№ 39 від 12.02.2020 Про Програму підтримки обдарованої молоді м. Ужгорода на 2020-2022 роки

Завантажити

Опубліковано: Лютий 18, 2020

герб

УЖГОРОДСЬКА МІСЬКА РАДА 

ВИКОНАВЧИЙ КОМІТЕТ 

Р І Ш Е Н Н Я

12.02.2020                                       Ужгород                                                № 39


Про Програму підтримки
обдарованої молоді
м. Ужгорода на 2020-2022 роки

 

Відповідно до законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», статей 27, 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Положення про Всеукраїнські учнівські олімпіади, турніри, конкурси з навчальних предметів, конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт, олімпіади зі спеціальних дисциплін та конкурси фахової майстерності, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України 22.09.2011 № 1099, з метою створення належних умов для виявлення та підтримки обдарованої молоді, розвитку її інтересів, схильностей та обдаровань, виконком міської ради ВИРІШИВ:

 

1. Погодити Програму підтримки обдарованої молоді м. Ужгорода на 2020-2022 роки з подальшим затвердженням на сесії міської ради (додається).

2. Контроль за виконанням рішення покласти на секретаря ради А. Сушко.

 

Міський голова                                                                              Богдан АНДРІЇВ


ПОГОДЖЕНО

Рішення виконкому

 12.02.2020 № 39

 

Паспорт програми

 

1.

Ініціатор розроблення Програми

Управління освіти Ужгородської міської ради, заклади освіти

2.

Розробник Програми

Управління освіти Ужгородської міської ради

3.

Співрозробники Програми

Заклади освіти

4.

Відповідальний виконавець Програми

Управління освіти Ужгородської міської ради

5.

Учасники Програми

Управління освіти Ужгородської міської ради, заклади освіти

6.

Термін реалізації Програми

2020-2022

7.

Етапи виконання Програми

-

8.

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні Програми (для комплексних програм)

Місцевий бюджет

9.

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми на три роки, всього, у тому числі:

1730 тис. грн.

9.1.

коштів обласного бюджету

-

9.2.

коштів міського бюджету

1730 тис. грн.

9.3.

коштів інших джерел

-

 

 


1. Загальна частина 

1.1. Програма підтримки обдарованої молоді м. Ужгорода на 2020-2022 роки (надалі – Програма) розроблена з метою створення належних умов для виявлення та підтримки обдарованої молоді, розвитку її інтересів, схильностей та обдарувань, забезпечення сприятливих умов для самореалізації творчої особистості у сучасному суспільстві.

Програма передбачає практичні заходи, спрямовані на виконання та реалізацію державної політики у сфері пошуку, навчання та підтримки обдарованої молоді. Комплексом психолого-педагогічних, організаційних, правових та науково-практичних заходів Програми передбачається розроблення і впровадження ефективних засобів та технологій пошуку, навчання, виховання і самовдосконалення обдарованих дітей та молоді, створення умов для гармонійного розвитку особистості.

Успішне виконання передбачених Програмою завдань можливе при тісній співпраці сім'ї, громадськості та органів місцевого самоврядування. 

2. Мета та завдання 

2.1. Метою Програми є:

- формування системи виявлення і відбору обдарованої молоді та дітей, надання їм соціально-педагогічної підтримки;

- підвищення рівня професійної компетенції педагогічних працівників у визначенні методів, форм, засобів та технологій навчання і виховання обдарованої молоді;

- розроблення дієвого механізму стимулювання обдарованої молоді і дітей, педагогічних працівників, які проводять роботу з ними, забезпечення формування інтелектуального потенціалу нації шляхом створення оптимальних умов для виявлення обдарованої молоді і надання їй підтримки в розвитку творчого потенціалу, самореалізації такої молоді, її постійного самовдосконалення;

-  культурно-освітня євроінтеграція молоді;

- надання фінансової підтримки талановитим учням, які стали переможцями Міжнародних, Всеукраїнських предметних олімпіад, конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, учасниками науково-пошукових конференцій, спортивних змагань, конкурсів, турнірів, тощо.

2.2. Завданнями Програми є:

2.2.1. Фінансова підтримка обдарованої молоді через виплату одноразових премій Ужгородської міської ради призерам ІІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та вчителям, що їх підготували, відповідно до Положення, наведеного у додатку 1 до цієї Програми.

2.2.2. Фінансова підтримка обдарованої молоді через надання Гранту Міського голови обдарованим учням та педагогічним працівникам для участі у заходах з міжнародної співпраці у вигляді освітньої поїздки до однієї з країн ЄС відповідно до Положення, наведеного у додатку 2 до цієї Програми.

2.2.3. Придбання цінних подарунків для нагородження переможців фінальних етапів конкурсів та спортивних змагань вартістю не більше
3 000,00 грн. за одиницю, що призначені для особистісного розвитку та подальшого навчання.

2.2.4. Організація культурно-освітніх поїздок для обдарованої творчої учнівської молоді до країн Євросоюзу.

2.2.5. Витрати на оплату проїзду дітей до місця проведення заходів оздоровчого, пізнавального, культурно-освітнього характеру та у зворотному напрямку.

2.2.6. Відзначення випускників закладів загальної середньої освіти м. Ужгорода, які у поточному навчальному році за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з базової дисципліни отримали:

200 балів (з одного предмета) – грошовою винагородою у розмірі
10 000,00 грн.

400 балів (з двох предметів) – грошовою винагородою у розмірі
15 000,00 грн.

600 балів (з трьох предметів) – грошовою винагородою у розмірі
20 000,00 грн. 

3. Шляхи та способи виконання Програми 

3.1. Створення банку даних про обдаровану молодь та педагогічних працівників, які мають високі досягнення в роботі з обдарованою молоддю.

3.2. Активізація роботи з розвитку творчих здібностей юнаків і дівчат шляхом організації для них олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт, спартакіад, спортивних змагань, фестивалів художньої самодіяльності, творчих конкурсів.

3.3. Розроблення дієвого механізму стимулювання обдарованої молоді та молоді з активною громадською позицією.

3.4. Відпрацювання системи морального і матеріального стимулювання педагогів, які працюють з обдарованою учнівською молоддю.

3.5. Створення благодійних фондів підтримки обдарованої молоді, кошти яких використовувалися б для заохочення переможців олімпіад, конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт, спартакіад, фестивалів художньої самодіяльності, творчих конкурсів.

3.6. Забезпечення ефективного використання інформаційних, мультимедійних та електронних засобів навчання.

3.7. Активне залучення обдарованої молоді до науково-дослідницької, експериментальної, творчої діяльності в гуртках, філіях Малої академії наук України тощо.

3.8. Організація і проведення майстер-класів творчих педагогів, які мають досвід і результативність роботи з обдарованою творчою учнівською молоддю.

3.9. Популяризація здобутків обдарованої молоді, кращого педагогічного досвіду роботи з нею.

3.10. Сприяння участі закладів освіти у реалізації міжнародних наукових і навчально-освітніх програм, дослідницьких та культурних проєктів, шляхом підписання відповідних міжнародних угод. 

4. Очікувані результати 

4.1. Виконання Програми дасть змогу:

- сформувати систему виявлення і відбору обдарованої молоді та надання їй соціально-педагогічної підтримки;

- консолідувати зусилля органів місцевого самоврядування, закладів освіти, установ та організацій міста у роботі з обдарованою молоддю та молоддю з активною громадською позицією;

- удосконалити нормативно-правову базу з питань навчання і виховання обдарованої молоді;

- підвищити рівень професійної компетентності педагогічних працівників у визначенні методів, форм, засобів та технологій навчання і виховання обдарованої молоді;

- створити умови для розвитку екологічної, культурологічної, навчально-пізнавальної компетентностей та особистісного самовдосконалення учнів;

- розробити дієвий механізм стимулювання обдарованої молоді, педагогічних працівників, які проводять роботу з нею. 

5. Обсяги та джерела фінансування 

5.1.Фінансування програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету, інших джерел, передбачених законом.

5.2. Головним розпорядником коштів Програми є управління освіти Ужгородської міської ради.

5.3. Ресурсне забезпечення Програми наведено у Додатку 3 до Програми.

5.4. Обсяги фінансування Програми за потреби можуть уточнюватися щороку. 

6. Координація та контроль за ходом виконання Програми 

Координація та контроль за станом виконання заходів Програми покладається на управління освіти Ужгородської міської ради, постійну комісію міської ради з питань освіти, культури, охорони здоров’я, спорту та соціального захисту населення, міжнародних, міжконфесійних відносин та туризму. Організаційно-методичне забезпечення реалізації заходів Програми здійснює методичний кабінет управління освіти Ужгородської міської ради. Про хід виконання Програми управління освіти інформує щопівроку на засіданні виконкому та за підсумками року – на сесії міської ради.


ПОЛОЖЕННЯ

про премію Ужгородської міської ради

 

1. Загальні положення

1.1. Премія Ужгородської міської ради (далі – Премія) встановлюється обдарованій учнівській молоді за успіхи у навчанні та науково-пошуковій діяльності; педагогічним працівникам – за особистий внесок у роботі з обдарованими учнями.

1.2. Премію можуть отримати талановиті учні та випускники закладів освіти м. Ужгорода за особисті досягнення в інтелектуальних конкурсах, турнірах, олімпіадах та педагогічні працівники, які їх підготували.

1.3. Розгляд документів для отримання Премії відбувається у першій декаді травня щороку.

1.4. Призначення премії здійснює, відповідно до Положення, комісія управління освіти Ужгородської міської ради (далі – Комісія). 

2. Умови отримання одноразових премій

2.1. Премію можуть отримати:

2.1.1. Переможці та призери ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових дисциплін (далі – олімпіади) у поточному навчальному році.

2.1.2. Переможці та призери ІІІ етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України (далі – конкурс-захист) у поточному навчальному році.

2.1.3. Педагогічний працівник, який підготував переможця або призера ІV етапу олімпіади у поточному навчальному році.

2.2. Учень, випускник або педагог може отримати тільки одну премію.

2.3. Якщо у претендентів на премію є досягнення одночасно у декількох олімпіадах та/або конкурсах-захистах, то береться до уваги найкращий результат.

2.4. Забезпечення дотримання вимог щодо висунення кандидатів на отримання Премії здійснюється Комісією з питань отримання Премії (далі – Комісія).

3. Комісія для надання Премії

3.1. Склад Комісії затверджується наказом управління освіти Ужгородської міської ради не пізніше 15 травня.

3.2. До складу Комісії входять депутати Ужгородської міської ради із числа членів постійно діючої комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, спорту та соціального захисту населення, міжнародних, міжконфесійних відносин та туризму (за згодою), працівники управління освіти, представники громадськості м. Ужгорода.

3.3. Засідання Комісії є правомочним за умови присутності на засіданні двох третин від її загального складу.

3.4. Рішення Комісії приймається більшістю голосів членів Комісії, присутніх на засіданні, є остаточним та не підлягає оскарженню.

3.5. Рішення Комісії оформляється протоколом і подається на розгляд та затвердження начальнику управління освіти Ужгородської міської ради.

3.6. При визначенні переможців Комісія керується умовами відповідно до пункту 2 цього Положення.

3.7. Члени Комісії виконують обов'язки на громадських засадах. 

4. Порядок подання документів претендентами на отримання одноразових премій

4.1. На розгляд Комісії керівник закладу освіти, в якому здобуває освіту претендент на отримання премії подає такі документи:

4.1.1. Лист-клопотання на ім’я начальника управління освіти Ужгородської міської ради.

4.1.2. Копію свідоцтва про народження або копія паспорта кандидата на винагороду.

4.1.3. Копії дипломів, грамот або інших документів, які засвідчують перемоги в олімпіадах, конкурсах-захистах.

4.1.4. Письмову згоду на обробку персональних даних претендента.

4.2. Подача документів здійснюється у паперовій формі в управління освіти Ужгородської міської ради.

4.3. Пакет документів, у якому відсутні документи, перелічені у пунктах 4.1.1-4.1.4 вважається неповним і до розгляду не приймається.

5. Премія

5.1. На підставі рішення Комісії найкращі представники обдарованої молоді м. Ужгорода отримують одноразову премію у розмірі від 4 000,00 грн. до 6 000,00 грн. (без врахування оподаткування), а саме:

5.1.1. Переможці та призери ІV етапу олімпіади та ІІІ етапу конкурсу-захисту у поточному навчальному році: за І місце – 6 000,00 грн., за ІІ місце – 5 000,00 грн., за ІІІ місце – 4 000,00 грн.

5.1.2. Педагоги, які підготували переможців та призерів ІV етапу олімпіади у поточному навчальному році: за І місце – 6 000,00 грн., за ІІ місце – 5 000,00 грн., за ІІІ місце – 4 000,00 грн.

5.2. Фінансування виплати премії Ужгородської міської ради здійснюється або через перерахування коштів на особистий картковий рахунок отримувача премії або уповноваженої особи, відкритий у банківській установі України державної форми власності, або готівкою. 

6. Координація та контроль за ходом організації та виконання Положення

6.1. Організація, координація і контроль за ходом організації Програми та виконанням Положення щодо призначення Премії здійснюється управлінням освіти Ужгородської міської ради.


ПОЛОЖЕННЯ

про надання Гранту Міського голови

 

1. Загальні положення 

1.1. Положення про надання Гранту Міського голови (далі – Грант) для участі у заходах з міжнародної співпраці у вигляді освітньої поїздки до однієї з країн ЄС обдарованим учням та педагогічним працівникам, які підготували переможців, (далі – Положення) регламентує порядок надання Гранту переможцям ІІ, ІІІ, IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад та І, IІ, ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України.

1.2. Грант для обдарованих дітей та їх педагогів – це освітня поїздка до однієї з країн ЄС, що надається з метою заохочення до участі в громадській, науковій діяльності та реалізації соціально-значущих творчих проектів, забезпечення економічних і соціальних гарантій самореалізації особистості. 

2. Умови проведення конкурсу та отримання Гранту 

2.1. Кожного року оголошується конкурс на отримання Гранту (далі – Конкурс) за одним з напрямків: природничо-математичний (фізика, математика, інформатика, хімія, біологія, астрономія, географія), гуманітарний (українська мова та література, іноземні мови, історія та правознавство).

2.2. З метою реалізації права кожної дитини брати участь у науковому, культурному і творчому житті суспільства, виховання громадянина України та патріота Батьківщини, залучення підростаючого покоління до розкриття свого творчого потенціалу, формування інтелекту, духовності як ефективного засобу соціалізації дітей і підлітків, а також популяризації різних навчальних дисциплін предметний напрямок Гранту кожного року є змінним.

2.3. Грант надається у вигляді освітньої поїздки у складі групи учнів і двох учителів відповідно до умов цього Положення.

2.3.1. Нагородження Грантом учителів, які підготували переможців ІІ, ІІІ, IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад (далі – олімпіади), здійснюється один раз на рік за підсумками результативності у поточному навчальному році шляхом жеребкування з використання платформи https://www.random.org, у кількості не більше 2 учасників освітньої поїздки.

2.3.2. Нагородження Грантом учнів здійснюється один раз на рік за підсумками результативності участі учнів у олімпіадах та у І, IІ, ІІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України (далі – конкурс-захист) за останні три навчальні роки відповідно до умов цього Положення.

2.4. Грошовий еквівалент Гранту не виплачується.

2.5. Якщо учасник, який виграв Грант, з об’єктивних обставин не може взяти участь в освітній поїздці, то його право на отримання Гранту зберігається і йому надається можливість отримати Грант наступного навчального року.

2.6. Якщо учасник, який виграв Грант, з суб’єктивних обставин не може взяти участь в освітній поїздці, то він втрачає право на отримання Гранту. 

3. Порядок визначення кандидатів на отримання Гранту 

3.1. Грант можуть отримати учні 8-10-х класів за особисті досягнення у ІІ, ІІІ, IV етапах Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та І, IІ, ІІІ етапах Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України, з врахуванням динаміки їх результативності за останні три роки, і отримали найбільшу кількість балів у рейтингу, а саме:

3.1.1.Переможці та призери ІІ, ІІІ, IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів у напрямку, з якого оголошено Конкурс.

3.1.2. Переможці та призери І, IІ, ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України у напрямку, з якого оголошено Конкурс.

3.2.Для визначення переможців Конкурсу наказом управління освіти створюється комісія.

3.3. Кандидат на отримання гранту подає документи для розгляду комісією до 1 березня.

3.4. При визначенні переможців конкурсу на отримання гранту враховуються досягнення кандидатів за останні три роки.

3.5. Визначення переможців конкурсу на отримання Гранту здійснює комісія не пізніше 15 травня.

4. Порядок подання документів на отримання Гранту 

4.1. На розгляд комісії претенденти (учні) подають такі документи:

4.1.1. Мотиваційний лист кандидата (не більше однієї сторінки друкованого тексту, шрифт – Times New Roman, розмір шрифту – 12).

4.1.2. Копію свідоцтва про народження або ID-картки.

4.1.3. Копію закордонного паспорта (перша сторінка, якщо біометричний паспорт; перша сторінка і чинна віза, якщо не біометричний паспорт).

4.1.4. Копії дипломів, грамот та інших документів, що засвідчують перемоги в олімпіадах та конкурсах.

4.1.5. Заяву на ім’я начальника управління освіти.

4.1.6. Письмову згоду на обробку персональних даних.

4.2. На розгляд комісії учителі подають такі документи:

4.2.1. Копію паспорта громадянина України.

4.2.2. Копію закордонного паспорта (перша сторінка, якщо біометричний паспорт; перша сторінка і чинна віза, якщо не біометричний паспорт).

4.2.3. Копію документів, що засвідчують перемоги його учнів в олімпіадах та конкурсах.

4.2.4. Заяву на ім’я начальника управління освіти.

4.2.5. Письмову згоду на обробку персональних даних.

4.3. Пакет документів, у якому відсутні документи, перелічені у пунктах 4.1.- 4.2., вважається неповним і до розгляду не приймається. 

5. Критерії оцінювання претендентів на отримання Гранту 

5.1. За перемогу у міських етапах олімпіад та конкурсів претендентам нараховуються бали: за перше місце – 5 балів, за друге місце – 3 бали, за третє місце – 1 бал.

5.2. За перемогу в обласних етапах претендентам нараховуються бали: за перше місце – 7 балів, за друге місце – 5 балів, за третє місце – 3 бали.

5.3. За перемогу у IV етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад та ІІІ етапі Всеукраїнського конкурсу-захисту відповідно до напрямку, з якого оголошено Конкурс, претендентам нараховуються бали: за перше місце – 9 балів, за друге місце – 7 балів, за третє місце – 5 балів.

5.4. За результатами позаминулого навчального року нараховується сума балів, яка множиться на коефіцієнт року: К1 = 1,2.

5.5. За результатами попереднього навчального року нараховується сума балів, яка множиться на коефіцієнт року: К2 = 1,5.

5.6. За результатами поточного навчального року нараховується сума балів, яка множиться на коефіцієнт року: К3 = 1,8.

5.7. За активну громадську позицію та діяльність претенденту надається від 1 до 3 балів.

5.8. За волонтерську діяльність претенденту надається від 1 до 3 балів.

5.9. Рейтинг кожного претендента обчислюється за формулою:

Rs= R1+R2+R3+AC+V, де

R1 – результат участі у олімпіадах та конкурсах-захистах на всіх етапах у позаминулому навчальному році, а саме:

R1 = S1*К1, де

S1– сума балів результативності участі у олімпіадах та конкурсах-захистах на всіх етапах у позаминулому навчальному році

К1 – коефіцієнт відповідного навчального року, тобто 1,2

R2 – результат участі у олімпіадах та конкурсах-захистах на всіх етапах у попередньому навчальному році, а саме:

R2= S2*К2, де

S2– сума балів результативності участі у олімпіадах та конкурсах-захистах на всіх етапах у попередньому навчальному році

К2 – коефіцієнт відповідного навчального року, тобто 1,5

R3 – результат участі у олімпіадах та конкурсах-захистах на всіх етапах поточного року, а саме:

R3 = S3*К3, де

S3 – сума балів результативності участі у олімпіадах та конкурсах-захистах у поточному навчальному році

К3 – коефіцієнт поточного навчального року, тобто 1,8

AC – бали за активну громадську позицію та діяльність

V – бали за волонтерство

5.10. Один учитель іноземної мови, який підготував учнів-переможців олімпіад з іноземної мови обирається шляхом жеребкування з використання платформи https://www.random.org, серед учителів іноземних мов, з метою організації професійного іншомовного педагогічного супроводу групи учнів та вчителя, в залежності від потреб поїздки та оголошеного Конкурсу.

5.11. Відповідно до оголошеного Конкурсу та напрямку один учитель з навчального предмету обирається шляхом жеребкування з використання платформи https://www.random.org серед учителів, які підготували учнів-переможців олімпіад з навчальних предметів. 

6. Комісія для надання Гранту 

6.1. Забезпечення дотримання вимог щодо висунення кандидатів на отримання Гранту здійснюється комісією з питань отримання Гранту (далі – Комісія).

6.2. Склад Комісії затверджується наказом управління освіти Ужгородської міської ради не пізніше 1 лютого.

6.3. До складу Комісії входять депутати Ужгородської міської ради із числа членів постійно діючої комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, спорту та соціального захисту населення, міжнародних, міжконфесійних відносин та туризму (за згодою), працівники управління освіти, представники громадськості м. Ужгорода.

6.4. Засідання Комісії є правомочним за умови присутності на засіданні двох третин від її загального складу.

6.5. Рішення Комісії приймається більшістю голосів членів Комісії, присутніх на засіданні, є остаточним, оформляється протоколом та не підлягає оскарженню.

6.6. Члени Комісії виконують обов'язки на громадських засадах.

7. Визначення переможців Конкурсу та фінансування 

7.1. На підставі рішення Комісії Грант можуть отримати учні, які навчаються у закладах загальної середньої освіти м. Ужгорода та набрали найбільшу кількість балів відповідно до пунктів 5.1-5.8 цього Положення, у кількості не більше 8 переможців Конкурсу.

7.2. Відповідно до п. 5.10 цього Положення, за підсумками жеребкування та на підставі рішення Комісії Грант може отримати один учитель іноземних мов.

7.3. Відповідно до п. 5.11 цього Положення, за підсумками жеребкування та на підставі рішення Комісії Грант може отримати один учитель з базового навчального предмету відповідно до оголошеного Конкурсу та напрямку.

7.4. Фінансування видатків, пов’язаних із організацією поїздки, здійснюється за рахунок асигнувань Програми підтримки обдарованої молоді м. Ужгорода на 2020-2022 роки, а також додаткових надходжень від третіх осіб. 

8. Координація та контроль за ходом організації та виконанням Положення 

Організація, координація і контроль за ходом організації  та виконанням Положення щодо призначення Гранту Міського голови учням – призерам ІІ, ІІІ, IV етапів Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів та І, IІ, ІІІ етапів Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів – членів Малої академії наук України та педагогічним працівникам, відповідно до оголошеного напрямку Конкурсу здійснюється управлінням освіти Ужгородської міської ради.


Ресурсне забезпечення Програми підтримки

обдарованої молоді м. Ужгорода на 2020-2022 роки

 

№ з/п

Заходи реалізації Програми

Виконавець

Фінансове забезпечення

(тис. грн.)

2020

2021

2022

1

Виявлення здібностей обдарованої учнівської молоді відповідно до вікових категорій

Заклади освіти

-

-

-

2

Упровадження методик і програм, спрямованих на виявлення та розвиток здібностей обдарованої молоді

Заклади освіти

-

-

-

3

Створення програми психолого-педагогічного супроводу обдарованої молоді за різними видами діяльності

Заклади освіти

-

-

-

4

Підготовка методичних рекомендацій щодо формування психолого-фізіологічної стійкості, профілактики стресів, розумових, емоційних та інших перевантажень обдарованих дітей та молоді

Управління освіти

-

-

-

5

Упровадження в практичну діяльність методичних рекомендації щодо формування психолого-фізіологічної стійкості, профілактики стресів, розумових, емоційних та інших перевантажень у талановитих та обдарованих дітей

Заклади освіти

-

-

-

6

Проведення семінарів для керівників закладів загальної середньої освіти з питань розвитку обдарованості учнів

Управління освіти

-

-

-

7

Організація роботи педагогів щодо створення авторських програм для розвитку здібностей учнів

Управління освіти

-

-

-

8

Поширення ефективного педагогічного досвіду щодо роботи з обдарованою молоддю. Проведення педагогічних студій, майстер-класів з метою популяризації досвіду роботи з обдарованими дітьми та молоддю

Управління освіти

-

-

-

9

Здійснення моніторингу якості організації роботи з обдарованими учнями у закладах освіти міста

Управління освіти

-

-

-

10

Збільшення кількості гуртків та інших творчих об'єднань у закладах освіти

Заклади освіти

-

-

-

11

Модернізація обладнання освітніх закладів з метою створення умов для роботи з обдарованою молоддю, проведення олімпіад, конкурсів, змагань

Управління освіти

30

30

40

12

Проведення ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів, І етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, учнівських турнірів (придбання канцелярських товарів, матеріалів, бланків дипломів, участь у фіналі Всеукраїнських турнірів)

Управління освіти

15

15

15

13

Виплата одноразових премій Ужгородської міської ради призерам ІІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт МАН, ІV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад та вчителям, що їх підготували

Управління освіти

150

150

150

14

Відзначення випускників закладів загальної середньої освіти, які за результатами зовнішнього незалежного оцінювання з базової дисципліни отримали по 200 балів

Управління освіти

35

35

35

15

Придбання цінних подарунків для нагородження переможців фінальних етапів конкурсів та спортивних змагань

Управління освіти

20

25

25

16

Організація культурно-освітніх поїздок для обдарованої творчої учнівської молоді до країн Євросоюзу

Управління освіти

60

60

60

17

Витрати на оплату проїзду дітей до місця проведення заходів оздоровчого, пізнавального, культурно-освітнього характеру та у зворотному напрямку

Управління освіти

100

100

100

18

Налагодження співпраці з громадськими організаціями

Управління освіти

-

-

-

19

Надання Гранту Міського голови обдарованим учням та педагогічним працівникам для участі у заходах з міжнародної співпраці у вигляді освітньої поїздки до однієї з країн ЄС

Управління освіти

140

160

180

20

Популяризація здобутків обдарованих дітей через місцеві ЗМІ та веб-сайти

Управління освіти, заклади освіти

-

-

-

21

Продовження практики проведення предметних тижнів та запровадження Днів науки в закладах освіти

Заклади освіти

-

-

-

 

Всього

 

550

575

605

 

 

ПРИМІТКА: На оновлений сайт Ужгородської міської ради перенесені всі технічні параметри документів, які були опубліковані на старій версії сайту до 01.04.2016 року (дата запуску оновленого сайту), а саме: назва документу, файл електронної версії документу, дата публікації документу.