджету та інших джерел незаборонених чинним законодавством України.

Програма залишається відкритою для доповнень та коригувань у відповідності до стратегічних напрямків розвитку міста. Зміни та доповнення до Програми затверджуються  Ужгородською  міською радою.

 

 

 

 

 

 

 

 

       ЕКОНОМІЧНИЙ І СОЦІАЛЬНИЙ РОЗВИТОК МІСТА У 2020 РОЦІ.

 

  1. Бюджетна політика та фінансові ресурси

 

Головна мета: формування достатніх ресурсів для фінансування пріоритетних напрямів соціально-економічного розвитку міста та підвищення ефективності використання бюджетних коштів.

Оцінка поточної ситуації:  до бюджету м. Ужгород за січень- жовтень 2020 року надійшло доходів з трансфертами 1 115,6 млн.грн. або 100,3 відс. від уточненого планового показника 1 112,8 млн.грн., з них до:

- загального фонду 1 052,0 млн.грн. (99,5 відс. виконання), що менше на 4,9млн.грн. від уточненого планового обсягу 1 056,9 млн. гривень;

- спеціального фонду 63,6 млн.грн. (113,8 відс. виконання), що на 7,7млн.грн. більше від уточненого планового обсягу 55,9 млн. гривень.

До бюджету м. Ужгород за січень-жовтень 2020 року податків, зборів та інших платежів надійшло 903,0млн.грн. або 100,3 відс. від уточненого планового показника 900,1 млн.грн., з них до:

- загального фонду 839,4 млн.грн. (99,4 відс. виконання), що менше на 4,9млн.грн. від уточненого планового обсягу 844,3 млн. гривень.;

- спеціального фонду 63,6 млн.грн. (113,8 відс. виконання), що на 7,7млн.грн. більше від уточненого планового обсягу 55,9 млн. гривень.

Приріст надходжень до бюджету міста за 10 місяців 2020 року (без трансфертів) у порівнянні з відповідним періодом минулого року склав 51,8млн. гривень.

Найвагомішим джерелом надходжень до бюджету міста є податок на доходи фізичних осіб - 561,7 млн. гривень. Порівняно з алогічним періодом минулого року обсяги надходжень даного податку зросли на 59,2 млн.грн. за рахунок підняття мінімальної заробітної плати та посадового окладу працівника І тарифного розряду ЄТС також збільшенням надходжень коштів з виплаченого доходу за послуги з розподілу електричної енергії.

До бюджету міста сплачено 201,0 млн.грн. місцевих податків і зборів , що на 14,2 млн.грн. менше запланованого показника 215,2 млн.грн, в т.ч ;

-        127,0 млн.грн. єдиного податку (95,5 відс.), обсяг невиконання - 5,9млн. гривень;

-        50,1 млн.грн. плати за землю (89,2 відс.), обсяг невиконання - 6,1млн.гривень;

-        23,0 млн.грн. податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (91,0відс.), -2,2 млн. гривень.

Невиконання планових розрахункових обсягів надходжень місцевих податків та зборів до бюджету міста за 10 місяців 2020 року спричинили запровадження карантинних обмежень, надання державою та міською радою пільгових умов оподаткування місцевими податками та зборами, зростання податкового боргу.

За 10 місяців 2020 року до бюджету міста надійшло 9,7 млн.грн. плати за надання адміністративних послуг, що становить 72,2 відс. до запланованого показника 13,4 млн. грн. та на 3,7млн.грн менше показника відповідного періоду минулого року. Скорочення надходжень зумовлено обмеженням роботи центрів надання адміністративних послуг, у зв’язку з веденням карантинних заходів, пов’язаних з поширення гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом COVID-19.

Обсяг акцизного податку (з вироблених, ввезених підакцизних товарів, роздрібної торгівлі) склав 59,1млн. грн. або 103,3 відс. узагальненого планово-го показника 57,2 млн. гривень.

Видатки міського бюджету за 10 місяців 2020 року склали 1056,3 млн. грн., з них: із загального фонду бюджету на утримання установ, фінансування місцевих програм і заходів спрямовано 861,8 млн. грн.; із спеціального фонду бюджету - 180,5 млн. грн.; в тому числі: -на державне управління – 128,0млн.грн., - на освіту – 499,4 млн. грн., - на охорону здоров’я – 96,1млн.грн., - на соціальний захист та соціальне забезпечення – 32,0 млн. грн., - на культуру і мистецтво –  6,4 млн. грн., - на фізичну культуру і спорт – 10,1млн. грн., - на житлово-комунальне господарство – 70,3 млн. грн., - на економічну діяльність – 131,2 млн. грн, - на іншу діяльність –  0,8 млн. грн, - реверсна дотація –79,6 млн. грн., - субвенція з місцевого бюджету державному бюджету –  2,1 млн. грн.,  субвенція з місцевого бюджету іншим місцевим бюджетам на здійснення програм та заходів за рахунок коштів місцевих бюджетів – 0,3 млн. грн., кредитування – 0,1 млн. гривень.

 

Проблемні питання:

- прийняття законодавчих ініціатив щодо зменшення надходжень місцевих бюджетів без визначення компенсаторів втрат а саме:

      - припинення дії законодавчої норми щодо зарахування акцизного податку з виробленого в Україні та ввезеного на митну територію України пального до місцевих бюджетів (-32,0 млн.грн.);

    - скасування інституції пайової участі у розвиток інфраструктури населених пунктів (-15,5 млн.грн);

     - внесення комітетом Верховної Ради України з питань фінансової та митної політики правки до проєкту Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» № 4101 про надання підприємствам «Укрзалізниці» пільги зі сплати земельного податку за землі під магістральним залізничним полотном.  У разі набрання чинності законодавчої зміни втрати бюджету м. Ужгорода за 2021 рік становитиме близько 7 млн грн, що призведе до розбалансування бюджету міста і негативно вплине на забезпечення видатків щодо реалізації заходів та програм, які є життєво важливими для громади міста.

     - перекладання на рівень місцевих бюджетів повноважень з компенсації за пільговий проїзд окремих категорій громадян без передавання співставних за обсягом дохідних джерел або передавання до власних повноважень органів місцевого самоврядування, які будуть мати право вирішувати усі пов’язані з наданням таких пільг питання: визначення категорії пільговиків, порядку обрахунку наданих послуг, розмір компенсації тощо. Обсяг компенсації за пільговий проїзд, відповідно до показників Програми фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування у м. Ужгород на 2021 рік» складає 32,0 млн. гривень.

- Обсяг освітньої субвенції з державного бюджету на оплату праці педагогічним працівникам, що надають загальну середню освіту у загальноосвітніх навчальних закладах та у професійно-технічних закладах на 2021 рік  складає 270,7 млн. гривень.  Для забезпечення в повному обсязі таких видатків, додатково з міського бюджету необхідно виділити кошти у сумі  54,2млн. гривень.

- На фінансування професійно-технічних закладів у 2021 році з бюджету міста  необхідно виділити кошти у сумі 50,3 млн. гривень.

 

Основні завдання на 2021 рік:

-  здійснення організації роботи по складанню проекту міського бюджету та виконанню затверджених показників відповідно норм Бюджетного кодексу України.

 

  1. Розвиток реального сектору економіки

2.1. Промисловість

Головна мета: створення умов для збереження та подальшого зростання промислового потенціалу міста, підвищення конкурентоспроможності місцевого виробника, сприяння інноваційному, енергозберігаючому характеру виробництва, збільшення чисельності робочих місць.

Оцінка поточної ситуації: однією з провідних галузей економіки міста є промисловість. Впродовж останніх років зберігалась позитивна динаміка зростання реалізації промислової продукції, однак  за підсумками першого півріччя  2020 року спостерігається зменшення реалізації промислової продукції підприємствами міста. Так, за статистичними даними підприємствами обласного центру реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на суму 3050,8 млн.грн., що на  17,7відс. менше відповідного періоду минулого року. Обсяг реалізованої промислової продукції (товарів, послуг) на одну особу у січні - червні 2020 року по підприємствах м.Ужгород склав 26482,5 гривень.

Пріоритетними галузями промисловості і на далі залишаються: хімічна, машинобудування, виробництво електроенергії, газу та води, легка, оброблення відходів, харчова та виробництво меблів.

Близько третини замовлень в промисловому секторі припадає на іноземних партнерів з якими укладені відповідні договори. Так, в основному це замовлення, пов’язані з переробкою давальницької сировини. За таких умов працюють товариства з обмеженою відповідальністю: „Гроклін-Карпати”, „Фава-Технікс”, „Унгвайер”, акціонерні товариства: „Ужгородська швейна фабрика”, більшість з цих підприємств працюють на експорт товарів.

Стратегічною метою розвитку промислового потенціалу м. Ужгород є підвищення конкурентоспроможності промислових підприємств на засадах залучення інвестицій в модернізацію виробничих потужностей, активізації інноваційної діяльності, впровадження енергоефективних, ресурсоощадних технологій у процеси створення продукції, розширення міжнародного співробітництва.

 

Проблемні питання:

  • - недосконала структура виробництва, яка зорієнтована, в основному, на виробництво продукції з давальницької сировини;
  • - відсутність вітчизняної сировинної бази і матеріалів та залежність від їх ввезення із - за кордону;
  • - відсутність достатніх коштів для оновлення та технічного переоснащення виробництва, низька ефективність використання виробничих площ, і як наслідок, низька конкурентоспроможність продукції;
  • - низька купівельна спроможність населення, високі відсоткові ставки на кредити, і як наслідок відсутність необхідної кількості обігових коштів та іноземних замовлень;
  • - постійне зростання цін на енергоносії, що негативно впливає на рентабельність профільної продукції та фінансовий стан галузей в цілому;
  • - недостатній інноваційний рівень промислового виробництва.

 

Основні завдання на 2021 рік:

  • -зміцнення інноваційного та науково-технічного потенціалу промисловості, підтримка «точок зростання» – перспективних виробництв, сприяння розвитку міжгалузевої та міжрегіональної кооперації:
  • - збереження та розширення ринків збуту продукції, збільшення реалізації продукції місцевого товаровиробника на ринку міста та області;
  • - створення умов для збільшення експорту продукції шляхом співпраці з організаціями та торговими представництвами, торгово-економічними місіями;
  • - популяризація та просування промислової продукції на зовнішніх ринках, розвиток зовнішньоекономічних зв’язків підприємств;
  • - модернізація промисловості на засадах залучення інвестицій у технічне переоснащення і оновлення основних фондів підприємств, впровадження ресурсозберігаючих, енергоефективних, екологічних технологій:
  • - сприяння розвитку міжгалузевої та міжрегіональної кооперації, створення інформаційних баз даних для налагодження виробничої кооперації між підприємствами, надання їм допомоги у розширенні ринків збуту продукції;
  • - розробка та реалізація плану дій для створення нових промислових зон згідно з міськими просторовими планами;
  • - створення у місті технологічного парку з бізнес-інкубатором сприятиме появі нових підприємств, їх зростанню та розвитку, підвищить конкурентоспроможність підприємств, стимулюватиме виробництво нових інноваційних продуктів та забезпечить їх просування на вітчизняний  та світовий ринок.

 

2.2. Транспорт

Головна мета: забезпечення в повному обсязі потреб господарського комплексу і населення міста в перевезенні вантажів, якісному перевезенні пасажирів та інших транспортних послугах.

Оцінка поточної ситуації: транспортна інфраструктура м. Ужгорода забезпечує потреби міста у пасажирських та вантажних перевезеннях.

  З метою підвищення якості надання послуг пасажирського транспорту, забезпечення доступності транспорту та об’єктів транспортної інфраструктури міста, розвитку транспортної інфраструктури протягом 2020 року вживалися ряд заходів, а саме:

  - новими комунальними автобусами великої пасажиромісткості «Електрон» забезпечено перевезення пасажирів на маршрутах № 18 «гіпермаркет «Епіцентр» - «УжНУ» (через пл. Шандора Петефі,  пл.Корятовича), № 20 «мкр-н «Доманинці» - Речовий ринок, через пл.Корятовича»,  № 24 „мкрн. “Дравці” - УжНУ” (через вокзали, „Новий район”). Це дало змогу забезпечити перевезення пасажирів без подвійної оплати та пересадок між густонаселеними та віддаленими районами міста;

  - маршрут №20 «пл. Корятовича - Речовий ринок» продовжено до мікрорайону «Доманинці». Таким чином сучасним комфортабельним громадським транспортом забезпечено ще один мікрорайон міста, жителі можуть здійснювати поїздки між будь-якими зупинками 20 маршруту. Відповідно до звернень громадян здійснено процедурні питання щодо збільшення кількості автобусів на маршруті № 20 з трьох до чотирьох та зменшення інтервалів між рейсами, проведено відповідний конкурс;

- відповідно до Стратегії розвитку міста «Ужгород-2030» спільно з комунальним підприємством “Ужгородський муніципальний транспорт” Ужгородської міської ради підготовлено проект «Створення системи міського електричного транспорту в м. Ужгород» з метою долучення до програми кредитування за рахунок залучення фінансових ресурсів Європейського інвестиційного банку для здійснення закупівлі 5 електробусів та станції живлення;

- на всіх міських автобусних маршрутах забезпечено безоплатне перевезення всіх пільгових категорій громадян без будь-яких обмежень по кількості поїздок, як окремого пасажира так і по кількості пільговиків в автобусах, періодом доби тощо;

-  забезпечено перевезення школярів зі знижкою у дві гривні у навчальний період;

- забезпечено функціонування системи GPS-моніторингу, яка у режимі online інформує пасажирів про рух громадського транспорту;

- забезпечено функціонування чотирьох “розумних” зупинок (“універмаг “Україна”, “пл.Кирила і Мефодія (Собор)”, “магазин “Електрон”, “пл.Корятовича”), які інтегровані у систему GPS-моніторингу.

- проводилась  робота з перевізниками, які обслуговують міські автобусні маршрути з метою придбання ними автобусів більшої пасажиромісткості;

- 12.09.2020 оголошено конкурс з перевезення пасажирів на міських автобусних маршрутах загального користування.

Відповідно до нормативно-правових актів щодо етапів послаблення протиепідемічних заходів, на території міста Ужгород пасажирські перевезення  на міських автобусних маршрутах загального користування здійснювались за умови перевезення пасажирів у межах кількості місць для сидіння, передбаченої технічною характеристикою транспортного засобу або визначеної в реєстраційних документах на цей транспортний засіб. З перевізниками проводилась регулярна роз’яснювальна робота щодо неухильного дотримання рекомендацій щодо організації протиепідемічних заходів при наданні послуг з перевезення пасажирів на період карантину у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19).

 

Проблемні питання:

- необхідність відшкодування за рахунок субвенцій з державного бюджету втрат перевізників від перевезень пільгових категорій пасажирів;

  • - оновлення рухомого складу автобусів великої та середньої місткості, що здійснюють перевезення пасажирів;
  • - необхідність покращення дорожньої інфраструктури.

 

Основні завдання на 2021 рік:

  • - проведення системних та комплексних заходів щодо встановлення нових автобусних зупинок громадського транспорту, їх благоустрою для створення комфортних та безпечних умов для пасажирів та перевізників, приведення зупинок громадського транспорту до відповідних санітарних норм, забезпечення безпеки дорожнього руху;
  • - вдосконалення маршрутної мережі, постійний моніторинг її стану, визначення й уточнення пасажиропотоків;
  • - постійне оновлення рухомого складу;
  • - встановлення додаткових електронних табло на автобусних зупинках;
  • - проведення чергових конкурсів з перевезення пасажирів на автобусному маршруті загального користування.

 

2.3. Інвестційна та зовнішньоекономічна діяльність

Головна мета: створення привабливого інвестиційного клімату та розвиток інвестиційної діяльності міста для забезпечення сталого економічного зростання та покращення добробуту територіальної громади міста, а також поширення інформації про інвестиційні можливості міста серед міжнародних інвестиційних фондів та компаній для зростання соціально-економічного розвитку міста.

Оцінка поточної ситуації: рушійним чинником соціально-економічного розвитку міста Ужгород є інвестиційна діяльність. В Ужгороді успішно працюють підприємства, створені за рахунок інвестування коштів відомих світових фірм. У місті працюють 148 підприємств з іноземними інвестиціями.

Найбільш активну участь у міжнародному інвестиційному співробітництві приймали - Австрія, Німеччина, Угорщина, Чехія, Кіпр, Франція, Словаччина, Італія. Зовнішньоторговельний оборот товарами і послугами в м.Ужгороді за 6 місяців 2020 року склав 115,1млн.дол.США.

Частка експорту товарів і послуг становила 63,9 млн.дол. США, що на 68,5млн.дол.США менше до обсягів 2019 року. Частка імпорту товарів і послуг зменшилась на 81,2 млн.дол.США, відповідно до обсягів 2019 року і  склала 51,2 млн.дол.США. Позитивне сальдо зовнішньої торгівлі склало 12,7млн.дол.США.

Всього за межі країни експортується близько 350 груп товарів, що вироблені на території міста в межах - 3 мільярдів гривень щороку.

 

Разом з тим, з метою залучення інвестицій, в місті діє “Програма розвитку туризму та формування позитивного інвестиційного іміджу м.Ужгород на 2018-2022 роки” в рамках якої проводиться розробка та реалізація інвестиційних проектів. Також  на офіційному сайті міської ради постійно оновлюється  інвестиційний паспорт міста.

 

Проблемні питання:

  • - недостатній ступінь проінформованості вітчизняних і іноземних інвесторів про інвестиційні можливості м.Ужгорода;
  • - обмеженість внутрішніх інвестиційних ресурсів;
  • - державні гарантії для інвесторів не мають забезпечення;
  • - недостатній розвиток механізмів страхування фінансових ризиків потенційних інвесторів;
  • - недосконала грошово-кредитна політика, висока вартість кредитних ресурсів.

Основні завдання на 2021 рік:

  • - покращення інвестиційної привабливості міста на основі поширення інформації про інвестиційні можливості міста серед міжнародних інвестиційних фондів та компаній,
  • - формування позитивного інвестиційного іміджу через організацію та участь у міжнародних виставках, ярмарках, інвестиційних форумах;
  • - запровадження конструктивної співпраці з інвесторами, які реалізують пріоритетні для території міста проекти, оперативне реагування на їх пропозиції та звернення щодо перешкод в їх діяльності;
  • - формування та постійне оновлення бази даних інвестиційних пропозицій, розробка інвестиційних проектів щодо розвитку об'єктів комунальної власності.

 

2.4. Міжнародне співробітництво та грантова діяльність

         Головна мета: забезпечення всебічного розвитку партнерських відносин з різними країнами світу та порідненими містами.

         Оцінка поточної ситуації: розвиток міжнародного співробітництва м.Ужгорода у 2020 році характеризується тенденцією активізації та розширення. Так, протягом 10 місяців 2020 року місто Ужгород відвідали 8 іноземних делегацій, представників дипломатичного корпусу іноземних держав, представників міжнародних організацій та місій та проведено понад 20 зустрічей в онлайн-форматі.

Міською владою докладається чимало зусиль для розширення партнерських відносин та співпраці. Тому не менш важливою складовою у діяльності влади є підтримка існуючих та налагодження нових партнерських відносин з містами-побратима м. Ужгород, яких на сьогоднішній день налічується 22.

З деякими містами, такими як м. Сомбатхей (Угорщина), м. Дармштадт (Німеччина) та м. Кошице (Словаччина) співпраця триває понад 20 років. Така співпраця з містами-побратимами відбувається у всіх сферах суспільно-політичного, соціально-економічного, культурно-мистецького життя мешканців з урахуванням потреб та побажань міських громад.

Переведення такої співпраці у практичну площину здійснюється за рахунок впровадження спільних ініціатив та проєктів, реалізація яких стає можливою за рахунок залучення міжнародної технічної допомоги, використання фінансових інструментів та програм співпраці Європейського Союзу, фондів окремих європейських країн та грантових коштів.

На сьогоднішній день впроваджуються 12 (дванадцять) грантових проєктів за спільними операційними програмами транскордонного співробітництва (СОП ЄІС «Україна-Польща-Білорусь» ЄІС 2014-2020 рр», СОП ЄІС «Угорщина-Словакія-Румунія-Україна 2014-2020рр») та Норвезького фінансового механізму. Впровадження зазначених проєктів передбачає дольову участь у фінансуванні з коштів цільової програми.

     Разом з тим, передбачається на кінець 2020 року  впровадження ще двох грантових проєктів щодо сталого управління побутовими відходами в Ужгороді та підвищення стійкості і маневреності міста Ужгород в управлінні кризою стану здоров'я мешканців в наслідок COVID-19.

 

2.5.  Сфера малого та середнього бізнесу

2.5.1.  Розвиток малого та середнього підприємництва

Головна мета:  створення сприятливого бізнес-клімату для збереження та розширення  існуючого та залучення нового сталого бізнесу. Місто запроваджуватиме нові формати спілкування з підприємцями з актуальних проблем розвитку бізнесу.

Оцінка поточної ситуації: в місті Ужгороді послідовно проводиться політика спрямована на підтримку та сприяння розвитку малого і середнього підприємництва. Так, за 9 місяців 2020 року зареєструвалися в ДПІ у м.Ужгороді 9117 фізичних осіб - підприємців та 8247 юридичних осіб. Надходження до міського бюджету з податку доходів фізичних осіб за 9 місяців 2020 року становили 624,9 млн.грн., що порівняно з аналогічним періодом минулого року зросли на 59,7 млн.гривень.

Мережа підприємств роздрібної торгівлі в місті налічує 2100 суб’єктів господарювання, в т.ч. 330 підприємств ресторанного господарства та 14 ринків, на яких реалізують різні групи товарів.

  Протягом 9 місяців 2020 року до бюджету міста Ужгород за здійснення тимчасової/святкової дрібно-роздрібної торгівлі надійшло 134,65 тис.грн., розглянуто 62 заяви на погодження розміщення об’єкта тимчасової/святкової дрібно-роздрібної торгівлі.

З метою створення сприятливих умов для інтенсивного розвитку малого та середнього підприємництва в місті управлінням економічного розвитку міста реалізується “Програма підтримки підприємництва м. Ужгород на 2020-2022 роки”, основною метою якої  є усунення, у межах компетенції органу місцевого самоврядування, перешкод, що стримують подальший розвиток підприємництва, вирішення питання зайнятості, легалізації робочих місць, максимально можливе залучення до підприємницької діяльності соціально незахищених категорій населення, створення умов для формування заможного середнього класу. В рамках Програми за 10 місяців 2020 року організовано роботу консультативної підтримки підприємництва шляхом створення «Гарячої лінії підтримки підприємництва» також були проведені святкові заходи з нагоди Дня підприємця.

З метою системної підтримки підприємців Ужгорода, яким украй складно вести діяльність у зв’язку з карантинними обмеженнями через поширення коронавірусу, міська рада прийняла рішення   звільнити підприємців І та ІІ групи  платників від сплати місцевих податків в т.ч і від сплати земельного податку та за оренду комунального майна.

Крім того, до кінця карантину відновили дію рішення міськради – про звільнення від сплати за комунальне майно для літніх терас кафе та ресторанів.

Також, прийняли звернення до Кабінету Міністрів України, щоб розглянули можливість звільнити вищевказану категорію підприємців від сплати єдиного соціального внеску – як за себе, так і за найманих працівників та продовжити дію постанови Кабміну щодо призначення та виплати допомоги на дітей фізичним особам-підприємцям І і ІІ групи платників єдиного податку.

Слід зазначити, що з метою оперативного вирішення актуальних питань дозвільного характеру в Ужгородській міській раді працює Центр надання адміністративних послуг (надалі ЦНАП), яким на сьогоднішній день надається 228 видів адміністративних послуг як жителям м.Ужгорода, так і Закарпатської області.

За 9 місяців 2020 року надано 8 478  адміністративних послуг. Загальна штатна чисельність ЦНАП складає 16 осіб. В середньому за місяць адміністраторами надається 2 826 адмінпослуг.

У ЦНАП працює послуга – “Мобільний адміністратор”, яка надається людям, що за станом здоров’я не можуть його відвідати особисто. Також, працює електронна черга, інформаційний термінал, СМС-інформування заявників щодо результатів  розгляду поданих ними справ та касове обслуговування заявників через POS-термінали.  Ведеться електронний архів справ.

В умовах карантинних обмежень та для прискорення обслуговування громадян і запобігання можливим конфліктним ситуаціям у 2020 році в ЦНАП працює попередній телефонний запис на прийом.

Запроваджено надання онлайн послуг, кількість яких становить 27.

Для надання електронних послуг використовується власний Інтернет портал http://cnap.rada-uzhgorod.gov.ua/.

 

Проблемні питання:

- складність доступу СПД до фінансово-кредитних ресурсів;

- відсутність системності та узгодженості в регуляторній базі, часта зміна та прийняття непередбачуваних регуляторних актів;

-недостатня інформаційна та правова обізнаність суб’єктів підприємництва;

- недостатній розвиток малого і середнього бізнесу в сфері виробництва;

- відсутність дієвої державної підтримки малого підприємництва.

 

Основні завдання на 2021 рік:

- розвиток системи інформаційного забезпечення підприємців;

- створення сприятливого підприємницького середовища шляхом забезпечення прозорого і чіткого механізму взаємодії органів місцевої влади та суб’єктів підприємницької діяльності;

- здійснення контролю за дотриманням дозвільними органами норм законодавства України з питань видачі документів дозвільного характеру;

- організація та проведення круглих столів, семінарів, обговорення нагальних питань розвитку підприємництва;

- постійне консультування представників бізнесу, їх громадських організацій щодо змін законодавчої та нормативно-правової бази з питань підприємництва;

- організація підготовки та перепідготовки кадрів малого бізнесу для роботи в умовах ринкової економіки - проведення тренінгів, семінарів, навчання безробітних основам підприємництва.

 

2.5.2. Туристично - рекреаційна сфера

Головна мета: максимально ефективне використання історичних, культурних і природних туристично - рекреаційних ресурсів м.Ужгорода, створення потужної туристичної галузі як вагомого джерела бюджетних надходжень, розвиток готельної інфраструктури.

Оцінка поточної ситуації: туристична галузь набуває все більшого значення для розвитку економіки міста. Ужгород має всі передумови для інтенсивного розвитку внутрішнього та зовнішнього туризму: особливості географічного положення та рельєфу, сприятливий клімат, багатство флори і фауни, історико-культурний та туристично-рекреаційний потенціал, достатні людські ресурси, розвинуту мережу транспортного сполучення, можливість авіасполучення.

На території міста Ужгорода  розвинена мережа туристично-рекреаційних та готельних закладів, яка нараховує біля 45 закладів розміщення – готелі, мотелі, хостели та готельно-туристичні комплекси. Загальний номерний фонд, а це біля 900 номерів відповідних закладів розміщення міста дає можливість одночасно поселити близько 2,5 тис. осіб. У місті здійснюють діяльність 9 туристичних операторів та близько 40 туристичних агенцій.

До основних найпопулярніших туристичних місць в місті Ужгороді можна віднести: Ужгородський замок, Закарпатський краєзнавчий музей, Музей народної архітектури та побуту, Кафедральний греко-католицький собор, площа «Театральна», вулиця «Корзо», провулок «Гірчичне Зерно», «Липова Алея», площа «Народна».

Спалах пандемії негативно відзначився на туристичній галузі міста. До прикладу, за останніми  показниками з надходження туристичного збору за 9 місяців 2020 року,  сума  становила - 531,6 тис. грн.  проти відповідного періоду 2019 року – 922,6 тис. гривень. 

З метою популяризації в місті розвитку туризму Ужгородською міською радою реалізується “Програма розвитку туризму та формування позитивного  інвестиційного іміджу міста Ужгород на 2018-2022 роки”. В рамках виконання Програми  здійснювалися наступні заходи:

- проведено конкурс на кращий туристичний логотип та гасло міста та видано його  Бренд-бук;

- виготовлено та  встановлено конструкцію «Я люблю Ужгород» до «Дня міста»;

- проведені зустрічі із екскурсоводами та фахівцями туристичної галузі щодо розвитку туризму міста, за результатами яких розпочато збір даних щодо переліку екскурсоводів м.Ужгорода для розміщення на сайті міської ради, та інші.

 

Проблемні питання :

  • - слабка розвиненість вмісті інфраструктури надання туристичних послуг;
  • - недостатня інвестиційна та ділова активність місцевого бізнесу в туризмі;
  • - низька платоспроможність основної маси населення;
  • - дефіцит кваліфікованих кадрів у сфері туризму;
  • - негативні наслідки для галузі які спричинені поширенням коронавірусної хвороби.

Основні завдання на 2021 рік:

  • - проведення інформаційної кампанії серед вітчизняних та закордонних тур операторських бізнес-кіл, на якій будуть презентовано привабливість міста Ужгорода, а потенційні інвестори у туристичній і рекреаційній сферах будуть поінформовані щодо можливостей інвестування;
  • - передбачення джерел фінансування заходів, спрямованих на покращення туристичного іміджу міста, рекламування його рекреаційного потенціалу;
  • - рекламування туристичного іміджу м. Ужгорода за межами міста і країни;
  • - консультативна та організаційна підтримка участі туристичних об’єктів міста в туристичних ярмарках, виставках, форумах;
  • - надання якісного обслуговування туристам;
  • - розвиток культурно-пізнавального та подієвого туризму (різноманітні заходи, фестивалі, імпрези);
  • - формування і постійне оновлення банку даних інвестиційних пропозицій, проектів в галузі туризму та рекреації;
  • - розвиток історико-культурного потенціалу міста Ужгород.
  • - розвиток туристично-сервісної інфраструктури;
  • -підвищення конкурентоспроможності туристичних та курортно- рекреаційних послуг;
  • - поглиблення транскордонної та євро регіональної співпраці.

 

 

  • Розвиток житлово-комунального господарства

Головна мета: забезпечення результативної роботи комунальних підприємств міста, надання якісних послуг в повному обсязі із приведенням тарифів на житлово-комунальні послуги до рівня економічно обґрунтованих витрат, та ефективне використання майна міської комунальної власності.

Оцінка поточної ситуації:  загалом за 10 міс. 2020 року управління житлово-комунальним господарством в ході реалізації заходів «Програми благоустрою міста Ужгород на 2018-2022 роки»  виконано:

        - заходи з поточного утримання об’єктів благоустрою міста (послуги з утримання доріг, ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, озеленення та утримання зелених насаджень, утримання кладовищ, забезпечення роботи вуличного освітлення та світлофорних об'єктів, нанесення горизонтальної розмітки, утримання фонтанів, зони відпочинку, послуги з святкового утримання міста та поточний ремонт об’єктів благоустрою на загальну суму   34 394 ,8 тис. гривень;

- виконано поточний ремонт міських шляхів на 137 вулицях на суму 19051,7тис.грн.  та поточний ремонт елементів зливової каналізації;

- проведено прочищення зливової каналізації  10 вулиць на суму 97,9тис.гривень.;

- виконано капітальний ремонт  16 внутрішньоквартальних територій  на загальну суму  11 273,7 тис. гривень;

- капітальний ремонт зелених насаджень наб. Незалежності на суму 260,3тис.гривень;

- виконано капітальний ремонт зеленої зони на пл. Шандора Петефі;

Крім того, виконано капітальний ремонт міських шляхів 5 вулиць та тривають роботи на 5 об'єктах. Також,  здійснюються роботи з капітального ремонту тротуарів на Слов'янській набережній,  вже виконано робіт на суму 1990,9тис.гривень.

Відремонтовано 9 зупинок громадського транспорту та 4 дитячі майданчики.

На виконання заходів Програми реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення міста Ужгород на 2017-2020 роки  виконано капітальний ремонт мережі зовнішнього освітлення 4-х внутрішньоквартальних територій та 5-ти вулиць.

Тривають роботи з реконструкції системи вуличного освітлення міста Ужгорода II черга, загальна вартість проєкту складає 14 489,4 тис. гривень.

В ході реалізації комплексної “Програми відновлення історичного центру м.Ужгорода на 2017-2020 роки”  тривають роботи по реконструкції мереж та об’єктів благоустрою пл. Ш. Петефі.

По житловому фонду - управителями багатоквартирних будинків       проведено поточний ремонт покрівель на 60 будинках, виконано ремонт (заміну) дверей та вікон у під’їздах у 105 будинках, роботи по побілці і пофарбуванню стін в 49 під'їздах, поточний ремонт мереж водопостачання та водовідведення у 58 будинках та  електричних мереж у 56 будинках.

У 2020 році в рамках реалізації “Програми капітального ремонту житлового фонду міста Ужгород”  проводилась наступна робота:

- виконано капітальний ремонт 15 покрівель на суму 4001,1 тис. гривень; 

- проведено капітальний ремонт систем водопостачання та водовідведення в 5 будинках на суму 915,2 тис. гривень;

- проведено капітальний ремонт систем електропостачання в 3 будинках на суму 270,5 тис. гривень;

- проведено капітальний ремонт ліфтів у 24 багатоквартирних будинках на суму 1341,8 тис. гривень.

 По “Програмі відшкодування частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, капітального ремонту та реконструкції багатоквартирних будинків у м. Ужгород на 2018-2022 роки” за 10 місяців 2020 року з бюджету міста відшкодовано 1048,3 тис. гривень. Енергозберігаючі заходи проведено в 12 будинках ОСББ.

Разом з тим, здійснювались заходи щодо створення ефективного власника в багатоквартирному будинку в особі ОСББ. Станом на 01.11.2020 року у місті створено 420 ОСББ, з яких у поточному році створено 16 об’єднань.

 

Проблемні питання :

  • - недостатній рівень розрахунків споживачів за отримані житлово-комунальні послуги;
  • - значна частина житлового фонду потребує капітального ремонту;
  • - значна зношеність основних фондів підприємств галузі, використання фізично і морально застарілого обладнання, що призводить до понаднормових витрат палива та електроенергії;
  • - незадовільний стан житлового фонду міста та доріг;
  • - утилізація та захоронення твердих побутових відходів, які накопичуються в місті;
  • - незадовільний технічний стан ліфтового господарства.

Основні  завдання на 2021 рік:

  • - виконання заходів з модернізації мережі зовнішнього освітлення міста в межах не електрифікованих на даний час та внутрішньоквартальних територіях міста, заміну кабельних мереж та встановлення енергоефективних світильників;
  • - покращення зовнішнього вигляду та санітарного стану міста (організація прибирання міста, забезпечення своєчасного і повного видалення твердих і рідких побутових відходів, ліквідація стихійних сміттєзвалищ, покоси зелених зон, відлов бродячих собак, облаштування майданчиків для розміщення контейнерів для збору твердих побутових відходів, паркування транспортних засобів, встановлення урн для випадкового сміття тощо);
  • - проведення ремонту доріг та вулиць міста з відновленням дорожніх знаків, розмітки, тротуарів, огорож, систем зливової каналізації;
  • - окультурення зелених насаджень з одночасною санітарною вирізкою сухих, аварійних дерев та формуванням крон існуючих дерев, утримання клумб, газонів, смуг зелених насаджень;
  • - забезпечення якісного освітлення міста (поточне утримання, впровадження енергозберігаючих технологій в роботі мережі зовнішнього освітлення міста);
  • - забезпечення належних умов для поховань померлих (впорядкування існуючих кладовищ та проведення ряду заходів з відкриття нового);
  • - створення відповідних умов відпочинку дітей, підлітків та дорослого населення (утримання та впорядкування прибудинкових територій, облаштування дитячих, спортивних майданчиків тощо);
  • - впровадження нових високоефективних екологічно безпечних матеріалів для ремонту вулично-дорожньої мережі та утримання її у зимовий період;
  • влаштування та належна експлуатація штучних споруд на вулицях і дорогах міста;
  • - виконання робіт з капітального ремонту багатоквартирних житлових будинків;
  • підтримка проектів теплосанації багатоквартирних будинків, які реалізовуватимуть ОСББ у місті;
  • - надання консультаційної допомоги ініціативним групам з питань створення ОСББ, створеним ОСББ – з питань діяльності об’єднань та вирішення питань надання співвласникам якісних комунальних послуг.

 

 

       2.7. Будівництво житла та об’єктів соціально-культурної сфери

Головна мета: раціональне використання територій, вирішення архітектурно-містобудівних завдань по комплексній забудові міста, стимулювання інвестиційної діяльності фізичних та юридичних осіб, урахування законних державних, громадських та приватних інтересів під час проведення містобудівної діяльності.

Оцінка поточної ситуації: за січень-вересень 2020 року управлінням капітального будівництва виконано робіт по будівництву, реконструкції та капітальному ремонту соціально-культурних і комунальних об’єктів на загальну суму 36425,7 тис.грн., або 76,8 відс. до річних бюджетних призначень. Заплановані бюджетні призначення у сумі 47447,8 тис. грн. забезпечують потребу в коштах, яка складає 506867,3 тис. грн., лише на 9,4 відсотка.

Завершені роботи по: будівництву міні-котельні для ДНЗ №21 "Ластовічка" по вул. Тлехаса, баскетбольного поля УЗОШ I-III ст. №19 по вул.Заньковецької, по реконструкції системи теплової мережі ЗОШ №6 I-III ст. по вул. Польова, притулку з тимчасового утримання безпритульних тварин м.Ужгород по вул. Загорській, водопровідної мережі Д-100мм по вул. С.Разіна та по вул. Східна, зовнішнього освітлення території стадіону "Авангард" по вул. І.Франка, по капітальному ремонту зовнішньої та внутрішньої каналізаційної мережі будівлі ДНЗ №28 по вул.Добролюбова, ігрових майданчиків ДНЗ №36 по вул.Бачинського, харчоблоку ДНЗ №7 по вул.Волошина, покрівлі будівлі ДНЗ №8 "Дзвіночок" та ЗОШ №7 I-III ст. по вул.Дворжака, будівлі ДНЗ №40 по вул.Волошина, санвузлів УЗОШ I-III ст.№19 по вул. Заньковецької,66, реанімаційного відділення та сходової клітки МДКЛ по вул.Бращайків, коридорів адмінбудівлі по пл.Поштовій,3.

Крім того, виготовлено проєкто-кошторисну документацію на будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту в СНВК "Пролісок" по пр.Свободи, реконструкцію водопровідної мережі Д-200мм по вул. Грибоєдова, капітальний ремонт санвузлів будівлі Ужгородської спеціалізованої школи №5, благоустрою території та головного входу будівлі УЗОШ №19 I-III ст.по вул. Заньковецької, сходових кліток та приміщень малої зали засідань адмінбудівлі і коридору та кабінетів четвертого поверху будівлі по пл.Поштовій, 3.

Містобудування та архітектура: у 2020 році  укладено 83 договори  про пайову участь замовників у розвитку і створенні інженерно-транспортної та соціальної інфраструктури міста та проведено оплат  до цільового фонду міста в сумі 14901,9 тис. гривень. Протягом 2020 року надано 35 паспортів  відкритих літніх майданчиків (10 припинено), продовжено 10 паспортів відкритих літніх майданчиків.

 Так у  звітному періоду надано 116 містобудівних умов та обмежень забудови (115 відмов), а саме:

- для проектування об’єктів будівництва земельних ділянок фізичними та юридичними особами - 47 (38 відмова);

- внесення змін із забудовою земельної ділянки -20 (відмов 8);

- внесення змін без забудови земельної ділянки -3 (відмов 2);

- для проектування об’єктів реконструкції, реставрації – 55 (відмов 67).

Надано будівельних паспортів забудови земельної ділянки - 125 (відмов- 104). Внесено зміни у будівельний паспорт забудови земельної ділянки -6 (відмов - 4).

Опрацьовано 378 заяв щодо надання висновків по погодженню проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, погоджено – 456 одиниць (105 відмов).

Затверджено технічних паспортів вивісок у кількості 218 одиниць, повернуто на доопрацювання 111 заяв про оформлення паспортів технічних вивісок. Погоджено паспортів опорядження фасадів -21. Видано  довідок про припинення (зміну) поштової адреси – 266.

 

 

Основні завдання на 2021 рік:

  • - створення та ведення містобудівного кадастру міста Ужгород на підставі державних норм та правил, виготовлення містобудівної документації (детальних планів території).
  • - формування цілеспрямованої містобудівної політики;
  • - сприяння нарощуванню обсягів інвестицій у будівництво за рахунок усіх джерел фінансування;
  • - будівництво нових об’єктів соціально-культурного призначення.

 

 

  • Державні закупівлі

Головна мета: створення прозорих та ефективних умов закупівель з метою раціонального використання державних та місцевих коштів.

Оцінка поточної ситуації:  відповідно до Закону України „Про публічні закупівлі” за 9 місяців 2020 року виконкомом Ужгородської міської ради проведено в системі публічних закупівель ProZorro - 97 закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти на загальну суму 10250,9 тис.грн., з яких конкурентними процедурами (відкриті торги та допорогові/спрощені процедури) проведено 25 закупівель на загальну суму 8181,8 тис. гривень.

   Члени тендерних комітетів Ужгородської міської ради при здійсненні закупівель дотримуються визначених Законом України «Про публічні закупівлі» принципів добросовісної конкуренції серед учасників, максимальної економії та ефективності використання бюджетних коштів, відкритості та прозорості на всіх стадіях закупівель, не дискримінації учасників, об’єктивної та неупередженої оцінки тендерних пропозицій, запобігання корупційним діям і зловживанням.

З метою реалізації механізму ефективного розпорядження бюджетними коштами та забезпечення відповідного фахового рівня осіб, відповідальних за організацію та проведення публічних електронних закупівель, члени тендерних комітетів періодично проходять навчання та підвищення кваліфікації з питань державних закупівель  та практичних аспектів застосування Закону України «Про публічні закупівлі» при роботі на електронних площадках в системі публічних закупівель ProZorro.

Проблемні питання :

  • - недосконалість законодавчої бази, що регулює процес державних закупівель.

Основні  завдання на 2021рік:

  • - забезпечення прозорості закупівельних процедур з метою запобігання економічних зловживань при здійсненні державних закупівель та підвищення їх якості;
  • - сприяння вчасному формуванню плану державних закупівель для забезпечення найбільш пріоритетних потреб установ міста;
  • - організація проведення процедур державних закупівель товарів, робіт і послуг за рахунок коштів міського бюджету у відповідності до вимог Закону України "Про здійснення державних закупівель".

 

  1. Підвищення якості життя

3.1. Соціальна сфера

 3.1.1.Доходи населення та стан оплати праці

 

Головна мета: забезпечення зростання заробітної плати, як основної складової грошових доходів, та підвищення на цій основі платоспроможності населення, поліпшення якості життя і розвитку особистості.

Оцінка поточної ситуації: Середньомісячна заробітна плата штатного працівника підприємств, установ та організацій міста зросла і за ІІ квартал 2020 року становила 10 384 гривень.

Найвищий рівень заробітної плати по місту у працівників, зайнятих у фінансовій діяльності, державному управлінні, транспорті і зв’язку.

 
   

 

У сфері соціального захисту, праці та зайнятості спостерігається тенденція до зменшення заборгованості із заробітної плати.

Так, станом на 01.10.2020 року заборгованість із заробітної плати по м.Ужгороду становила 241,2 тис.грн. Боргує своїм працівникам  тільки одне підприємство - Закарпатська обласна рада професійних спілок.

    Для здійснення повноважень, передбачених частиною третьою статті 34 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" в Ужгородській міській раді створено відділ контролю за додержанням законодавства про працю. Відділ здійснює контроль в частині проведення інспекційних відвідувань суб'єктів господарювання міста з питань своєчасної та у повному обсязі оплати праці, дотримання мінімальних державних гарантій в оплаті праці, оформлення трудових відносин

Також, одним з дієвих методів легалізації праці є - інформаційно-роз’яснювальна робота з роботодавцями щодо оформлення трудових відносин.

 

Проблемні питання:

  • - наявність заборгованості із виплати заробітної плати на підприємствах міста;
  • - зберігається диференціація заробітної плати у розрізі галузей за видами економічної діяльності;
  • - неповна зайнятість працюючих.

 

Основні завдання на 2021 рік:

  • - здійснення заходів щодо детінізації заробітної плати;
  • - проведення роз’яснювальної роботи серед роботодавців та працівників про вимоги норм трудового законодавства;
  • - здійснення контролю за дотриманням роботодавцями норм трудового законодавства щодо мінімальних гарантій в оплаті праці та укладання трудових угод з найманими працівниками.

 

 

3.1.2. Зайнятість населення та ринок праці

Головна мета: підвищення зайнятості населення, зростання мотивації безробітних до праці, забезпечення надання якісних послуг з працевлаштування незайнятому населенню та безробітним, забезпечення індивідуального підходу у вирішенні проблем безробітних та роботодавців.

Оцінка поточної ситуації: за даними центру зайнятості  станом на 1 листопада 2020 року статус  безробітного мали 2733 особи, отримали роботу 1209 осіб, в тому числі оперативно до набуття статусу 569 осіб.  Кількість зареєстрованих безробітних склала 1200 осіб.

Протягом 10-ти місяців 2020 року співпрацювало 323 роботодавця з центром зайнятості. Роботодавцями до служби зайнятості було заявлено 1907 вакансій для укомплектування вільних робочих місць (вакантних посад).

Рекрутером на сайтах work.ua, robota.ua було розміщено 87 пропозиції роботи від 58 роботодавців, 158 направлені на співбесіду до роботодавця в результаті працевлаштовано методом рекрутингу 35 шукачів роботи.

Станом на 01.11.2020 року в Ужгородському міському центрі зайнятості  налічується 343 актуальні вакансії та 10 пропозицій роботи за контрактом на військову службу, 62  пропозиції роботи, отриманих з інших джерел.

Середній розмір заробітної плати у вакансіях становить 8779,00 грн., що на 983,00 грн. більше у порівнянні з минулим роком.

Протягом  2020 року  для осіб які хочуть започаткувати  власну справу та отримати одноразово виплату допомоги по безробіттю проведено 4  семінари «Генеруй бізнес-ідею та розпочни свій бізнес». Дев’ять осіб за сприяння служби зайнятості відкрили власну справу, з яких молодь віком до 35 років склала 3 особи.

Під час дії карантинних заходів щодо запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, спостерігається потужний ефект від застосовується «Електронних кабінетів», додатку «Дія» для роботодавців та безробітних щодо надання соціальних  послуг, роз’яснень, консультацій службою зайнятості.

До Ужгородського міського центру зайнятості  станом на 01.11.2020р. звернулось 263 роботодавця для отримання допомоги по частковому безробіттю відповідно до статті 47-1 Закону України  «Про зайнятість населення» для понад 1000 найманих працівників та понад 2000 фізичних осіб-підприємців. Виплачено  21,8 млн.грн. допомоги по частковому безробіттю.

 

Проблемні питання:

  • - складнощі у працевлаштуванні соціально незахищених верств населення (випускників шкіл та профтехучилищ, не працюючої молоді, тощо);
  • - усунення тіньової зайнятості, подання інформації про вакансії та потребу у працівниках роботодавцями, підвищення заробітної плати та якості робочих місць.

Основні завдання на 2021 рік:

  • - підвищення якості та конкурентоздатності робочої сили шляхом розгортання програм професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації населення, в тому числі безробітних, відповідно до вимог та потреб сучасного виробництва;
  • - здійснювати індивідуальний супровід окремих категорій зареєстрованих безробітних після працевлаштування з метою забезпечення ефективного працевлаштування цих категорій зареєстрованих безробітних, успішної їх адаптації та закріплення на новому робочому місці;
  • - сприяти соціальному захисту безробітних у пошуковий період шляхом виплати допомоги по безробіттю.
  • - організація проведення оплачуваних громадських та тимчасових робіт для забезпечення тимчасової зайнятості безробітних за рахунок коштів роботодавців, центру зайнятості, міського бюджету.

 

3.1.3. Соціальне та пенсійне забезпечення

Соціальне забезпечення

Головна мета: підвищення адресності соціальної підтримки населення, реалізація державної політики та програм, затверджених міською радою у сфері соціального захисту населення, поліпшення матеріального стану та умов життя вразливих верств населення шляхом надання житлових субсидій, соціальних допомог, пільг та компенсацій.

Оцінка поточної ситуації: за рахунок міського бюджету за 10 місяців 2020 року надано грошової допомоги 1279 малозабезпеченим громадянам на суму 2588,3 тис.гривень. Забезпечено санаторно-курортними путівками : 5 інвалідів внаслідок війни наданих Міністерства соціальної політики України, 11 осіб з інвалідністю - Фонду інвалідів на суму 130,9 тис. гривень.

Виплачено: - компенсації на бензин та транспортне обслуговування 117 особам з інвалідністю на суму 52178,68 гривень.;

- компенсацію за реабілітацію дітям з інвалідністю по програмі «Реабілітація дітей з інвалідністю» 16 дітям на суму 264,7 тис.грн. за державні кошти.

Забезпечено 532 особи з інвалідністю технічними та іншими засобами реабілітації за державні кошти на суму 2394,9 тис.гривень.

Станом на 1 листопада 2020 року з початку року прийнято 1073 рішень про призначення державних соціальних допомог та виплачено державних соціальних допомог на суму 156988,1тис.грн., надано грошову компенсацію вартості одноразової натуральної допомоги “пакунок малюка” 200 особам на суму 1005,00тис.гривень.

Нараховано субсидій населенню на оплату житлово-комунальні послуг за січень-жовтень 2020року 18876,7тис.грн., у т.ч. в готівковій формі – 16487,3тис.гривень.

Протягом 10 місяців 2020 року до єдиного державного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги,  включено 17207 особи, в т. ч. ветеранів війни – 2141, дітей війни – 4839 осіб, ветеранів військової служби та органів внутрішніх справ – 918, реабілітованих громадян –11, постраждалих від аварії на ЧАЕС –616, ветеранів праці – 4711, делегатів Першого з’їзду Народних Комітетів Закарпатської України та почесних громадян міста –22, працівники цивільного захисту –16, багатодітні сім’ї –497, діти з багатодітних сімей –1746, інші. Знято з реєстрації  у зв’язку із смертю 638 осіб.

Також, нараховано  та профінансовано за 10 місяців 2020 року пільг на ЖКП  почесним громадянам міста на суму 125,3 тис.гривень.

За звітний період нараховано та відшкодовано перевізникам компенсаційних виплат за пільгові перевезення громадян автомобільним транспортом на міських автобусних маршрутах в м. Ужгород на загальну суму  11850,0 тис.гривень.

Забезпечено соціальними стипендіями 294 студента вищих навчальних закладів на загальну суму 3787,7 тис.грн.,(в т.ч. заборгованість 2019 року - 87,5тис. гривень.)

В літній період 2020 року оздоровчими та відпочинковими послугами охоплено 15 дітей пільгових категорій громадян. Троє дітей-сиріт придбали квартири за кошти грошової компенсації за належні для отримання житлові приміщення. Станом на 12.11.2020р. планується забезпечити ще двох дітей із числа дітей-сиріт квартирами до кінця 2020  року. 

 

Проблемні питання:

  • - відсутність законодавчо врегульованого механізму взаємодії органу соціального захисту населення з органами державної влади щодо надання інформації за запитами ДПСЗН, необхідної для призначення житлової субсидії.
  • недостатня кількість санаторно-курортних путівок для інвалідів, ветеранів війни та праці, пенсіонерів;
  • - низька забезпеченість інвалідів спеціальним транспортом;
  • - недостатнє фінансування програм соціального захисту інвалідів, дітей-сиріт, малозабезпечених громадян.

 

Основні завдання  на 2021 рік:

      - організація роботи з надання пільг інвалідам, ветеранам війни та праці, ветеранам військової служби та органів внутрішніх справ, дітям війни та особам, які постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;

- підготовка даних про нараховані суми за пільгами, надання допомоги малозабезпеченим особам, проведення звірки розрахунків з підприємствами-постачальниками за надані послуги, забезпечення надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово - комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива;

- забезпечення виконання заходів, визначених  програмами додаткових гарантій соціального захисту населення.

- здійснення в установленому порядку компенсаційних виплат особам із інвалідністю відповідних категорій на бензин, технічне обслуговування та ремонт автомобіля, транспортне обслуговування осіб з інвалідністю, а також  санаторно-курортного лікування;

- організація матеріально-побутового обслуговування інвалідів, ветеранів війни та праці, надання протезно - ортопедичної допомоги, забезпечення інвалідів транспортними засобами в установленому порядку;

- контроль та методологічна допомога в організації роботи Ужгородського міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг);

   - сприяння у забезпеченні у разі потреби влаштування до будинків- інтернатів (пансіонатів) громадян похилого віку та інвалідів, надання допомоги в організації роботи зазначених закладів.

 

Пенсійне забезпечення

Головна мета: проведення перерахунків пенсійних виплат у зв’язку із змінами в законодавстві та забезпечення стабільної виплати всіх пенсійних зобов’язань.

Оцінка поточної ситуації: в місті здійснюється комплекс заходів, спрямованих на забезпечення стабільного фінансування та своєчасної виплати пенсій, подальшого реформування пенсійної системи, покращення якості обслуговування громадян.

Упродовж 10 місяців 2020 року до бюджету Пенсійного фонду по м.Ужгороду надійшло 6856,1 тис.гривень. Планові показники по надходженню коштів виконано на 122,7 відсотка .

За додатковими ставками надійшло 32228,1 тис.грн. або 94,6відс. планового показника.

Забезпечено своєчасну і в повному обсязі виплату пенсій 43227 пенсіонерів. Загальний обсяг видатків на пенсійні виплати становив 1343,9млн.гривень.

Станом на 01.11.2020 року заборгованість по м.Ужгород зі страхових внесків склала 1571,7 тис.гривень що в порівнянні до 01.01.2020 року  збільшилась на 47,1 тис. гривень. Боргують до Пенсійного фонду по м.Ужгород 88 платників (47 юридична особа та 41 фізичних осіб).

Для зменшення недоїмки по страхових внесках спеціалістами управлінням Пенсійного фонду України Закарпатської області проводиться відповідна претензійно-позовна робота передбачена чинним законодавством. Щомісячно формуються та надсилаються вимоги боржникам, проводяться планові та позапланові перевірки, подаються матеріали в прокуратуру.

 

Проблемні питання:

- наявність заборгованості підприємств, установ, організацій зі сплати страхових внесків до Пенсійного фонду;

- уповільнення темпів самофінансування пенсій, причинами якої є низький рівень заробітної плати (більшість найманих працівників отримує заробітну плату рівну мінімальній).

 

Основні завдання на 2021 рік:

 - виконання планових показників по надходженню коштів для своєчасного фінансування виплати пенсій;

        - проведення спільних заходів із представниками органів виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, контролюючими органами, спрямованих на легалізацію трудових відносин і заробітної плати;

- проведення роз’яснювальної роботи серед населення та роботодавців про залежність страхового стажу від сплати страхових внесків не нижче мінімального страхового внеску;

- посилення контролю за сплатою та зменшення заборгованості платників до Пенсійного фонду.

 

 

3.2.Гуманітарна сфера

3.2.1.Охорона здоров’я

 

Головна мета: надання якісної медичної допомоги населенню м.Ужгорода, покращення профілактичної роботи серед населення, з метою попередження захворюваності, створення умов для формування здорового способу життя та зростання тривалості життя громадян міста.

Оцінка поточної ситуації:  Станом на 01.11.2020 року профінансовано заклади охорони здоров'я на 87,0 відс. (план – 101 381,9 тис.грн., профінансовано – 87 799,5 тис.грн.).

Фінансування Програм становить: - по програмі профілактики туберкульоза профінансовано - 77,0відс., по програмі Цукровий діабет профінансовано - 79,0 відс., по програмі Онкологія профінансовано - 82,0відс., по програмі внутрішнього епідемконтролю профінансовано - 66,0відс., по програмі забезпечення мешканців імплантами хворим із ураженням органів опори та руху - 0, по програмі Нефрологія та гемодіаліз профінансовано -70,0відс.; - по програмі орфанні захворювання профінансовано - 69,0відс.; по програмі медичного забезпечення інвалідів, ветеранів ВВВ та прирівняних до них категорій профінансовано - 47,0відс., по програмі репродуктивне здоров'я профінансовано - 8,0відс., по програмі забезпечення безоплатного або часткового відпуску лікарських засобів - 86,0відс., по програмі “Розвиток паліативної та хоспісної допомоги” - 50,0відс; по програмі “Забезпечення роботи медичних комісій при Ужгородському об'єднаному міському військовому комісаріаті” - 67,0 відсотка.

Профінансовано енергоносії на - 85,0відс., медикаменти на - 87,0 відс., продукти харчування - 97,0 відс. від плану за відповідний період.

Залучено позабюджетних коштів на суму 6 326 550,00 грн., що становить на 1 мешканця – 56,27 грн., обласний показник - 27,92 грн. Витрати бюджетних коштів на 1-го мешканця становлять  - 1663,61 грн., обласний показник - 904,4гривень.

Всі медичні заклади перетворені у комунальні некомерційні заклади і співпрацюють із Національною службою здоров’я України з квітня 2020 року.

       Медична система у місті прийняла потужний удар і продовжує справлятися з викликами сьогодення щодо боротьби з пандемією захворюваності на COVID-19.

Міська влада відреагувала блискавично на потреби лікарень у час боротьби із коронавірусом і на позачерговій сесії на заходи боротьби із коронавірусом було виділено додатково з місцевого бюджету 12843,2 тис.грн., а це і закупівля медичного обладнання і засоби індивідуального захисту для медичних працівників і дезінфекційні засоби та антисептики.

      Медичним працівникам, які перенесли захворювання на короновірусну інфекцію, отриману при виконанні своїх  функціональних  обов’язків виділяється одноразова матеріальна допомога  згідно рішення XLVII сесії 07.05.2020 № 47. 545 109 медиків станом на 01.11.2020  отримали таку допомогу на суму  545 тис.грн.

За період коронавірусу створені мобільні бригади, які виїжджають до пацієнтів для забору взірців матеріалу для ПЛР досліджень на COVID-19. Всього таких бригад 7. За період коронаврусу такі бригади виїжджали 3156 раз і відібрали 21992 взірців. На базі центральної міської клінічної лікарні розгорнуто 175 ліжок для ковідних хворих. Кількість госпіталізованих у віділення COV-19  - 951 хворих (мешканці міста та наближених до нього районів області), із них проліковано із COVID-19 з позитивною ПЛР - 575 хворих. Задіяно для роботи у відділенні 10 бригад медичних працівників (166 чоловік).

        За кошти місцевого бюджету закуплено найважливіше обладнання для медзакладів: апарати штучної вентиляції легенів, монітори пацієнтів, кисневі концентратори, аналізатори біохімічні, тести для проведення ІФА діагностики.

         Закуплено спецзасоби (одяг, комбінезони, рукавиці і т.д.) для медиків на суму 2101,7 тис.гривень.

       Рівень народжуваності у  місті у порівнянні з аналогічним періодом 2019року збільшився і становить 8,41‰ проти 7,765‰ у 2019 році. Але за останній роки відмічається формування від’ємного показника приросту населення -1,5  (за 10 місяців 2019 - 1,15).

Загальна смертність у порівнянні за аналогічний період 2019 збільшилась і становить 9,91 проти 8,90 у 2019 році.

Показник малюкової смертності, один із основних інтегральних показників за 10 місяців 2019 року зменшився з 9,02 ‰ до 5,66 ‰. 

Показник первинної інвалідності дитячого населення зменшився і становить 14,31 проти 19,08 у 2019 році.

Залишається стабільно на одному рівні - 28,16 показник інвалідності осіб працездатного віку дещо зменшився 25,4 в 2019 році.

Знижується з року у рік показник обсягу охоплення населення флюорографічними оглядами і показник профілактичного огляду з метою виявлення туберкульозу. Так показник профілактичного огляду становить 195, 61 проти 317,62 у 2019 році.  У результаті проведених профілактичних обстежень населення за 10 місяців 2020 року показник вперше виявленого туберкульозу збільшився і становить 52,38 і 46,67 у 2019 році.

Показник охоплення новонароджених вакцинацією БЦЖ зменшився із 98,18 у 2019 році до 95,45 у 2020. Показник проведення раннього виявлення туберкульозу серед дітей шляхом туберкулінодіагностики різко зменшився з 237,5 до 76,10.

Відмічається деяке зменшення показника питомої ваги деструктивних форм у хворих з вперше діагностованим туберкульозом з 29,03 до 25,93, що є хорошим прогностичним фактором.

Показник смертності від туберкульозу за 10 місяців 2020 року зменшився із 6,18 до 5,29.

Із року у рік значною проблемою залишаються онкологічні захворювання у місті, але у 2020 році показники покращились. Дорічна летальність серед первинно виявлених онкохворих зменшилась з 33,9 у 2019 році до 27,94 у 2020 році.

Усе населення міста обслуговується спеціалістами КНП «Ужгородський міський Центр первинної медико-санітарної допомоги». Станом на 01.10.2020 у місті працюють 8 амбулаторій сімейної медицини, у яких працює 75 лікарів ЗПСМ і 71 медична сестра.

 

Проблемні питання:

 - відсутність необхідного медичного обладнання унеможливлює заключення договорів з НСЗУ на додаткові медичні пакети;

 - не можливість забезпечення медикаментами та лікувальним харчуванням в повному обсязі значну частину хворих на рідкісні (орфанні) захворювання

 - відсутність заключених угод по відшкодуванню коштів за медичні огляди призовників, контрактників тощо.

Основні завдання на 2021 рік:

- покращення матеріально-технічного забезпечення закладів охорони здоров'я;

  - вирішення питання щодо укладення міжбюджетних трансфертів для лікування іногородніх хворих;

     - здійснення систематичного аналізу основних рейтингових показників стану здоров’я населення м.Ужгорода з висновками та заходами щодо їх стабілізації та покращення.

 

 

 

  • Освіта

Головна мета: збереження та вдосконалення мережі дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до потреб територіальної громади міста, забезпечення належного рівня їх поточного утримання та функціонування.

Оцінка поточної ситуації: у місті Ужгороді створено оптимальну мережу дошкільних та загальноосвітніх навчальних закладів. На сьогоднішній день у місті функціонує 51 навчальний заклад в т.ч. 24 дошкільні навчальні заклади та 27 загальноосвітніх навчальних закладів, в яких з 1 січня по 1 вересня 2020 року у ЗЗСО функціонувало  554 класи, в яких освіту здобували 16277 учні (середня наповнюваність класів - 29 учнів). З 1 вересня 2020 року кількість класів та відповідно і учнів зросла: у 563 класах навчається 16614 учнів. Всі  заклади освіти міста, крім  УСШ № 5,  працюють в одну зміну.  Для учнів 1-4 класів працює 139 груп подовженого дня. Харчування  учнів організовано у всіх закладах освіти міста.

У місті Ужгород в 2019 та 2020 навчальному році у 59 класах  освіту здобували 1771 першокласник, а з 1 вересня 2020 року за парти сіли 1665 першокласників у 57 класах. Всі учні перших класів забезпечені підручниками, в усіх перших класах створено необхідні умови для впровадження Концепції Нової української школи.

Навчання у 1-2 класах НУШ реалізується за двома типовими освітніми програмами: типова освітня програма Савченко О.Я. та типовою освітньою програмою початкової освіти під керівництвом Шияна Р.Б. , а також за двома нетиповими освітніми програмами «На крилах успіху» (УЗОШ № 12)  «Інтелект України» (СНВК «Пролісок», НВК «Первоцвіт», НВК «Веселка», УЗОШ І-ІІІ ст. № 20 – ліцей «Лідер»). Для створення належних умов реалізації освітньої реформи на придбання сучасних меблів, комп’ютерної техніки і дидактичних матеріалів у 2020 році з державного бюджету було виділено субвенцію у розмірі 3 226,3 тис.грн та співфінансування з місцевого бюджету - 1 382,7 тис.грн. Станом на 01.10.2020 року ЗЗСО міста використано 64 відс.  коштів субвенції.

З метою забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами у закладах освіти міста створюються інклюзивні класи і дошкільні групи. Щороку їх кількість зростає.

У школах міста працюють 16 осередків Ужгородської філії Закарпатської МАН. На потреби Малої академії наук передбачено 145 годин. У секціях МАН займаються 462 учні.

З 16 березня по 29 травня 2020 року, у зв’язку із запровадженням загальнодержавного карантину, навчання в усіх закладах освіти міста здійснювалося дистанційно на платформах Zoom, Class Dojo, Google Classroom, Classtime, Padlet та інших безкоштовних інтернет-сервісах. На платформі Padlet педагогічні працівники викладали сформовані уроки з теоретичним матеріалом, ілюстративне чи графічне зображення (пояснення), посилання на відео для перегляду, елементи самоперевірки для закріплення знань, творчі завдання, можливість зворотного зв’язку, тощо. Для виконання завдань та вирішення різноманітних задач використовували ресурси Google Classroom з супутніми додатками, Classtime, Learning Apps, Onlinetestpad, освітні платформи «На Урок» та «Мій Клас». Для відеоуроків, відеоконсультацій та відеозустрічей в запланований заздалегідь час використовується ресурс ведення конференцій - Zoom. Первинна комунікація та зворотний зв’язок організовані через спільні групи учнів та батьків відповідних класів у Viber, Telegram, тощо.

У місті функціонують три заклади професійної (професійно-технічної) освіти: Ужгородське вище професійне училище торгівлі і технологій харчування, Ужгородське вище комерційне училище Київського національного торгівельно-економічного університету, Державний навчальний заклад «Ужгородський центр професійно-технічної освіти».

Загалом, у закладах освіти  працює  близько 1320 педагогів закладів загальної середньої освіти та 506 вихователів закладів дошкільної освіти.

 

Проблемні питання:

  • зміцнення навчально-матеріальної бази закладів освіти в частині створення відповідних умов навчання і виховання учнів, забезпечення навчальних закладів сучасним навчальним приладдям, меблями;
  • розширення мережі навчальних закладів;
  • складність адаптації до нових соціально-економічних умов складових систем освіти.

 

Основні завдання на 2021 рік:

  • у дошкільній освіті:
  • - забезпечення якості дошкільної освіти відповідно до контексту Концепції Нової української школи та змісту Базового компонента дошкільної освіти, навчальних програм розвитку та виховання дітей дошкільного віку;
  • - реалізація принципів перспективності і наступності між суміжними ланками освіти, дошкільною і початковою, в умовах реформування загальної середньої освіти на засадах Концепції Нової української школи, формування психологічної зрілості та готовності до навчання;
  • - провадження в освітній процес сучасних форми співпраці з батьками щодо формування національної свідомості дошкільників, виховання морально-духовних цінностей;
  • - продовження активного впровадження в освітній процес ІКТ та цифрових технологій, спрямованих на зростання професійної компетентності педагогів, оволодіння ними технологіями дистанційного навчання;
  • - сприянню упровадження ефективних моделей інклюзивної освіти; забезпечити безперешкодний доступ дітей з особливими освітніми потребами до будівель і приміщень.
  • у загальній середній освіті:

      - створення умов для здобуття громадянами повної загальної середньої освіти відповідно до освітніх потреб особистості, забезпечення розвитку освітнього потенціалу з урахуванням національно-культурних, соціально-економічних, екологічних, демографічних та інших особливостей міста;

  • - срямування освітньої діяльності педагогічних працівників на формування в учнів ключових компетентностей у відповідності до Концепції Нової української школи, Державного стандарту початкової, базової та повної загальної середньої освіти;
  • - формування готовності педагогічних працівників до роботи в інноваційному середовищі, забезпечення умов для безперервного зростання рівня педагогічної майстерності вчителів, їх самоосвітньої діяльності, участі в інноваційних проєктах та оволодіння методами й прийомами дистанційного навчання, роботи з дітьми з особливими освітніми потребами;
  • - забезпечення вільного доступ учасників освітнього процесу до комп’ютерної техніки та глобальної мережі Інтернет; здійснювати впровадження в освітній процес  сучасних педагогічних програмних  засобів навчання;
  • - активізування роботи з обдарованими і талановитими дітьми, створювати умови для розвитку їх творчих здібностей і навичок самостійного наукового пізнання, самоосвіти та самореалізації;

- забезпечення інтеграції дітей з особливими освітніми потребами у загальноосвітній простір шляхом створення умов для їх навчання в інклюзивних класах.

 

 

  • Культура і мистецтво

Головна мета: здійснення заходів щодо реалізації державної політики у галузі культури, збереження культурного потенціалу міста, всебічного задоволення культурно-мистецьких та інформаційних потреб населення.

Оцінка поточної ситуації: мережа закладів культури міста складає: 2 дитячі мистецькі школи (Ужгородська дитяча музична школа № 1 ім.П.І.Чайковського та Ужгородська дитяча школа мистецтв), централізована бібліотечна система міста, міський центр дозвілля – будинок культури.

Протягом звітного періоду, з урахуванням рекомендацій протиепідемічних заходів, відділом культури проведено планові заходи до державних та місцевих свят. Організовувалися урочистості, презентації, онлайн-конкурси, учні шкіл естетичного виховання міста проводили арт-пленери, виставки учнів та викладачів образотворчого відділення дитячої школи мистецтв, літературні години, тематичні вечори у бібліотечних установах в онлайн та відео форматах тощо.

Крім планових заходів у звітному періоді відділом культури надано підтримку та взято участь у організації та проведені:

- літературно-мистецького фестивалю «ЧЕНДЕЙ-FEST»;

- ювілейного концерту ССТ «Бліц»;

- проведено конкурс та визначено лауреатів міської премії імені Петра Скунця в галузі літератури і краєзнавства. Лауреатів нагороджено дипломом, почесним знаком та премією;

         - урочисте міське Віче.

З метою збереження та розвитку музичного мистецтва краю, створення умов для розвитку мистецької освіти, популяризації і презентації, історії, культури міста придбано презентаційну збірку матеріалів «Світ зачарований струною» для закладів культури міста, учасників культурно-мистецьких заходів.

 

 

 Основні завдання на 2021 рік:

- реалізація державної політики у сфері культури і мистецтва. Організація на належному рівні та проведення заходів, урочистостей із відзначення свят державного, регіонального місцевого значення, пам’ятних дат, історичних подій, тощо.;

- виявлення і підтримка обдарованих дітей та творчої молоді, сприяння в проведенні дитячо-юнацьких фестивалів, конкурсів, виставок;

- сприяння міжнародному культурному обміну, співробітництву в галузі культури, участі учнів дитячих шкіл естетичного виховання в обласних, Всеукраїнських та Міжнародних фестивалях-конкурсах;

- розвиток творчих колективів різних жанрів, підтримка і розвиток культур національних меншин.

 

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   

  • Підтримка сім’ї, дітей та молоді

 Головна мета: реалізація державної політики щодо захисту прав дітей, підтримка сімейних форм виховання (усиновлення, встановлення опіки та піклування, поширення мережі прийомних сімей, створення дитячих будинків сімейного типу), попередження дитячої бездоглядності та безпритульності.

 Оцінка поточної ситуації: основна діяльність протягом 10 місяців 2020 року була спрямована на реалізацію державної політики з питань соціального захисту дітей, запобігання та подолання дитячої бездоглядності та безпритульності, забезпечення дотримання вимог законодавства щодо усиновлення дітей, встановлення опіки, влаштування в прийомні сім’ї, позбавлення батьківського піклування тощо.

     Найбільш ефективним заходами попередження дитячої бездоглядності, профілактики негативних проявів в дитячому середовищі є проведення профілактичних рейдів. Так протягом січня- жовтня 2020 року проведено 4 оперативно-профілактичних відпрацювань місць скупчення дітей і молоді з метою виявлення бездоглядних дітей та дітей, що займаються жебракуванням. Результатом спільних рейдів стало виявлення 1 випадку адміністративного правопорушення, виявлено 2 дітей за жебракування.

     Протягом звітного періоду оформлено 2 акти про дітей, покинутих, залишених в пологовому будинку, проведено всю необхідну роботу щодо їх влаштування до сімейних форм виховання.

  З метою систематичного контролю за вихованням та утриманням дітей в сім’ях, які опинилися в складних життєвих обставинах протягом року проводилися обстеження їх житлово-побутових умов. Також проводилась відповідна робота в сім'ях де батьки або особи, що їх замінюють ухиляються від виконання батьківських обов'язків. За наслідками проведеної роботи направлено 1 позовну заяву щодо відібрання дитини без позбавлення батьківських прав та 5 – щодо позбавлення батьків батьківських прав.

Станом на 31.10.2020 року на обліку дітей, що опинились в складних життєвих обставинах перебуває 17 дітей, з яких одна дитина зазнала фізичного насильство, 15 дітей перебувають на обліку по причині ухилення батьків від виконання батьківських обов’язків, 1 дитина – переселенець.

Також за звітній період 2020 року спеціалісти служби взяли участь в якості представника під час розгляду цивільних та кримінальних справ стосовно дітей у 388 судових засіданнях.

Протягом 2020 року 6 дітям надано статус постраждалих внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів. На кінець звітного періоду в місті Ужгороді даний статус має 39 дітей (з них 8 осіб).

На виконання наказу Міністерства України у справах сім’ї, дітей та молоді від 18.11.2008 № 4580 «Про Єдину електронну систему обліку дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування» службою у справах дітей забезпечено функціонування єдиної інформаційно-аналітичної системи «Діти».

У встановленому порядку забезпечується соціально-правовий захист дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Станом на 31.10.2020 року перебуває 145 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, із них під опікою, піклуванням виховується 96 дітей, 6 дітей зазначеної  категорії влаштовані  у прийомні сім’ї, 16 – в дитячі будинки сімейного типу, 27 – виховується в закладах з цілодобовим утриманням.

Протягом 10 місяців 2020 року взято на облік дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування 13 дітей. З них: 4 дітей - влаштовано під опіку та піклування, 3 дітей влаштовано в ДБСТ, 4 дітей – усиновлено, 2 – влаштовано до закладів для дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Знято з обліку 29 дітей, з яких 18 – по причині досягнення ними повноліття, 1 – у зв’язку зі смертю, 1 – отримання повної цивільної дієздатності, а 9 – у зв’язку з усиновленням.

Протягом звітного періоду влаштовано до сімейних форм виховання 21 дитину: над 9 – встановлено піклування, 3 – влаштовано до дитячого будинку сімейного типу, 9 – усиновлено.

У 2020 році усиновлено 9 дітей-сиріт та дитину, позбавлену батьківського піклування. На обліку перебуває 4 кандидатів в усиновителі.

У місті функціонує 2 прийомні сім'ї, в яких виховується 3 дитини вищезазначеної категорії, та 1 дитячий будинок сімейного типу в якому виховується 5-ть дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Постійно забезпечується проведення комісії з питань захисту прав дитини. Організаційне забезпечення діяльності комісії здійснюється службою у справах дітей. Протягом 10 місяців 2020 року проведено 17 засідання комісії з питань захисту прав дитини, на яких розглянуто 228 питань щодо соціального та правового захисту дітей, а саме: захист житлових та майнових прав дітей, доцільності позбавлення батьківських прав громадян, визначення днів та годин побачень з дитиною, визначення місця проживання дітей, та інші питання, що стосуються соціального захисту дітей.

 

Проблемні питання:

  • посилення негативних явищ у молодіжному та дитячому середовищі (наркозалежність, ВІЛ інфікованість тощо);
  • низькі темпи будівництва житла для молоді, недосконалий механізм придбання житла та погашення відсоткової ставки банків на кредити молодим сім'ям.

 

Основні завдання на 2021 рік:

  • своєчасно виявляти сім'ї, що перебувають у складних життєвих обставинах, в яких виховуються діти, обстежувати умови проживання дітей у таких сім’ях, надавати їм всебічну допомогу.
  • забезпечення захисту прав та законних інтересів дітей, особливо дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування;
  • захист житлових та майнових прав дітей;
  • соціальний захист дітей та запобігання дитячої бездоглядності і безпритульності.

 

  • Фізична культура і спорт

Головна мета: формування у населення міста активної соціальної орієнтації на здоровий спосіб життя, спортивно-масова робота з населенням, вдосконалення системи підготовки спортсменів вищої кваліфікації та олімпійського резерву, збереження і примноження здобутків на всеукраїнській та міжнародній спортивних аренах.

Оцінка поточної ситуації: реалізація у місті державної політики у галузі фізичної культури і спорту здійснюється спільно з дитячо-юнацькими спортивними школами, спортивними федераціями, фізкультурно-спортивними товариствами та іншими громадськими організаціями у відповідності до чинного законодавства.

У галузі спорту та фізичного виховання за 10 місяців 2020 року у м.Ужгород було проведено 55 спортивних заходів різного ґатунку. Це чемпіонати та кубки України, Чемпіонати та кубки Закарпатської області, відкриті першості м. Ужгород та різноманітні турніри присвяченні визначним датам та пам'яті визначних жителів міста. На цих турнірах спортсмени змагалися в таких видах спорту: футбол, волейбол, баскетбол, футзал, велосипедний спорт, настільний теніс, легка атлетика, великий теніс, плавання, городковий спорт, мотокрос, пауерліфтинг, шахи, шашки та інші.

Окрім участі у змаганнях, які проводилися на території м. Ужгород спортсмени міста прийняли участь у 12-ти турнірах, які проходили в інших областях та містах України (м. Київ, м. Рівне, м. Стрий, с. Коблево Миколаївської області, с.Святопетрівське Київської області, смт.Добротвір Львівської області).

Проведено спартакіаду серед учнівської та студентської молоді ПТНЗ і ВУЗів І-ІІ рівнів акредитації. Також у м.Ужгород було проведено ряд спортивних заходів присвячених Дню Незалежності, Дню фізичної культури та спорту та Дню міста Ужгород.

У рамках Програми розвитку фізичної культури та спорту, фінансової підтримки кращих спортсменів та команд, покращення матеріально-технічної спортивної бази в м. Ужгород на 2019-2021 року у поточному році було започатковано виплату 15 щомісячних стипендій Ужгородської міської ради кращим спортсменам м. Ужгород.

З метою підтримки молоді професійно-технічних та вищих навчальних закладів, мистецьких шкіл м. Ужгород, які успішно навчаються, проводять наукові дослідження, здійснюють науково-технічні розробки, досягли значних результатів у культурно-мистецькій галузі та беруть активну участь у громадському житті міста вдруге проведено конкурс та визначено преміантів з числа обдарованої молоді міста. Премію вручено трьом переможцям.

У рамках підтримки молоді спільно із Британською радою завершено реалізацію проєктів переможців: інклюзивний коворкінг «Золоті серця Закарпаття», фестиваль вуличного піаніно, More for ma, мурал, УжГрінФЕСТ, «Майстерня хорошого настрою».

Створено молодіжний консультативно-дорадчий орган при Ужгородській міській раді «Ужгородську Молодіжну раду».

Проведено конкурс молодіжних ініціатив, за результатами конкурсу визначено чотирьох переможців, проєкти яких будуть реалізовані у 2020 році.

 

Проблемні питання:  

  • будівництво нових і реконструкцію існуючих спортивних майданчиків та спортивного комплексу для ДЮСШ №1.

 

Основні завдання на 2021 рік:

  • сприяння у проведенні навчально-тренувальних зборів з різних видів спорту;
  • забезпечення проведення на належному рівні спортивно-масових заходів;
  • збільшення кількості проведення змагань серед учнівської молоді з метою покращення фізкультурно-масової роботи та здоров'я серед підростаючого покоління;
  • підтримка та розвиток видів спорту: футболу, волейболу, баскетболу, боротьби дзюдо, боксу, шахів, тенісу, фехтування, кікбоксінгу, бойового самбо, самбо та хокею в м. Ужгород;
  • покращення матеріально-технічного забезпечення спортивних шкіл усіх типів.

 

 

  1. Основні пріоритетні завдання та очікувані результати розвитку міста на 2021 рік:

 

  • забезпечення стабільної роботи систем життєдіяльності міста та покращення якості життя населення;
  • покращення міжрегіонального економічного співробітництва та розвиток економічних відносин з містами-партнерами за кордоном;
  • створення стимулів для існуючих підприємств і «стартапів», забезпечуючи прозорість та спрощення процедур реєстрації бізнесу та отримання дозволів, у тому числі розширюючи надання послуг бізнесу через електронні комунікації;
  • розробка та впровадження механізмів стимулювання попиту на продукцію кращих ужгородських товаровиробників на місцевому ринку, а також над промоуцією ужгородських підприємств та їх товарів високої якості на міжрегіональних та міжнародних ярмарках та виставках;
  • створення привабливого інвестиційного середовища та формування репутації Ужгорода, як надійного бізнес-партнера у бізнес-спільноті;
  • реалізація спільних проектів з міжнародними організаціями, залучення нового досвіду та додаткового фінансування від міжнародних організацій;
  • підтримка ініціатив городян які беруть активну участь повсякденному житті міста, за рахунок дії громадського бюджету;
  • оновлення Генерального плану та зонування території, як правової основи для сталого перетворення міста;
  • розроблення стандартів житлової забудови з урахуванням вимог якості, енергозбереження, доступності для категорій з функціональними обмеженнями (людей з інвалідністю) та інтегрованості з належною соціальною інфраструктурою;
  • енергоефективність та захист навколишнього середовища;
  • забезпечення ефективного управління зеленим господарством та відродження зеленого міста;
  • облаштування нових велосипедних доріжок і велосипедної інфраструктур відповідно до сучасних стандартів;
  • створення якісної мережі пішохідних зон, забезпечення безпечного та безперешкодного пересування пішоходів на всій території міста;
  • подальше оновлення сучасним автопарком комунального підприємства “Ужгородський муніципальний транспорт”;
  • продовження рекультивації існуючого звалища та будівництво нового сучасного комплексу з переробки твердих побутових відходів;
  • модернізація мережі, оновлення матеріально-технічної бази підприємства КП«Водоканал» та інші заходи за для зменшення втрат води і підвищення її якості;
  • розбудова мереж зливової каналізації, систем каналізування та водовідведення на усій території міста, а також модернізація обладнання для очищення стічних вод;
  • розвиток сервісної інфраструктури (мережа кафе, ресторанів, готелів), формування кластеру туристичних послуг та забезпечення належної якості сервісів, у тому числі розширюючи можливості використання приміщень першого поверху для громадських функцій;
  • забезпечення більш здорового способу життя у активній громаді шляхом широкого залучення мешканців міста до участі у спортивних та оздоровчих заходах;
  • формування у місті оптимальної мережі лікувальних закладів первинного та вторинного рівня для забезпечення доступу мешканців міста до якісних медичних послуг, в тому числі надання невідкладної допомоги;
  • розвиток мережі культурних закладів, у тому числі інноваційного характеру (міні-театрів, творчих майстерень, міні-музеїв тощо), використовуючи вільні нежитлові приміщення, що перебувають у комунальній власності, для надання в оренду ініціаторам різного роду творчих активностей. Підвищення якості та збільшення різноманіття культурних послуг і створення культурних продуктів для різних вікових категорій;
  • розвиток мережі закладів дошкільної та шкільної освіти відповідно до потреб мікрорайонів міста та модернізація їхньої матеріально-технічної бази;
  • збереження й примноження інтелектуального потенціалу, освітньо - наукового і культурно-духовного простоуру міста на засадах наступності, інноваційності та креативності.

 

Очікувані результати:

 

  • зростання промислового потенціалу міста та стабілізації роботи промислових підприємств, технічне переоснащення та модернізації виробництв, які базуються на ефективних енергозберігаючих та екологічно чистих технологіях;
  • підвищення рівня доходів населення, забезпечення позитивної тенденції щодо зростання розміру заробітної плати, додержання відповідних державних гарантій оплати праці, створення умов для підвищення рівня зайнятості населення, створення нових робочих місць, збереження та розвиток трудового потенціалу;
  • підвищення рівня соціальних стандартів життя, поліпшення якості та доступності послуг, що надаються закладами освіти, охорони здоров`я, культури, фізичної культури і спорту та установами соціального захисту малозабезпечених і соціально незахищених верств населення, забезпечення ефективної адресної підтримки громадян, які опинилися в складних життєвих обставинах;
  • приріст обсягів вітчизняних та іноземних інвестицій у пріоритетні галузі економіки міста, залучення інвесторів на засадах державно-приватного партнерства, поліпшення привабливості міста для іноземних інвесторів;
  • створення умов для розвитку підприємницької діяльності шляхом розширення мережі інфраструктури та реалізації державної політики щодо подальшого формування реальних механізмів підтримки малого та середнього підприємництва, залучення інвестиційних і фінансових ресурсів, заохочення громадян до ведення бізнесу;
  • задоволення потреб усіх споживачів житлово-комунальними послугами належного рівня якості, що відповідають вимогам державних стандартів, підвищення ефективності та надійності функціонування житлово-комунальних систем, стимулювання раціонального використання енергоресурсів, використання альтернативних видів палива та запровадження енергозберігаючих технологій;
  • забезпечення екологічної та техногенної безпеки в місті шляхом розв'язання проблем поводження з відходами, насамперед з твердими побутовими, токсичними та непридатними для переробки; зменшення викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря, скидів забруднюючих стоків у поверхневі водойми та поліпшення якості питної води;
  • зменшення споживання енергії та викидів шкідливих речовин шляхом впровадження плану дій зі сталого енергетичного розвитку, що стосуватимуться таких секторів, як житлові та нежитлові будівлі;
  • забезпечення наповнюваності бюджетів усіх рівнів шляхом проведення раціональної та ефективної податково-бюджетної політики, дотримання фінансової дисципліни, залучення додаткових ресурсів для наповнення бюджету міста, підвищення результативності бюджетних видатків.

 

Фінансове забезпечення реалізації Програми буде здійснюватись в межах бюджетних призначень міського бюджету, державної підтримки за рахунок цільових бюджетних призначень з державного бюджету на виконання інвестиційних проектів, а також за рахунок бюджету розвитку та фонду соціально-економічного розвитку та інших джерел фінансування, що не суперечать чинному законодавству.

Обсяг бюджетних асигнувань, необхідних для реалізації завдань, заходів, передбачених Програмою, визначається Ужгородською міською радою при затвердженні бюджету міста на 2021 рік. Пріоритетне фінансування здійснюватиметься на соціально-культурну сферу (соціальний захист та соціальне забезпечення населення, освіту, охорону здоров'я, культуру, фізичну культуру та спорт), а також на виконання заходів, передбачених міськими цільовими програмами.

 


Додаток 1 до Програми економічного і соціального розвитку м.Ужгород на 2021 рік

ОСНОВНІ ПОКАЗНИКИ

економічного і соціального розвитку м. Ужгород

 

 

Показники

2019

звіт

2020 рік очікуване виконання

2021 рік проект

2022 рік

прогноз

2023 рік

прогноз

Обсяг реалізованої промислової продукції у діючих цінах, всього

(млн. грн.)

6625,7

 

6700,0

 

 

7000,0

 

 

7250,0

 

 

7700,0

 

Кількість малих підприємств у розрахунку  на 10 тис. наявного населення (один.)

153

154

155

158

170

Кількість суб’єктів ЄДРПОУ за організаційно-правовими формами

7478

7650

7890

8100

8500

Середньомісячна заробітна плата штатних працівників (грн.)

 

9989,0

 

 

11197,0

 

12551,8

13304,9

13983,5

Кількість зареєстрованих безробітних (осіб)

350

1350

2000

2150

2300

Заборгованість із виплати заробітної плати працівникам економічно активних підприємств міста (тис. грн.)

0

 

150,0

 

0

0

0

Середньорічна чисельність наявного населення (тис. осіб)

115,5

115,6

 

115,5

 

114,6

114,7

Фонд оплати праці (без військовослужбовців) млн. грн.

*-зайнятих на підприємствах, в установах та організаціях щомісячного обліку.(млн. грн.)

 

4244,9

 

5002,5

 

5607,8

 

5944,3

 

6247,4

Зовнішньоторгівельний оборот товарами та послугами:

 

 

 

 

 

Обсяг експорту (млн. дол. США)

165,5

173,7

150,1

140,2

170,3

Обсяг імпорту  (млн. дол. США)

119,8

125,8

 

135,0

 

150,2

190,3

Вантажооборот  автомобільного   транспорту  (млн. ткм)

620,4

870,1

 

730,0

 

570,8

650,2

 


Додаток 2 до Програми економічного і соціального розвитку м.Ужгород на 2021 рік

Показники

будівництва, реконструкції та капітального ремонту соціально-культурних та комунальних об'єктів на 2021 рік

 

за/п

Найменування об'єкта

Роки будівництва

Кошторисна вартість

(тис. грн.)

Передбачений на 2021 рік          обсяг фінансування за рахунок коштів міського бюджету(тис.грн.)

1

2

3

4

5

I.

Об'єкти культури

 

 

53 086,449

1.1

Капітальний ремонт бібліотеки — філії №5 по вул. Дендеші, 160

2021

1 500,000

1 500,000

1.2

Капітальний ремонт будівель Ужгородської дитячої музичної школи №1 ім. П.І.Чайковського по вул.Августина Волошина, 18

2021-2022

1 500,000

500,000

1.3

Капітальний ремонт даху бібліотеки-філії №6 по вул. Гагаріна, 98

2021

1 500,000

1 500,000

1.4

Капітальний ремонт міської бібліотеки для дітей пл. Б. Хмельницького, 3

2021-2022

1 500,000

800,000

1.5

Капітальний ремонт системи опалення Ужгородської дитячої школи мистецтв по пл. Ш.Петефі

2021

800,000

800,000

1.6

Капітальний ремонт системи опалення бібліотеки-філії №6 по вул. Гагаріна, 98

2021-2022

900,000

100,000

1.7

Капітальний ремонт покрівлі корпусу № 4 Ужгородської дитячої музичної школи № 1 ім. П. І. Чайковського по вул.Августина Волошина, 18

2021

2 800,000

2 800,000

1.8

Комплекс будівель під спортивно-реабілітаційний центр інвалідів з ураженням опорно-рухового апарату та інвалідів — учасників антитерористичної операції по вул. Ф.Тихого, 13б, у м. Ужгороді — реконструкція

2016-2025

75 338,208

10 773,739

1.9

Реконструкція східної трибуни стадіону "Авангард"

2021-2023

85 000,000

28 333,333

1.10

Реставрація памятки архітектури та містобудування національного значення кінця ХVI ст. (ох. №167) - Садибний будинок у Радванці (мур.) на вул. Дендеші, 8 в м. Ужгороді

2016-2022

8 498,753

4 049,377

1.11

Капітальний ремонт арки головного входу стадіону "Авангард" по вул. І.Франка

2020-2021

2 000,000

1 930,000

II.

Об'єкти освіти

 

 

189 389,156

2.1

Нове будівництво закладу дошкільної освіти загальною місткістю 250 місць по вул. Загорській, 51 у м. Ужгород

2019-2023

110 998,880

36 760,970

2.2

Будівництво дренажної каналізації для будівлі ЗОШ №20 ліцею "Лідер" по вул. Сільвая

2021

800,000

800,000

2.3

Будівництво зовнішньої водопровідної мережі та каналізації ДНЗ №43

2021-2022

1 560,000

100,000

2.4

Реконструкція міні-котельні для ДНЗ №26 по пр. Свободи

2020-2021

1 500,000

1 307,131

2.5

Будівництво міні-котельні для ЗОШ №6 по вул. Одеській

2020-2021

1 506,756

1 355,457

2.6

Реконструкція міні-котельні для ЗОШ №7 по вул. Дворжака в м. Ужгород

2020-2021

1 730,952

1 500,000

2.7

Реконструкція котельні будівлі ЗДО № 39 "Журавлик" по вул. Пестеля 20

2021

800,000

800,000

2.8

Будівництво спортивної зали для ЗОШ №16 по вул. Жатковича

2016-2023

13 823,659

5 000,000

2.9

Будівництво тенісного корту в ЗОШ I-III ст. №20 – ліцею "Лідер" по вул. Сільвая (проєкт бюджету громадської ініціативи)

2021

499,000

499,000

2.10

Будівництво мультифункціонального майданчика для занять ігровими видами спорту в спеціалізованому навчально-виховному комплексі з поглибленим вивченням англійської мови "Пролісок" по пр. Свободи, 41

2020-2021

2 100,000

2 050,000

2.11

Капітальний ремонт опалення будівлі ЗОШ І-ІІІ ст. № 19 по вул. Заньковецької

2020-2021

2 500,000

2 450,000

2.12

Капітальний ремонт басейну ЗОШ №8 по вул. Ак. Корольова

2021-2022

3 700,000

1 850,000

2.13

Капітальний ремонт басейну класичної гімназії по вул.8-го Березня

2018-2021

21 983,823

2 600,000

2.14

Капітальний ремонт благоустрою території Ужгородської спеціалізованої ЗОШ №2 по вул. Підгірній

2021

3 200,000

3 200,000

2.15

Капітальний ремонт благоустрою території БПЛ "Інтелект"-ЗОШ І-ІІІ ст. №11 по наб.Православна,26

2021

1 500,000

1 500,000

2.16

Капітальний ремонт благоустрою території ДНЗ №28 по вул. Добролюбова

2017-2021

1 465,982

1 400,000

2.17

Капітальний ремонт благоустрою території ЗОШ №20 ліцею "Лідер"

2017-2021

1 394,616

894,616

2.18

Капітальний ремонт благоустрою території ЗОШ І-ІІІ ст. №15 по вул. Заньковецькій

2021

295,486

295,486

2.19

Капітальний ремонт благоустрою території спеціалізованої ЗОШ №3 I-III ст. по наб. Незалежності

2016-2022

1 513,030

700,000

2.20

Капітальний ремонт благоустрою території Ужгородської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ст. № 9 по пл.Ш.Петефі,15

2021

3 102,100

3 102,100

2.21

Капітальний ремонт благоустрою території та головного входу будівлі УЗОШ № 19 І-ІІІ ст. по вул. Заньковецької, 66

2020-2022

3 500,000

1 700,000

2.22

Капітальний ремонт будівлі ЗДО №26 по пр. Свободи

2017-2021

1 562,650

1 540,240

2.23

Капітальний ремонт будівлі ЗДО №20 по вул. Вілмоша Ковача

2021

1 560,000

1 560,000

2.24

Капітальний ремонт будівлі ЗОШ I-III ст. №19 по вул. Заньковецької

2021

1 500,000

1 500,000

2.25

Капітальний ремонт будівлі НВК "Веселка"

2021-2022

5 100,000

2 000,000

2.26

Капітальний ремонт будівлі НВК "Гармонія" по вул. Доманинській

2017-2021

2 335,130

2 287,480

2.27

Капітальний ремонт будівлі  УСЗОШ І-ІІІ ступенів №2 по вул. Підгірна, 43

2021

2 300,000

2 300,000

2.28

Капітальний ремонт будівлі УЗОШ І-ІІІ ступенів №7 вул. Дворжака, 49

2021-2022

1 900,000

1 000,000

2.29

Капітальний ремонт огорожі в УЗОШ І-ІІІ ст. №12 по вул. Заньковецької, 17/а

2021

1 538,700

1 538,700

2.30

Капітальний ремонт огорожі закладу дошкільної освіти №29 "Дивосвіт" загального розвитку по вул. Грушевського, 61 А

2019-2021

1 630,000

1 560,000

2.31

Капітальний ремонт огорожі Ужгородської гімназії №13 по вул. Дендеші, 23

2021

1 578,200

1 578,200

2.32

Капітальний ремонт покрівлі басейну ЗОШ №20 ліцею "Лідер"

2021

980,000

980,000

2.33

Капітальний ремонт покрівлі будівлі початкової ЗОШ №7 по вул. Дворжака, 54б

2021

800,000

800,000

2.34

Капітальний ремонт приміщень будівлі Ужгородської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.№5 з поглибленим вивченням іноземних мов по наб.Київська,16

2021

1 000,000

1 000,000

2.35

Капітальний ремонт приміщень ЗОШ І-ІІ ступенів №13 по вул. Дендеші,23

2021

1 500,000

1 500,000

2.36

Капітальний ремонт системи опалення будівлі ЗОШ № 3 І-ІІІ ст. по наб. Незалежності

2021

1 600,000

1 600,000

2.37

Капітальний ремонт спортзалу Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №15 по вул.Заньковецької, 13/а

2021

1 578,200

1 578,200

2.38

Капітальний ремонт спортивного майданчика Ужгородської спеціалізованої школи І-ІІІ ст.№5, корпус №2, з поглибленим вивченням іноземних мов по пл.Петефі,36 (проєкт бюджету громадської ініціативи)

2019-2021

2 200,000

1 040,426

2.39

Капітальний ремонт фасаду будівлі ДНЗ 31 по вул. Докучаєва

2021

1 331,090

1 331,090

2.40

Капітальний ремонт фасаду будівлі ЗОШ №12 по вул. Заньковецькій

2019-2021

1 318,985

1 281,601

2.41

Капітальний ремонт фасаду будівлі ЗОШ №5 по Київській набережній

2017-2021

3 150,250

3 078,620

2.42

Капітальний ремонт фасаду будівлі  ЗДО №20 комбінованого типу за вул. Вілмоша Ковача, 23

2021-2022

3 500,000

1 750,000

2.43

Капітальний ремонт харчового блоку ЗДО №30 по вул. Шевченка, 42

2021

1 500,000

1 500,000

2.44

Капітальний ремонт санвузлів Ужгородської спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 2 з поглибленим вивченням окремих предметів (вул. Підгірна, 43)

2021

1 200,000

1 200,000

2.45

Капітальний ремонт санвузлів Ужгородської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів № 3 з поглибленим вивченням англійської мови (наб. Незалежності, 19)

2021

750,000

750,000

2.46

Капітальний ремонт санвузлів будівлі Ужгородської спеціалізованої школи №5 з поглибленим вивченням іноземних мов по наб. Київська, 16

2020-2021

812,662

768,207

2.47

Капітальний ремонт санвузлів Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 (вул. Антоніна Дворжака, 41)

2021

950,000

950,000

2.48

Капітальний ремонт санвузлів Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 7 (вул. Антоніна Дворжака, 54б)

2021

950,000

950,000

2.49

Капітальний ремонт санвузлів Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. № 8 (вул. Академіка Корольова, 4)

2021

200,000

200,000

2.50

Капітальний ремонт санвузлів БПЛ «Інтелект» – ЗОШ І-ІІІ ст. № 11 (наб. Православна, 25)

2021

350,000

350,000

2.51

Капітальний ремонт санвузлів Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 12 (вул. Марії Заньковецької, 17а)

2021

1 450,000

1 450,000

2.52

Капітальний ремонт санвузлів Ужгородської гімназії № 14 (вул. Климента Тімірязєва, 12)

2021

950,000

950,000

2.53

Капітальний ремонт санвузлів Навчально-виховного комплексу «Гармонія» (вул. Доманинська, 263)

2021

250,000

250,000

2.54

Капітальний ремонт санвузлів Навчально-виховного комплексу «Первоцвіт» (вул. Академіка Корольова, 2)

2021

400,000

400,000

2.55

Капітальний ремонт санвузлів Спеціалізованого навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа І ступеня – дошкільний навчальний заклад» з поглибленим вивченням англійської мови «Пролісок» (просп. Свободи, 41)

2021

700,000

700,000

2.56

Капітальний ремонт санвузлів Навчально-виховний комплекс «Ялинка» (вул. Адмірала Нахімова, 3)

2021

700,000

700,000

2.57

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 1 загального розвитку (вул. Марка Вовчка, 47а)

2021

1 450,000

1 450,000

2.58

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 2 комбінованого типу (пров. Приютський, 1)

2021

700,000

700,000

2.59

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 7 «Віночок» загального розвитку (вул. Августина Волошина, 46)

2021

400,000

400,000

2.60

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 8 «Дзвіночок» загального розвитку (вул. Михайла Грушевського, 29а)

2021

350,000

350,000

2.61

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 12 загального розвитку (вул. Мора Йокаї, 9)

2021

1 200,000

1 200,000

2.62

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 18 санаторного типу (вул. Івана Айвазовського, 5)

2021

400,000

400,000

2.63

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 19 загального розвитку (вул. Вілмоша Ковача, 22)

2021

350,000

350,000

2.64

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 20 комбінованого типу (вул. Вілмоша Ковача, 23)

2021

400,000

400,000

2.65

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 21 «Ластовічка» (вул. Марії Заньковецької, 87а)

2021

1 000,000

1 000,000

2.66

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 26 загального розвитку (просп. Свободи, 59)

2021

1 200,000

1 200,000

2.67

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 28 загального розвитку (вул. Миколи Добролюбова, 4а)

2021

1 200,000

1 200,000

2.68

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 30 загального розвитку (вул. Тараса Шевченка, 42)

2021

200,000

200,000

2.69

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 31 «Перлинка» загального розвитку (вул. Василя Докучаєва, 8)

2021

1 000,000

1 000,000

2.70

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 36 загального розвитку (вул. Андрія Бачинського, 27)

2021

350,000

350,000

2.71

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 40 загального розвитку (вул. Августина Волошина, 36)

2021

500,000

500,000

2.72

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 42 "Джерельце" загального розвитку (вул. Легоцького, 19)

2021

400,000

400,000

2.73

Капітальний ремонт санвузлів Закладу дошкільної освіти № 43 загального розвитку (вул. Іштвана Дендеші, 166)

2021

300,000

300,000

2.74

Капітальний ремонт спортзалу Ужгородської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст. №15 по вул. Заньковецькій, 13А

2021

350,000

350,000

2.75

Реконструкція будівлі ДНЗ №30 по вул. Шевченка в м. Ужгороді

2016-2023

16 397,238

5 000,000

2.76

Реконструкція будівлі ЗОШ I-III ст. №19 по вул. Заньковецької в м. Ужгороді

2016-2023

29 444,788

9 814,929

2.77

Реконструкція будівлі ЗОШ №12 по вул. Заньковецької, 17

2016-2023

15 587,387

5 195,796

2.78

Реконструкція будівлі ЗОШ №20 ліцей "Лідер" під потреби маломобільних груп населення по вул. Сільвая,3

2019-2021

1 600,000

1 600,000

2.79

Реконструкція будівлі ЗОШ №8 по вул. Академіка Корольова,4

2016-2022

15 589,789

1 513,349

2.80

Реконструкція будівлі під початкові класи ЗОШ I ст. №13

2016-2022

5 250,000

5 195,000

2.81

Реконструкція даху будівлі ДНЗ №18 по вул.Айвазовського,5

2020-2021

2 600,000

1 750,000

2.82

Реконструкція даху ДНЗ №15 по вул. Л. Українки, 8

2021

2 500,000

100,000

2.83

Реконструкція даху ЗДО №20 по вул. Вілмоша Ковача

2021-2022

3 500,000

2 500,000

2.84

Реконструкція даху НВК “Первоцвіт” по вул. Ак. Корольова

2016-2022

3 421,892

3 421,892

2.85

Реконструкція даху НВК “Престиж” по вул. Джамбула

2016-2021

3 420,539

3 333,000

2.86

Реконструкція даху СНВК «Ялинка» по вул. Нахімова

2016-2021

2 220,578

2 169,800

2.87

Реконструкція зовнішньої системи теплової мережі ЗОШ №6 І-ІІІ ст. по вул. Польова

2019-2021

1 364,836

315,743

2.88

Реконструкція покрівлі БПЛ «Інтелект»

2021-2022

3 550,000

500,000

2.89

Реконструкція спортивної зали Ужгородської спеціалізованої школи I-III ст. №3 з поглибленим вивченням англійської мови по наб.Незалежності,19

2021-2023

12 900,000

12 900,000

2.90

Спортивний майданчик для міні-футболу зі штучним покриттям в Ужгородській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №16 по вул. Жатковича м. Ужгород –– будівництво

2019-2021

2 529,884

2 529,884

2.91

Спортивний майданчик для міні-футболу зі штучним покриттям в Ужгородській загальноосвітній школі І-ІІІ ст. №9 по пл. Ш. Петефі м. Ужгород –– будівництво

2019-2021

2 611,490

2 611,490

2.92

Спортивний майданчик для міні-футболу зі штучним покриттям для ЗОШ №20 ліцею «Лідер» по вул. Сільвая м. Ужгород –– будівництво

2019-2021

2 476,783

2 410,749

2.93

Будівництво мультифункціонального майданчика на території УСЗОШ №1 з поглибленим вивченням англійської мови (проєкт бюджету громадської ініціативи)

2021

500,000

500,000

2.94

Капітальний ремонт басейну в ЗДО №36 по вул. Бачинського (проєкт бюджету громадської ініціативи)

2021

490,000

490,000

III.

Об'єкти охорони здоров'я

 

 

86 457,858

3.1

Капітальний ремонт благоустрою території МДКЛ по вул. Бращайків, 6

2018-2021

1 259,468

308,791

3.2

Капітальний ремонт благоустрою території пологового будинку по вул. Грибоєдова

2018-2021

1 430,530

1 390,600

3.3

Капітальний ремонт будівлі жіночої консультації №1 по вул. Другетів

2017-2021

1 105,844

1 066,700

3.4

Капітальний ремонт будівлі пологового будинку по вул. Грибоєдова, 20 Б

2021

5 000,000

5 000,000

3.5

Капітальний ремонт будівлі та приміщень сімейної амбулаторії №3 по вул. П.Комуни,2

2020-2022

8 400,000

4 200,000

3.6

Капітальний ремонт будівлі та приміщень сімейної амбулаторії №8 по вул. Грибоєдова, 20В

2020-2022

7 300,000

3 650,000

3.7

Капітальний ремонт кардіологічного відділення ЦМКЛ по вул. Грибоєдова

2018-2021

4 492,766

4 403,099

3.8

Капітальний ремонт огорожі території ЦМКЛ по вул. Грибоєдова

2017-2021

1 455,689

455,760

3.9

Капітальний ремонт покрівлі будівлі пологового будинку по вул. Грибоєдова,20Б

2021

1 180,000

1 180,000

3.10

Капітальний ремонт реабілітаційного відділення МДКЛ по вул. Ракоці, 3-5

2020-2022

3 500,000

2 000,000

3.11

Капітальний ремонт фасаду будівлі головного корпусу центру первинної медико-санітарної допомоги по вул. Грибоєдова, 20В

2021-2022

3 500,000

1 500,000

3.12

Капітальний ремонт фасаду будівлі МДКЛ по вул. Ракоці, 3-5

2021

500,000

500,000

3.13

Капітальний ремонт фасаду поліклініки МДКЛ по вул. Боженка, 2 із заміною вікон

2018-2021

2 975,356

2 975,356

3.14

Капітальний ремонт фасаду стаціонару МДКЛ по вул. Бращайків, 6

2019-2021

8 430,781

8 430,781

3.15

Капітальний ремонт фізіотерапевтичного відділення ЦМКЛ

2016-2021

2 827,417

2 827,417

3.16

Капітальний ремонт центрального входу Головного корпусу ЦМКЛ  по вул. Грибоєдова

2018-2021

1 751,904

1 751,904

3.17

Капітальний ремонт коридору та приміщень відділення судинної неврології ЦМКЛ по вул. Грибоєдова

2020-2021

878,736

800,000

3.18

Капітальний ремонт внутрішньої системи водопостачання та каналізації будівлі ЦМКЛ по вул. Грибоєдова

2020-2021

1 590,344

500,000

3.19

Реконструкція даху під мансардні приміщення будівлі МДКЛ по вул. Боженка,2

2017-2021

1 640,158

1 500,700

3.20

Реконструкція лікарняного ліфта Головного корпусу ЦМКЛ

2021

1 500,000

1 500,000

3.21

Реконструкція підпірних стін головного корпусу Ужгородської ЦМКЛ по вул. Грибоєдова

2016-2022

66 333,524

32 836,750

3.22

Реконструкція будівлі амбулаторії ЗПСМ № 6, із улаштуванням пандуса та ліфта, по вул. В. Гошовського, 2

2021-2022

2 500,000

2 500,000

3.23

Капітальний ремонт благоустрою території ЦМКЛ по вул. Грибоєдова, 20

2021

2 680,000

2 680,000

3.24

Реконструкція будівлі амбулаторії ЗПСМ № 8, із улаштуванням пандуса та ліфта, по вул. Грибоєдова, 20В

2021

2 500,000

2 500,000

IV.

Об'єкти комунального господарства

 

 

299 724,335

4.1

Будівництво будівлі «Кімнати матері та дитини» в парку «Боздош»

2021

900,000

900,000

4.2

Будівництво будівлі «Кімнати матері та дитини» в парку «Підзамок»

2021

900,000

900,000

4.3

Будівництво будівлі «Кімнати матері та дитини» по Наб. Незалежності

2021

900,000

900,000

4.4

Будівництво відведення побутових стоків з вулиці Дендеші

2020-2022

5 000,000

500,000

4.5

Будівництво водовідведення побутових стоків з вулиці Шишкіна

2019-2021

696,414

663,400

4.6

Будівництво водовідведення побутових стоків в мікрорайоні «Горяни»

2017-2023

12 392,000

4 000,000

4.7

Будівництво водовідведення побутових стоків в мікрорайоні «Дравці»

2017-2023

25 500,000

8 450,667

4.8

Будівництво водовідведення поверхневих вод з вулиць з вулиць Тельмана, Шишкіна, Єрмака, С.Разіна, 9-січня

2019-2023

10 500,000

3 000,000

4.9

Будівництво каналізаційної мережі по вул. Богатирська

2021

700,000

700,000

4.10

Будівництво каналізаційної мережі по вул. Буковинській

2021

1 500,000

1 500,000

4.11

Будівництво каналізаційної мережі по вул. Кармелюка

2021

1 500,000

1 500,000

4.12

Будівництво каналізаційної мережі по вул. Північна

2019-2022

1 500,000

750,000

4.13

Будівництво каналізаційної мережі по вул. Радванська

2018-2021

792,680

742,680

4.14

Будівництво напірної каналізаційної мережі із влаштуванням КНС від вул. Спортивна до вул. Українська

2018-2021

1 349,552

199,552

4.15

Будівництво нової лінії каналізаційних очисних споруд потужністю 50 тис. м³/на добу, м. Ужгород

2019-2025

453 241,000

121 236,345

4.16

Будівництво водопровідної та каналізаційної мережі по вул. Кар’єрний Тупик в мікрорайоні «Радванка»

2021

1 500,000

1 500,000

4.17

Будівництво каналізаційної насосної станції по вул. Запорізькій

2021-2022

2 700,000

1 300,000

4.18

Будівництво автотранспортної бази для КП "Водоканал" по вул. Загорська

2020-2023

70 000,000

23 233,333

4.19

Будівництво автотранспортної бази для КП "Ужгородський муніципальний транспорт" Ужгородської міської ради по вул. Загорська

2020-2022

85 000,000

28 233,333

4.20

Будівництво розворотного майданчика по вул. Капушанська в м. Ужгород

2020-2021

2 500,000

2 400,000

4.21

Капітальний ремонт покрівлі будівлі по вул. 8 Березня, 46 В

2021

2 100,000

2 100,000

4.22

Капітальний ремонт будівлі по вул. Дворжака, 49

2020-2022

2 500,000

1 200,000

4.23

Капітальний ремонт будівлі по вул. Кармелюка, 7

2021

906,871

871,000

4.24

Капітальний ремонт водопровідної мережі по вул. Оноківській

2021

1 000,000

1 000,000

4.25

Капітальний ремонт приміщень першого поверху будівлі по пл. Жупанатська 3Б

2019-2021

1 131,210

1 096,902

4.26

Капітальний ремонт сходових кліток та приміщень малої зали засідань адмінбудівлі по пл. Поштовій, 3

2020-2021

2 047,870

2 000,000

4.27

Реконструкція водогону D-500мм по вул. Тельмана

2020-2022

4 550,000

2 275,000

4.28

Реконструкція водогону D-500 мм від ПНС по вул. Тихій "Кальварія" до вул. Собранецької

2016-2022

5 743,537

2 000,000

4.29

Реконструкція водогону по вул. Гагаріна

2018-2022

9 251,188

4 625,594

4.30

Реконструкція водопровідної мережі D-300мм по вул. Декабристів

2021

4 500,000

4 500,000

4.31

Реконструкція водопровідної мережі D-300мм по вул. Джамбула

2021

5 100,000

5 100,000

4.32

Реконструкція водопровідної мережі по вул. Добрянського

2015-2021

1 390,893

90,893

4.33

Реконструкція водопровідної мережі по вул. Челюскінців від вул. Грушевського до вул. Ак. Корольова

2016-2021

577,410

577,410

4.34

Реконструкція водопровідної мережі по вул. Капушанській від вул. Грушевського до пр. Свободи

2020-2021

19 100,649

2 000,000

4.35

Реконструкція водопровідної мережі Ø-100-150 мм по вул. Лермонтова-Польова 

2021

1 500,000

1 500,000

4.36

Реконструкція каналізаційної мережі Ø-300-400 мм по вул. Лермонтова-Польова

2021

1 500,000

1 500,000

4.37

Реконструкція ділянки міського водопроводу по вул. Собранецькій в м. Ужгород

2019-2022

21 200,825

10 315,000

4.38

Реконструкція каналізаційного колектора по вул. Тельмана

2016-2021

1 791,554

1 791,554

4.39

Реконструкція каналізаційної мережі по вул. Собранецька

2020-2022

20 000,000

10 000,000

4.40

Реконструкція КНС-5 по вул. Краснодонців

2018-2022

9 036,000

4 493,000

4.41

Реконструкція напірного колектора від КНС-3 до вул. Бородіна

2021

2 150,000

2 150,000

4.42

Реконструкція огорожі насосної станції "Кальварія"

2017-2021

2 663,641

2 618,400

4.43

Реконструкція огорожі території НФС-1, НФС-2, НФС-3

2021

1 500,000

1 500,000

4.44

Реконструкція підземного водозабору "Минай" с. Холмок Ужгородського району

2016-2023

42 447,433

12 100,000

4.45

Реконструкція підвищувальної насосної станції по вул. Собранецькій

2020-2021

3 589,199

3 360,272

4.46

Реконструкція хлораторних НФС-1, НФС-2, НФС-3

2015-2023

6 625,015

2 000,000

4.47

Рекультивація території існуючого сміттєзвалища в с. Барвінок Ужгородського району II-га черга - будівництво

2017-2022

31 014,880

11 350,000

4.48

Капітальний ремонт коридору та кабінетів четвертого поверху адмінбудівлі по пл. Поштовій, 3

2020-2021

1 500,000

1 500,000

4.49

Будівництво підземних сміттєвих контейнерів (проєкт бюджету громадської ініціативи)

2021

1 500,000

1 500,000

V.

Об'єкти благоустрою

 

 

14 453,299

5.1

Будівництво баскетбольного майданчика на прибудинковій території по вул. 8 березня буд.17,19,21 та вул. Грушевського буд.55,57 (проєкт бюджету громадської ініціативи)

2019-2021

1 400,226

1 200,226

5.2

Будівництво баскетбольного майданчика на прибудинковій території по вул. Руданського буд.5, вул. Благоєва буд.8-12 та вул. Оноківська буд.8-14 (проєкт бюджету громадської ініціативи)

2019-2021

736,315

728,863

5.3

Будівництво велодоріжок із нанесенням відповідної розмітки по вул. Грушевського

2017-2022

1 697,867

848,934

5.4

Будівництво велосипедної доріжки Б.Хмельницького до пішохідного мосту (Київська набережна) в м. Ужгород

2018-2021

1 276,397

1 276,397

5.5

Будівництво велосипедної доріжки Боздошський парк (підвісний міст)-Слов'янська Набережна в м. Ужгород

2017-2021

1 498,462

1 498,462

5.6

Будівництво велосипедної доріжки вул. Ольбрахта-вул. Волошина-вул. Корзо м. Ужгород

2017-2021

1 498,600

1 498,600

5.7

Будівництво велосипедної доріжки вул. Корзо-наб. Незалежності м. Ужгород

2017-2021

1 191,349

1 191,349

5.8

Будівництво велосипедної доріжки міст по вул. Анкудінова (Православна набережна) вул. Ольбрахта в м.Ужгород

2017-2021

874,321

858,300

5.9

Будівництво велосипедної доріжки наб. Незалежності (автомобільний міст) - Боздошський парк (підвісний міст) в м.Ужгород

2017-2021

1 494,983

1 494,983

5.10

Будівництво велосипедної доріжки пішохідний міст до транспортного моста по вул. Анкудінова (Православна набережна) в м. Ужгород

2017-2021

553,800

553,800

5.11

Будівництво велосипедної доріжки Слов'янська Набережна-вул. Драгоманова в м. Ужгород

2017-2021

1 257,385

1 257,385

5.12

Будівництво острівців безпеки по вул. Минайській

2021

300,000

296,000

5.13

Будівництво скейт-майданчику на пл. Б. Хмельницького в м. Ужгороді, Закарпатської області (проєкт бюджету громадської ініціативи)

2020-2021

1 797,604

1 750,000

 

Всього :

 

 

643 111,097

 

Секретар ради                                                                                                                                                Андрій РИБА


Додаток 3 до Програми економічного і соціального розвитку м.Ужгород на 2021 рік

за/п

Назва програми

 

Дата затвердження та орган, що затвердив

Основні завдання програми

Виконавці

1.

Програма "Ужгород - місто, доступне для всіх" на 2020-2024 роки

рішення ХХХVIII сесії міської ради VII скликання 25.07.19 №1650

Створення умов для безперешкод-ного доступу осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп насе-лення до об'єктів інфраструктури міста, в тому числі до місць праці та відпочинку, загального користу-вання, лікувально-реабілітаційних, спортивних, культурно-видовищ-них центрів, зупинок громадського транспорту тощо, а також до інших видів соціального сервісу та соціальних послуг

Департамент пра-ці та соціального захисту населен-ня, департамент міського госпо-дарства, управ-ління містобуду-вання та архітек-тури, управління державного архітектурно-будівельного контролю

2.

Програма мобілізаційної підготовки м. Ужгород на 2021 рік

рішення                    LII сесії  міської ради VII скликання 15.10.20 №2156

Підвищення якості мобіліза-ційної підготовки та рівня мобілізаційної готовності місь-кої ради, її виконавчого коміте-ту, підприємств, установ та організацій міста-виконавців мобілізаційних завдань

Виконавчий комітет Ужгородської міської ради, відділ оборонної та мобілізаційної роботи, Ужгородський ОМВК

3.

Програма створення та накопичення міського матеріального резерву та промислових засобів індивідуального захисту органів дихання для непрацюючого населення м. Ужгорода на 2017-2021 роки

рішення                   ХIV сесії міської ради VII скликання                13.07.17 №714

Створення резерву матеріально-технічного засобів на забезпечення заходів із запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій та їх наслідків

Відділ цивіль-ного захисту населення виконавчого комітету Ужгородської міської ради, управління економічного розвитку міста Ужгородської міської ради

4.

Програма розвитку земельних відносин та охорони земель у                   м. Ужгород на 2020-2022 роки

рішення                  ХLI сесії міської ради VII скликання 14.11.19 №1732

Інвентаризація земель міста (проведення завершальних етапів); оновлення норматив-ної грошової оцінки земель міста Ужгорода; підготовка проекту встановлення (зміни) меж міста Ужгород з урахуванням містобудівної документації

Відділ землеко-ристування, виконавчий комітет Ужгородської міської ради

5.

Програма надання матеріально-технічної допомоги Ужгородсь-кому зональному відділу Військової служби правопорядку у Збройних Силах України на 2021-2022 роки

рішення                 LII сесії міської ради                       VII скликання  15.10.20 №2157

Покращення матеріально-технічного забезпечення Ужгородського зонального відділу Військової служби правопорядку у Збройних Силах України

Ужгородський зональний відділ Військової служ-би правопорядку у Збройних Силах України, виконавчий комітет Ужгородської міської ради

6.

Програма розвитку транскордонного співро-бітництва та підтримки імплементації проектів міжнародної технічної допомоги в м. Ужгород на 2018-2022 роки

рішення                  ХVII сесії міської ради VII скликання  09.11.17 №789

Реалізація державної політики у галузі транскордонного співробітництва. Організація співпраці з містами-побрати-мами та дипломатичними установами, активізація транс-кордонного співробітництва шляхом розширення джерел грантової допомоги, механіз-мів та інструментів залучення інвестицій, надання фінансової підтримка ініціативам та проектам громадянського суспільства, спрямованих на розвиток м. Ужгород

Управління міжнародного співробітництва та інновації Ужгородської міської ради, інститути громадянського суспільства

7.

Програма підтримки територіального управління Служби судової охорони у Закарпатській області на 2020-2021 роки

рішення      ХLVIII сесії міської ради                               VII скликання 04.06.20 №1934

Забезпечення належними матеріально-побутовими умовами Територіальне управління Служби судової охорони у Закарпатській області

Виконавчий комітет Ужгородської міської ради, Територіальне управління Служби судової охорони у Закарпатській області

8.

Програма забезпечення молоді, учасників АТО та внутрішньо переміщених осіб житлом у м. Ужгороді на 2018-2022 роки

рішення                XV сесії міської ради VII скликання 12.09.17 №760

Створення належних умов для забезпечення житлом молодих сімей та одиноких молодих громадян, учасників АТО та членів їх сімей, ВПО, які проживають у місті Ужгород, шляхом створення сприятливих умов для розвитку будівництва, удосконалення механізмів придбання житла і забезпечення на цій основі подальшого розвитку системи іпотечного житлового кредитування

Виконавчий комітет Ужгородської міської ради, департамент міського господарства, управління містобудування та архітектури, Закарпатське регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи "Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву"

9.

Програма сприяння виконанню рішень судів та інших виконавчих документів на 2018– 2022 роки

рішення                  XVII сесії міської ради VII скликання               09.11.17 № 797

Забезпечення належного виконання зобов’язань покладених на органи місцевого самоврядування, які виникли на підставі судових рішень та виконавчих документів

Виконавчий комі-тет, департамент: міського господар-ства; праці та соці-ального захисту на-селення; фінансів та бюджетної політи-ки, управління: правового забезпе-чення, капітального будівництва; освіти;  охорони здоров’я; у справах культури, молоді та спорту Ужгородської місь-кої ради, Ужгород-ська міська рада

10.

Програма розвитку та удосконалення цивільного захисту у м.Ужгород на 2020-2024 роки

рішення                 ХLIV сесії міської ради                               VII скликання 13.02.20 №1881

Забезпечення державної політики щодо запобігання та ліквідації надзвичайних ситуацій техноген-ного та природного характеру й окремих їх наслідків, проведення пошукових аварійно-рятувальних та інших невідкладних робіт відповідно до вимог Кодексу цивільного захисту України, вирішення комплексу завдань щодо розв’язання проблем захисту суспільства, національ-ного надбання і довкілля від надзвичайних ситуацій та подій техногенного і природного характеру, визначення шляхів вдосконалення системи забезпе-чення техногенної і природної безпеки в місті Ужгород та організаційних засад її функціо-нування, зміцнення технічної і ресурсної бази, створення безпечних умов для відпочинку населення міста, недопущення загибелі під час надзвичайних ситуацій та подій, що дозволить у повному обсязі виконати завдання, пов’язані з рятуванням людей та збереженням довкілля

Відділ цивільного захисту населення, департамент місь-кого господарства, управління: освіти; охорони здоров'я; у справах культури, молоді та спорту; муніципальної варти; Управління ДСНС України у Закарпатській області

11.

Програма "Безпечне місто Ужгород на 2019-2022 роки"

рішення ХХVIII сесії міської ради VII скликання 11.10.18 №1262

Убезпечення об'єктів захисту та критично важливих об'єктів шляхом зниження ймовірності реалізації загроз природного, техногенного, криміногенного, терористичного й іншого характеру

Виконавчий комітет Ужгородської міської ради, управління програмного та комп'ютерного забезпечення

12.

Програма забезпечення безпеки громадян шляхом виправлення засуджених та запобігання вчиненню ними повторних злочинів в місті Ужгород на 2019-2021 роки

рішення                  ХLI сесії міської ради VII скликання 14.11.19 №1720

Забезпечення ефективної реалізації державної політики у сфері пробації шляхом розроблення та здійснення комплексу заходів, спрямо-ваних на усунення причин та умов вчинення суб'єктами пробації повторних кримі-нальних правопорушень

Ужгородський МВР філії ДУ "Центр проба-ції" в Закарпа-тській області; виконавчий комітет Ужгородської міської ради

13.

Програма розвитку туризму та формування позитивного інвестиційного іміджу м. Ужгород на 2018-2022 роки

рішення                ХVII сесії міської ради VII скликання 09.11.17 №790

Формування сприятливого міжнародного інвестиційного клімату та створення умов для ефективної роботи підпри-ємств, і організацій міста з іноземними інвесторами; реалі-зація стратегічного пріоритету розвитку міста Ужгород у напрямку розвитку туризму та формування конкурентоспро-можного інвестиційного продукту, залучення іноземних інвестицій, підвищення рівня підготовки інвестиційних проектів відповідно до вимог міжнародних інвестиційних фондів та компаній

Управління економічного розвитку міста Ужгородської міської ради

14.

Програма розвитку житлового фонду соціального призна-чення та житлових об'єктів, які використовуються для забезпечення діяльності дитячих будинків сімейного типу у місті Ужгород на 2019-2022 роки

рішення ХХХVIII сесії міської ради VII скликання 25.07.19 №1643

Визначення напрямів розвитку фонду соціального житла для категорій осіб/сімей, які пере-бувають на соціальному квартирному обліку, а також забезпечення його утримання у належному технічному стані за кошти державного, місцевого бюджетів та інших джерел фінансування не заборонених законодавством;

Забезпечення осіб/сімей, які перебувають на соціальному квартирному обліку впорядко-ваним соціальним житлом та забезпечення функціонування дитячих будинків сімейного типу

Виконком Ужгородської міської ради, департамент міського господарства Ужгородської міської ради, Ужгородський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

15.

Програма енергозбереження та енергоефективності міста Ужгород на 2018-2022 роки

рішення                 ХVII сесії міської ради VII скликання              09.11.17 № 799

Забезпечення ефективного функціонування енергоме-неджменту в місті;

проведення та участь у заходах з популяризації та впровад-ження енергозбереження та енергоефективності

Управління економічного розвитку міста, управління освіти Ужгородської міської ради

16.

Програма підготовки до продажу земельних ділянок на 2021-2023 роки

рішення L сесії міської ради VII скликання 23.07.20 №2024

Своєчасність замовлення та виготовлення звітів про експертну грошову оцінку земельних ділянок щодо яких Ужгородською міською радою прийнято рішення про надання дозволу на проведення такої оцінки, з урахуванням кількос-ті звернень зацікавлених осіб

Департамент міського господарства Ужгородської міської ради

17.

Програма реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення міста Ужгород на 2021-2023 роки

рішення                    LII сесії міської ради                              VII скликання 15.10.20 №2163

Відновлення роботи мережі зовнішнього освітлення міських шляхів, пішохідних зон та внутрішньоквартальних територій міста, влаштування системи декоративного підсвічування архітектури міста, автоматизації роботи та покращення якості освітлення міста в цілому

Департамент міського господарства

18.

Програма фінансової підтримки комунальних підприємств міста Ужгород на 2018-2022 роки

рішення ХVIII сесії міської ради VII скликання 21.12.17 №939 (зі змінами 30.05.19№1548)

Забезпечення стабільної роботи комунальних підприємств та підвищення рівня надання послуг споживачам міста

Департамент міського господарства Ужгородської міської ради

19.

Програма капітального ремонту житлового фонду у м. Ужгород на 2018-2022 роки

рішення                   ХVIII сесії міської ради VII скликання 14.12.17 №904

Виконання робіт з капітального ремонту житлового фонду міста, покращення його санітарно-технічного стану

Департамент міського господарства

20.

Програма охорони навколишнього природного середовища міста Ужгород на 2018-2022 роки

рішення                     ХVII сесії міської ради VII скликання         16.11.17 №853

Виконання природоохоронних заходів спрямованих для забезпечення екологічної безпеки, відновлення та створення територій природно-заповідного фонду, визначення охоронних територій

Департамент міського господарства Ужгородської міської ради

21.

Комплексна Програма відновлення історичного центру м. Ужгорода на 2021-2023 роки

рішення                                LII сесії міської ради                           VII скликання 15.10.20 №2162

Забезпечення підтримки і коор-динації комплексних робіт зі збереження пам'яток та віднов-лення цілісності унікального історичного містобудівного комплексу міста, розвиток соціальної і туристичної інфраструктури

Департамент міського господарства           

22.

Програма благоустрою міста Ужгород на 2018-2022 роки

рішення                    ХVII сесії міської ради VII скликання         09.11.17 №804

Реалізація комплексу заходів щодо забезпечення утримання в належному санітарно-технічному стані території міста та покращення технічного і естетичного стану; проведення капітальних ремонтів та реконструкції об'єктів міського господарства

Департамент міського господарства Ужгородської міської ради

23.

Програма протиепідеміч-них заходів та боротьби з інфекційними хворобами у м.Ужгород на 2018-2022 роки

рішення                   ХХVI сесії міської ради                               VII скликання 28.08.18 №1188

Забезпечення бактеріологічної лабораторії ЦМКЛ необхідни-ми реактивами та поживними середовищами, хімічними еле-ментами, сполуками, склом технічним, тарою пластмасо-вою та іншими медичними предметами та продуктами медичного призначення для проведення бактеріологічних досліджень, які здійснюються для закладів охорони здоров'я міста

КНП "Центральна міська клінічна лікарня", КНП "Ужгородська міська поліклініка" Ужгородської міської ради

24.

Програма виготовлення технічної документації на багатоквартирні будинки, квартири у м.Ужгород на 2018-2022 роки

рішення                      ХVII сесії міської ради VII скликання                09.11.17 № 801

Забезпечення виготовлення та передачі технічних паспортів, інвентарних справ на багато-квартирні будинки ОСББ, особам, уповноваженим спів-власниками та управителям при списанні будинків з комунального балансу, виго-товлення технічних паспортів на квартири, які не привати-зовані, з метою реалізації прав власності на них міськрадою

Департамент міського господарства

25.

Програма відшкодуван-ня частини кредитів, отриманих ОСББ, ЖБК на впровадження захо-дів з енергозбереження, капітального ремонту та реконструкції багато-квартирних будинків у м. Ужгород на 2018-2022 роки («Теплий дім»)

рішення                   ХVII сесії міської ради VII скликання 09.11.17 №803

Відшкодування з бюджету міс-та частини кредитних коштів, залучених ОСББ, ЖБК на впровадження заходів з енергозбереження, капітально-го ремонту та реконструкції багатоквартирних будинків, забезпечення комфортних умов проживання мешканців та підвищення енергоефективнос-ті багатоквартирних будинків

Департамент міського господарства

26.

Програма з розробки плану реалізації Стратегії розвитку міста "Ужгород-2030" на 2019-2021рр.

рішення      ХХХV сесії міської ради VII скликання 18.04.19 №1523

Розробка та впровадження плану реалізації Стратегії розвитку міста "Ужгород-2030" що дасть можливість упродовж наступного 12-річного періоду вивести місто у число найроз-винутіших і конкуренто-спроможних, комфортних та безпечних обласних центрів України

Управління економічного розвитку міста Ужгородської міської ради

27.

Програма "Розвиток паліативної та хоспісної допомоги у м. Ужгород на 2019-2023 роки"

рішення ХХХVI сесії міської ради VII скликання 30.05.19 №1583

Удосконалення та подальший розвиток системи паліативної допомоги у місті задля забезпе-чення максимально можливої якості життя людини з невиліков-ною хворобою і обмеженим прогнозом життя

КНП"Ужгородський міський центр первинної медико-санітар-ної допомоги"

28.

Програма підтримки обдарованої молоді м.Ужгорода на 2021-2023 роки

рішення LI сесії міської ради            VII скликання         10.09.20 №2091

Піднесення статусу та створення іміджу успішності обдарованої молоді у шкільних колективах, заохочення їх до розвитку природних нахилів і здібностей, творчого мислення та самозадоволення; створення системи пошуку, підтримки матеріального, соціального та психологічного стимулювання інтелектуально та творчо обдарованих дітей та молоді

Управління    освіти Ужгородської міської ради

29.

Міська Програма сімейної, ґендерної політики, запобігання та протидію домашньому насильству і торгівлі людьми на 2021-2022 роки

рішення                    ХLI сесії міської ради VII скликання 10.09.20 №2093

 

Реалізація сімейної, демографічної та ґендерної політики, спрямованої на утвердження в суспільстві соціальної справедливості та ґендерної рівності; підтримку сімей, забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків, їх повновартісної участі у розбудові громадянського суспільства, подолання такого негативного явища у суспільстві як насильство в сім'ї та торгівля людьми

Департамент праці та соціального захисту населення

30.

Програма забезпечення мешканців м.Ужгород імплантами для надання медичної допомоги хворим із ураженням органів опори та руху на 2018-2022 роки

рішення                 ХХVI сесії міської ради VII скликання 28.08.18 №1187

Поліпшення лікування пацієнтів із захворюваннями суглобами, поліпшення якості та ефективності надання медико-санітарної допомоги при пошкодженнях опорно-рухового апарату

КНП "Центральна міська клінічна лікарня" Ужгородської міської ради

31.

Програма відзначення в місті Ужгород державних та місцевих свят, історичних подій, знаменних і пам’ятних дат та інших заходів на 2021-2023 роки

рішення                      LI сесії міської ради                             VII скликання 10.09.20 №2092

Створення організаційних, фінансових і матеріально-технічних умов для відзначення свят державного, регіонального, місцевого значення, пам'ятних дат та історичних подій

Управління у справах культури, молоді та спорту

32.

Програма фінансової підтримки закладів первинного, вторинного рівня медичної допомоги та їх розвиток у місті Ужгород на 2020-2023 роки

рішення                   ХLI сесії міської ради VII скликання 14.11.19 №1733

Забезпечення стабільної діяльності  КНП, як комунальних некомерцій-них підприємств охорони здоров'я міста Ужгород та створення умов для ефективного функціонування закладів первинного та вторинного рівня надання медичної допомоги

Управління охорони здоров'я Ужгородсь-кої міської ради, КНП "Центральна міська клінічна лікарня" Ужго-родської міської ради, КНП "Ужго-родська міська ди-тяча клінічна лікар-ня" Ужгородської міської ради, КНП "Ужгородський міський пологовий будинок" Ужго-родської міської ради, КНП "Ужго-родська міська поліклініка" Ужго-родської міської ради, КНП "Ужго-родський міський центр первинної медико-санітарної допомоги"

33.

Програма розвитку фізичної культури та спорту, фінансової підтримки кращих спортсменів та команд, покращення матеріаль-но-технічної спортивної бази в м. Ужгород на 2019-2021 роки

рішення                   ХХVI сесії міської ради VII скликання         28.08.18 №1189

Створення відповідних умов для розвитку фізичної куль-тури та спорту, фінансової підтримки кращих спортсменів та команд, покращення матері-ально-технічної спортивної бази, підтримки команд та спортсменів, які представ-ляють місто на всеукраїнській і міжнародній спортивній арені, створення умов для проход-ження реабілітації, покращен-ня матеріально-технічної бази для занять фізичною культурою та спортом

Управління у справах культури, молоді та спорту

34.

Програма інвентаризації та паспортизації об'єктів культурної спадщини м.Ужгород на 2019-2021 роки

рішення ХХХVI сесії міської ради VII скликання 30.05.19 №1534

Реалізація державної політики у сфері охорони культурної спадщини, виготовлення облі-кової документації (паспорти, облікові картки) об'єктів куль-турної спадщини кварталу "Малий Галагов", інвентари-зація об'єктів культурної спадщини

Управління у справах культури, молоді та спорту

35.

Програма відпочинку та оздоровлення дітей на 2020-2022 роки

рішення                   ХLI сесії міської ради VII скликання 14.11.19 №1727

Забезпечення соціального захисту дітей через створення сприятливих умов для їх оздоровлення та змістовного відпочинку

Департамент праці та соціального захисту населення, управління освіти, управління охорони здоров'я

36.

Програма "Молодь міста Ужгород" на 2019-2021 роки

рішення         ХХХV сесії міської ради VII скликання 28.03.19 №1484

Створення сприятливих умов для розвитку і самореалізації української молоді, формуван-ня її громадянської позиції та національно-патріотичної сві-домості, повноцінної участі молодих людей у розбудові громадянського суспільства

Управління у справах культури, молоді та спорту

37.

Програма навчання плаванню дітей і розвитку водних видів спорту в м.Ужгород на 2019-2021 роки

рішення                  ХХVI сесії міської ради                  VII скликання 28.08.18 №1190

Створення відповідних умов для відновлення та покращення системи початкового навчання плаванню школярів міста, розвиток водних видів спорту

Управління у справах культури, молоді та спорту

38.

Програма будівництва, реконструкції та капі-тального ремонту дитя-чих та спортивних майданчиків у м.Ужго-род на 2017-2021 роки

рішення                        IХ сесії міської ради                            VII скликання         22.12.16 №503

Будівництво нових та посту-пова заміна наявних морально застарілих дитячих та спортив-них майданчиків на нові, які відповідають сучасним вимогам та нормам безпеки

Управління капітального будівництва, департамент міського господарства, управління у справах культури, молоді та спорту

39.

Програма правової освіти населення міста Ужгород на 2018-2022 роки

рішення                   ХVIII сесії міської ради VII скликання         21.12.17 № 940

Підвищення загального рівня правової культури та вдосконалення системи правової освіти населення, набуття громадянами необхідного рівня правових знань, формування у них поваги до права

Виконавчий ко-мітет Ужго-родської міської ради, управлін-ня: правового забезпечення;  освіти; у справах культури, молоді та спорту, Ужгородський міський центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді

40.

Міська Програма «Розвиток нефрологічної та гемодіалізної служби на 2018-2022 роки»

 

 

 

 

 

рішення                   ХVII сесії міської ради VII скликання           09.11.17 № 795

 

 

 

 

Удосконалення надання хво-рим адекватної допомоги у замісній нирковій терапії, забезпечення на сучасному рівні можливостей надання діалізного лікування хворим з незворотними ураженнями нирок, забезпечення диспан-серного нагляду, лікування та реабілітації реципієнтів ниркових трансплантатів

Управління охорони здоров'я, КНП "Ужгородська міська поліклініка" Ужгородської міської ради

41.

Програма медичного забезпечення ветеранів, інвалідів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій на 2018-2022 роки

рішення                    ХVII сесії міської ради VII скликання 09.11.17 № 792

 

Забезпечення ветеранів війни, інвалідів, учасників бойових дій, у тому числі у зоні проведення АТО медикамен-тами на безоплатній/пільговій основі (не менше 85,0 відс. від потреби)

Управління охо-рони здоров'я, КНП "Ужго-родська міська поліклініка" Ужгородської міської ради

42.

Міська цільова соціальна Програма протидії захворюванню на туберкульоз на 2018-2022 роки

рішення                     ХVII сесії міської ради VII скликання 09.11.17 № 793

Систематичний скринінг груп підвищеного ризику щодо захворювання на туберкульоз, рання діагностика усіх форм туберкульозу, використання швидких тестів, профілактичне лікування осіб із груп підвищеного ризику

Управління охо-рони здоров'я, КНП "Ужго-родська міська дитяча клінічна лікарня" Ужгородської міської ради; КНП "Ужго-родська міська поліклініка" Ужгородської міської ради

43.

Міська Програма «Цукровий та нецукровий діабет» на 2018-2022 роки

рішення                     ХVII сесії міської ради VII скликання 09.11.17 № 794

Раннє виявлення хворих на цукровий та нецукровий діабет, профілактика та зменшення кількості ускладнень внаслідок цієї хвороби

Управління охо-рони здоров'я, КНП "Ужго-родська міська дитяча клінічна лікарня" Ужго-родської міської ради, КНП "Ужгородська міська поліклі-ніка" Ужго-родської міської ради

44.

Міська Програма боротьби з онкологіч-ними захворюваннями на 2018-2022 роки

рішення                    ХVII сесії міської ради VII скликання 09.11.17 № 796

Підвищення ефективності заходів з профілактики, ран-нього виявлення, забезпечення симптоматичного лікування та обезболення онкологічних хворих, зниження смертності, зменшення кількості первин-них виходів на інвалідність внаслідок захворювань на рак, створення умов для продов-ження та поліпшення якості життя онкологічних хворих

Управління охо-рони здоров'я, КНП "Ужго-родський місь-кий центр пер-винної медико-санітарної допо-моги", КНП "Ужгородська міська поліклі-ніка" Ужго-родської міської ради

45.

Програма забезпечення мешканців м. Ужгород, які страждають на рідкіс-ні (орфанні) захворюван-ня, лікарськими засоба-ми на 2021–2023 роки

рішення L сесії міської ради VII скликання 23.07.20 №2023

Забезпечення хворих життєво необхідними препаратами (в т.ч. лікарськими засобами для специфічної етіопатогенетич-ної корекції) для своєчасного і довгострокового лікування хворих з РЗ

Управління охо-рони здоров'я Ужгородської міської ради, КНП "Ужгородська міська дитяча клінічна лікарня" Ужгородської міської ради, КНП "Ужгородська міська полікліні-ка" Ужгородської міської ради, КНП "Ужгородський міський центр первинної меди-ко-санітарної допомоги"

46.

Програма забезпечення роботи медичних комі-сій при Ужгородському об'єднаному міському військовому комісаріаті на 2020-2023 роки

рішення                   ХLVII сесії міської ради                               VII скликання 07.05.20 №1928

Медичне забезпечення приписки до призовної дільниці, призову на строкову військову службу, призову військово зобов'язаних під час мобілізації, відбір кандидатів для проходження військової служби за контрактом та вступу до вищих військових навчальних закладів, прийняття на військову службу за контрактом, відбору та прийняття на військову службу у військовий резерв та забезпечення роботи комісії витратними матеріалами

Управління охорони здоров'я Ужгородсь кої міської ради, КНП "Центральна міська клінічна лікарня" Ужго-родської міської ради, КНП "Ужго-родська міська ди-тяча клінічна лікар-ня" Ужгородської міської ради, КНП "Ужгородський міський пологовий будинок" Ужго-родської міської ради, КНП "Ужго-родська міська поліклініка" Ужго-родської міської ради, КНП "Уж-городський міський центр первинної медико-санітарної допомоги"

47.

Програма комплексно-го забезпечення місто-будівною документа-цією міста Ужгород на 2020-2022 роки

рішення                     LII сесії     міської ради                             VII скликання  15.10.20 №2144

Втілення рішення сесії міської ради щодо стратегії розвитку міста Ужгород, оптимального і раціонального використання земельних ресурсів, збережен-ня пам'яток історії і культури, тощо

Управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради

48.

Програма фінансування видатків на житлово- комунальні послуги Почесним громадянам            м. Ужгород на 2021 рік

рішення LI сесії міської ради VII скликання 10.09.20 №2097

Оплата видатків на житлово-комунальні послуги у межах соціальних санітарних стандар-тів у сфері житлово-комуналь-ного обслуговування Почес-ним громадянам м. Ужгород та членам їх сімей, що проживають у місті Ужгород

Департамент праці та соціального захисту населення

49.

Програма підтримки діяльності інститутів громадянського суспільства міста соціального спрямування на 2021 рік

рішення LI сесії міської ради VII скликання 10.09.20 №2094

Створення сприятливих умов для забезпечення діяльності інститутів громадянського сус-пільства соціального спряму-вання у місті та надання громаді міста саме тих соціальних послуг, яких вона потребує

Департамент праці та соціального захисту населення

50.

Програма діяльності медико-соціального реабілітаційного центру “Дорога життя” на 2021 рік

рішення LI сесії міської ради VII скликання 10.09.20 №2095

Фінансова підтримка медико-соціальної та психолого-педагогічної реабілітації осіб з вадами фізичного та розумового розвитку

Департамент праці та соціаль-ного захисту населення, Медико-соціальний реабілітаційний центр "Дорога життя"

51.

Програма додаткових гарантій соціального захисту громадян на 2020-2022 роки

рішення                    ХLI сесії міської ради VII скликання 14.11.19 №1726

Надання адресної матеріальної допомоги та інших послуг громадянам, які потребують соціальної підтримки

Департамент праці та соціального захисту населення

52.

Програма фінансування видатків на компенса-ційні виплати за пільго-вий проїзд автомобіль-ним транспортом на міських автобусних маршрутах загального користування у м.Ужгород на 2021 рік

рішення LI сесії міської ради VII скликання 10.09.20 №2096

Забезпечення реалізації прав окремих категорій громадян на пільговий проїзд автомобіль-ним транспортом на міських автобусних маршрутах загаль-ного користування

Департамент праці та соціального захисту населення

53.

Програма відшкодуван-ня відсотків за кредита-ми, залученими насе-ленням на впроваджен-ня енергозберігаючих заходів у м. Ужгород на 2018-2022 роки

рішення                   ХIХ сесії міської ради VII скликання         08.02.18 №957

Запровадження механізму ви-користання коштів, передбаче-них у міському бюджеті, на часткове відшкодування від-сотків за кредитами населенню у кредитно-фінансових уста-новах на впровадження енергозберігаючих заходів

Департамент міського господарства

54.

Програма організації суспільно корисних робіт для порушників, на яких судом накладе-но адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт у місті Ужгород на 2020-2022 роки

рішення        ХLVIII сесії міської ради                               VII скликання 04.06.20 №1936

Забезпечення належного виконання рішень щодо стягнення аліментів у вигляді виконання суспільно-корисних робіт; вирішення проблем міста з питань благоустрою

Департамент міського госпо-дарства, КП"Комунальне шляхово-експлуа-таційне під-приємство", КП "Парк культури та відпочинку "Під замком"

55.

Програма приватизації об'єктів комунальної власності на 2021-2023 роки

рішення                       LII сесії                         міської ради                                  VII скликання 15.10.20 №2161

Проведення інженерних робіт, розроблення технічної доку-ментації на об'єкти комуналь-ної власності та виготовлення звітів з належної експертної оцінки, витрати пов'язані з проведенням аукціонів, публікації в засобах масової інформації оголошень

Департамент міського господарства Ужгородської міської ради

56.

Програма інформатизації діяльності Ужгородської міської ради та її виконавчих органів на 2020-2022 роки

рішення                     ХLII сесії міської ради VII скликання 12.12.19 №1804

Забезпечення умов для ефективного управління на усіх рівнях виконавчої влади шляхом створення і впровадження елементів загальнонаціональних програм у сфері інформатизації, що забезпечить інформаційну підтримку прийняття стратегічних і тактичних рішень на основі аналізу оперативної і достовірної інформації, моделювання соціально-економічних процесів

Ужгородська міська рада, виконавчий комітет Ужго-родської міської ради, департамент: праці та соціального захисту населення; фінансів та бюджет-ної політики, управ-ління: охорони здо-ров'я; у справах культури, молоді та спорту; капітально-го будівництва; містобудування та архітектури; муні-ципальної варти; міжнародного співробітництва та інновацій; економі-чного розвитку міста; освіти

57.

Програма надання шефської допомоги військовим частинам розташованим на території міста на 2021-2022 роки

рішення LI сесії міської ради                               VII скликання 15.10.20 №2158

Активізація шефської роботи; надання матеріально-технічної допомоги військовим частинам, розташованим на території міста

Виконавчий ко-мітет Ужгород-ської міської ради, військова частина А 1778, військова части-на 3002 Націо-нальної гвардії України та інші військові формування

58.

Програма надання матеріально-технічної допомоги Чопському прикордонному загону на 2021-2024 роки

рішення L сесії міської ради                               VII скликання 23.07.20 №2016

Покращення існуючої інфраструктури відділів прикордонної служби та пунктів пропуску через державний кордон

Виконавчий комітет Ужгородської міської ради, Чопський прикордонний загін

59.

Програма безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів у разі амбулаторного лікування пільгової категорії населення м. Ужгород на 2021-2023 роки

рішення L сесії міської ради                               VII скликання 23.07.20 №2022

Забезпечення безоплатного або пільгового відпуску лікарських засобів за рецептами лікарів у разі амбулаторного лікування пільгової категорії населення та за категоріями захворювань шляхом відшкодування їх вартості за рецептами лікарів

Управління охо-рони здоров'я, КНП "Ужгородсь-ка міська полік-лініка" Ужго-родської міської ради, КНП "Ужго-родський центр первинної медико-санітарної допомоги"

60.

Програма підготовки до формування земельних ділянок та визначення їх  як об’єктів цивільних прав на 2020-2022 роки

рішення                    ХLI сесії міської ради VII скликання 14.11.19 №1739

Своєчасність замовлення та виготовлення звітів про експертну грошову оцінку земельних ділянок, землевпорядної документації, оплати послуг виконавця земельних торгів, розвиток інфраструктури міста

Департамент міського господарства Ужгородської міської ради

61.

Міська Програма забезпечення житлом ветеранів війни в Афганістані та членів їх сімей на 2020-2024 роки

рішення                   ХLIV сесії міської ради                               VII скликання 13.02.20№ 1884

Реалізація заходів, спрямова-них на покращення житлово-побутових умов та рівня життєзабезпечення ветеранів війни в Афганістані – жителів м. Ужгород

Департамент соціального захисту населення облдержадміністрації, департамент соціального захисту населення Ужгородської міської ради

62.

Програма підтримки військовослужбовців військової служби за контрактом, які укладуть контракт у 2021 році

рішення                    LII сесії міської ради                                 VII скликання 15.10.20 №2159

Матеріально-фінансове заохо-чення громадян, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом у Збройних Силах України у 2021 році

Департамент праці та соціаль-ного захисту населення, Ужгородський об'єднаний міський військо-вий комісаріат, відділ оборон-ної та мобіліза-ційної роботи

63.

Програма підтримки підприємництва м.Ужгород на 2020-2022 роки

рішення       ХLVIII сесії міської ради                               VII скликання 04.06.20 №1954

Створення сприятливих умов для інтенсивного розвитку ма-лого та середнього підприєм-ництва в місті, підвищення його потенціалу, усунення, у межах компетенції органу місцевого самоврядування, перешкод, що стримують подальший його розвиток, вирішення питання зайнятості, легалізації робочих місць, максимально можливе залу-чення до підприємницької  діяльності соціально незахи-щених категорій населення, створення умов для формування заможного середнього класу

Управління економічного розвитку міст

 

 

 

Секретар ради                                                                                  Андрій РИБА




ПРИМІТКА: На оновлений сайт Ужгородської міської ради перенесені всі технічні параметри документів, які були опубліковані на старій версії сайту до 01.04.2016 року (дата запуску оновленого сайту), а саме: назва документу, файл електронної версії документу, дата публікації документу.