Державна податкова інспекція в Ужгороді починає формувати повідомлення про сплату земельного податку та податку на нерухомість

Опубліковано: Жовтень 04, 2022

Формування податкових повідомлень-рішень було відтерміновано, зокрема,  через те, що після введення в Україні воєнного стану тривалий час доступ до Реєстрів речових прав був заблокований. Крім того, лише в липні податкова почала отримувати інформацію від управління Держгеокадастру з видачі витягів, оскільки одним із елементів розрахунку податкових зобов’язань із земельного податку є нормативно-грошова оцінка землі.

До середини жовтня податкові повідомлення рішення будуть сформовані та надіслані платникам.

Новацією цього року є те, що тепер повідомлення відображається і в Електронному кабінеті, тобто громадянам не має потреби очікувати паперового повідомлення надісланого поштою. Також, громадяни можуть самостійно звернутися до Центрів обслуговування платників та отримати таке повідомлення.

Відповідно до внесених змін до законодавства та для зручності платників з цього року форму податкового повідомлення-рішення змінено. Відтепер, у повідомленні відображається більш детальна інформація, а не лише сума до сплати.

Так, платник бачитиме, за якими даними проведено розрахунок щодо об'єктів нерухомості: адресу місцезнаходження об'єкта житлової чи нежитлової нерухомості, дату набуття чи припинення права власності, загальну площу об'єкта або їх часток, пільгу, ставку податку, суму податку.

У повідомленні щодо сплати земельного податку буде зазначена: адреса, вид цільового призначення, кадастровий номер, площа об'єкта, нормативна грошова оцінка з урахуванням коефіцієнта індексації по земельному податку, орендній платі за земельну ділянку або сума відповідно до договору оренди, ставки земельного податку або орендної плати за землю, пільга, сума податкового зобов'язання.

Для належної сплати майнових податків у повідомленні-рішенні зазначені і реквізити рахунку, на який необхідно сплатити податок.

У разі наявності розбіжностей між даними, зазначеними у податковому повідомленні-рішенні про сплату податку на нерухомість чи земельного податку  та документами на право власності, громадяни можуть звернутися до Центрів обслуговування платників та провести звірку.

Термін сплати – протягом 60 календарних днів з дня отримання такого повідомлення.

РЕКВІЗИТИ ДЛЯ СПЛАТИ ПОДАТКІВ

Податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, спл ф.о.,які є власн об’єкт житлової нерухомості

Р/Р  UA938999980314030617000007493

Одержувач: ГУК у Зак. обл/Ужгородська тг/ 18010200