«Насильство лишає слід» – низку заходів під таким гаслом провели в Ужгороді сьогодні, у Міжнародний день боротьби за права жінок

Опубліковано: Березень 08, 2024

«Насильство лишає слід» – низку заходів під таким гаслом провели в Ужгороді сьогодні, у Міжнародний день боротьби за права жінок

«Насильство лишає слід» – низку заходів під таким гаслом провели в Ужгороді сьогодні, у Міжнародний день боротьби за права жінок, громадська організація «Неємія», департамент соціальної політики міської ради, мобільні бригади та служба «Денний центр соціально-психологічної допомоги постраждалим від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі» (з кризовою кімнатою) Ужгородського міського центру соціальних служб департаменту соціальної політики міської ради. До заходів долучилися працівники патрульної поліції, Ужгородського РУ ГУНП України в Закарпатській області, управління дотримання прав людини Національної поліції України, Закарпатського обласного центру соціально-психологічної допомоги, департаменту соціального захисту населення ОВА та ГО «Веста». Захід відвідала й амбасадорка ГО «Неємія» - Mrs. Transcontinental-2024 Наталія Сентимрей.
Від площі Поштової центральними вулицями пройшла «Хода у різному взутті за гендерну рівність» – таким чином учасниці та учасники привертали до рівності прав жінок та чоловіків, закликаючи проти глобальної нерівності, з якою жінки стикаються у повсякденному житті.

Завершили ходу у сквері ім. Героїв Майдану, де відбулося відкриття «Червоної лавки» – це ініціатива, яку розпочали 2014 року в Італії. Червоний колір символізує, як пристрасть може непомітно перейти в насильство. На лавці розміщена табличка з контактами, за якими надають допомогу і куди може звернутись постраждала особа у випадку насильства. Подібні лавки встановлені по всьому світу, в Україні це Вінниця, Чернівці, Одеса, Луцьк.
Мета заходу – привернути увагу до теми насильства над жінками, щоб жінки, які страждають від насильства, могли дізнатися, куди їм звернутися по допомогу у разі необхідності, а також привернути увагу суспільства до цієї проблеми.