Благодійну виставку-продаж «Мистецтво перемоги» відкрили сьогодні в Ужгороді

Опубліковано: Серпень 09, 2022

Благодійну виставку-продаж «Мистецтво перемоги» відкрили сьогодні в Ужгороді

Дві сотні картин відомих закарпатських та українських митців представили у залах Закарпатського обласного художнього музею ім. Йосипа Бокшая, усі зібрані кошти спрямують на підтримку ЗСУ та створення Музею науки Малої академії наук України в Ужгороді.

Як відзначив на відкритті президент Малої академії наук України Станіслав Довгий, планували відкрити інтерактивний Музей науки в Ужгороді на базі студентського центру дозвілля «Ювентус», із міського бюджету виділили кошти  на проєктно-кошторисну документацію, працювали над її розробкою, однак через війну довелося все зупинити. Проте від ідеї не відмовилися і в співпраці із Закарпатською облдержадміністрацією, Ужгородською міською радою, Ужгородським національним університетом робитимуть музей на базі цього закарпатського вишу. Відкриття музею дає віру в майбутнє, відзначив Станіслав Довгий. І дуже важливо зараз відновити навчальний процес та використати всі можливості для фізичного спілкування дітей під час навчання.

У відкритті виставки взяли участь керівник Закарпатської ОВА Віктор Микита, міський голова Ужгорода Богдан Андріїв, секретар міської ради Арсен Мелкумян, ректор Ужгородського національного університету Володимир Смоланка, заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк, заступники міського голови Василь Гомонай, Вадим Борець, Василь Пинзеник, депутати Ужгородської міськради та інші поважні гості.

Міський голова Богдан Андріїв подякував  Станіславу Довгому, який із командою приїхав в Ужгород і робить усе, щоб такий музей працював і в нашому місті, щоб ужгородські діти мали можливість долучалися до найкращих освітніх програм МАН, пізнавали світ цікаво, інтерактивно, брали участь у наукових експериментах і дослідженнях.

Загалом на виставці-продажу – 200 картин із приватних колекцій та переданих художниками, 80 із них надав із власної колекції Станіслав Довгий. Представлено роботи  лауреатів Шевченківської премії Івана Марчука, Андрія Чебикіна,   народних художників України Ернеста Контратовича, Юрія Герца,  В’ячеслава Приходька, Василя Свалявчика, Степана Шолтеса, Золтана Мички, заслужених художників Антона Шепи, Золтана Шолтеса, Наталі Сіми-Павлишин, лауреатів мистецьких премій Ференца Семана, Франциска Ерфана, Павла Бедзіра, Володимира Павлишина, а також митців нового покоління – Володимира Базана, Аттіли Коприви, Юрія Шелевицького, Тіберія Віллашека, Сергія Лакатоша та багатьох інших.