3,2 млн грн для забезпечення теплом бюджетних закладів виділили на сесії міськради

Опубліковано: Жовтень 21, 2021

3,2 млн грн для забезпечення теплом бюджетних закладів виділили на сесії міськради

Перерозподіл коштів затвердили сьогодні на позачерговій сесії Ужгородської міської ради, зокрема додали для оплати природного газу:

– освітнім закладам – 2,2 млн грн;

– закладам культури  – 88, 6 тис. грн;

– закладам охорони здоров’я – 700 тис. грн;

– міського терцентру  –  34,4 тис. грн.

Міський голова Богдан Андріїв після засідання детальніше прокоментував ситуацію з опаленням у бюджетних закладах.

– Газ для бюджетних установ за рішенням уряду буде коштувати 16,8 тисяч гривень за тисячу кубів з урахуванням транспортування та ПДВ, угоди про постачання потрібно укласти з газопостачальною компанією «Нафтогаз Трейдинг». 

До кінця року потрібно буде ще близько 8 мільйонів гривень, виділимо їх згодом на сесії. Немає проблем із коштами – лише з укладанням угод. Оскільки ціни на газ надзвичайно зросли, на рівні держави відбулося засідання комісії ТЕБ та НС, ситуацію визнано надзвичайною, щоб була можливість укладати угоди з постачальником без тендерних процедур.

Міська лікарня, поліклініка, пологовий будинок та обласна інфекційна лікарня опалюються від котельні на пелетах і там уже тепло.

Освітніх закладів  в Ужгороді – 55, для трьох діють котельні на альтернативних енергоносіях. 22 освітні заклади мали раніше укладені за значно вищими цінами угоди з постачальниками газу і вже запускали тепло, але після урядового рішення укладати угоди із «Нафтогаз Трейдинг» повинні всі бюджетні установи, бо інакше виникне нецільове використання коштів. Наші заклади вже подали документи для угод, сподіваємося, ситуація буде вирішена найближчими днями. Із 25 жовтня школи йдуть на планові канікули.

Якщо говорити, скільки місту потрібно загалом газу впродовж року, то з урахуванням,  що бувають різні температури,  –  близько 1 млн 280 тис. кубів для освіти, 268 тис. для медзакладів, близько 71 тис. для закладів культури, близько 17 для терцентру і ще трохи для інших невеликих бюджетних установ.