Чергове засідання виконкому міської ради відбулося сьогодні
Опубліковано: Вересень 11, 2024
Рішення про організацію міжвідомчої взаємодії з виявлення та надання допомоги дітям та сім’ям, які перебувають у складних життєвих обставинах на території Ужгородської міської територіальної громади підтримали сьогодні на черговому засіданні виконкому міської ради.
1. Порядок взаємодії суб’єктів соціальної роботи Ужгородської міської ради з питань виявлення в громаді вразливих категорій дітей та організації роботи щодо їх соціального захисту;
2. Протоколи міжвідомчої взаємодії щодо випадків виявлення дітей з порушеннями розвитку або інвалідністю для фахівців соціальної сфери, сфери охорони здоров'я та закладів (установ) освіти на території Ужгородської територіальної громади;
3. Форму Журналу звернень і повідомлень стосовно дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, у тому числі таких, що можуть загрожувати їх життю і здоров’ю.
Порядок застосовується у випадках виявлення дітей та сімей, які перебувають або мають ризик потрапити в складні життєві обставини, у тому числі таких, що можуть загрожувати їхньому життю і здоров'ю, потребують втручання спеціалістів із метою визначення ефективних заходів реагування, спрямованих на організацію комплексу заходів щодо захисту прав й інтересів дитини.
Порядок регулює процеси координації і взаємодії служби у справах дітей, департаменту соціальної політики, Ужгородського міського центру соціальних служб департаменту соціальної політики, департаменту забезпечення надання адміністративних послуг, управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення, управління освіти, комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр №1» Ужгородської міської ради та Ужгородського РУП ГУНП в Закарпатській області.
Передбачена Порядком взаємодія суб’єктів соціальної роботи відбувається при:
1) виявленні та обліку дітей, яким загрожує небезпека у зв’язку з жорстоким поводженням, насиллям, чи недбалим ставленням до дитини;
2) виявленні ризику потрапляння чи перебування дитини у складних життєвих обставинах і організації допомоги дитині та її сім’ї для подолання складних життєвих обставин;
3) проведенні оцінки рівня безпеки дитини з метою виявлення загроз її життю або здоров’ю;
4) визначенні потреб дитини і її сім’ї;
5) визначенні впливу на дитину проблемного середовища;
6) виборі інструментарію та стратегії втручання;
7) прийнятті узгоджених рішень й дій в найкращих інтересах дитини;
8) організації надання послуг (освітніх, охорони здоров’я, соціальних, реабілітаційних, психологічних тощо);
9) моніторингу стану дитини і її сім’ї, аналізу ефективності застосованих заходів, впливу на стабільність досягнутих результатів.
Особи, яким стало відомо про дітей, котрі опинилися у складних життєвих обставинах, про жорстоке поводження з дитиною, виникнення безпосередньої загрози її життю або здоров’ю, зобов’язані повідомити наявну інформацію Службі у справах дітей усно/у телефонному режимі за номером 61 25 03, онлайн, наприклад, на електронну адресу: ssd_umr@rada-uzhgorod.gov.ua або особисто за адресою: пл. Поштова, 3, Ужгород.
Крім того, особи, яким стало відомо про дитину, яка постраждала від жорстокого поводження або життю чи здоров’ю якої загрожує небезпека, у разі виявлення будь яких фактів, які містять інформацію про загрозу життю і здоров’ю дитини, вчинення насильства або його загрози, жорстоке поводження з дитиною, зобов'язані невідкладно повідомити про це за цілодобовим номером телефону екстреного виклику поліції 102.
У разі отримання звернення (письмового або усного) проводиться оцінка ситуації, в якій перебуває особа/сім’я. За результатами оцінки складається акт про надання соціальних послуг екстрено (кризово).
За результатами оцінки та відповідно до потреб особи/сім’ї екстрено (кризово) можуть надаватися такі соціальні послуги: інформування; консультування; екстрене (кризове) втручання. представництво інтересів; соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах; соціальний супровід сімей, в яких виховуються діти-сироти і діти, позбавлені батьківського піклування; догляд вдома, якщо є діти з інвалідністю від 3 до 18 років із відповідними показаннями; соціально-психологічна реабілітація; натуральна допомога; переклад жестовою мовою; транспортні послуги.
Рішення про надання послуг екстрено (кризово) приймається департаментом соціальної політики Ужгородської міської ради невідкладно та протягом однієї доби забезпечується послугами надавачем соціальних послуг.
Розглянули сьогодні на черговому засіданні виконкому питання про надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами, проєкти рішень щодо демонтажу об’єктів зовнішньої реклами, надання та продовження дозволів на проведення робіт з порушення цілісності об’єктів благоустрою.
У закритому режимі розглянули та погодили питання, пов’язані з неповнолітніми особами. Ще дев'ятеро дітей отримали статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.