Ужгородські рятувальники наголошують, що більшість побутових пожеж із трагічними наслідками виникає через...

Ужгородські рятувальники наголошують, що більшість побутових пожеж із трагічними наслідками виникає через людський фактор

На Закарпатті зросла кількість пожеж. Зокрема, порівняно з аналогічним періодом минулого року на 34 % (станом на 15 листопада –  1913 випадків, торік – 1428). Завдана матеріальна шкода оцінюється майже у 16 мільйонів гривень. Зросла кількість загиблих і травмованих на пожежах. Із початку року померли 42 людини, а це на 4 особи більше, ніж торік. Ще 29 краян травмувалося, що також перевищує минулорічну статистику на 8 випадків.

Як правило, кількість пожеж із трагічними наслідками зростає з настанням холодної пори року. Тому рятувальники Закарпаття вкотре звертають увагу громадян на необхідність суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, адже різні газові та електропобутові прилади у приміщеннях та житлових помешканнях підвищують ризик пожежі. Найменше порушення правил безпеки може призвести до найгірших наслідків.  Досвід свідчить, що люди часто порушують ці правила, не приділяють їм належну увагу та й просто не знають.

Кожен зобов’язаний дотримуватися правил користування житловими приміщеннями, у тому числі виконувати правила пожежної безпеки. Проте часто громадяни легковажно, необережно поводяться з вогнем під час паління, користування приладами освітлення з відкритим полум’ям (ліхтарями, свічками), загромаджують легкозаймистими речами, меблями та іншими сторонніми предметами коридори будинків, лоджії, міжповерхові сходи і запасні виходи.

Особливу увагу потрібно звертати на дітей – не дозволяйте їм гратися зі сірниками, запальничками та легкозаймистими матеріалами, роз’яснюйте правила поведінки в різних життєвих ситуаціях.

 

Відділ оборонної, мобілізаційної роботи

та цивільного захисту населення