Децентралізація - один із фундаментів української державності: Президент Петро Порошенко з візитом на Закарпатті

Березень 15, 2019

Децентралізація - один із фундаментів української державності: Президент Петро Порошенко з візитом на Закарпатті

Децентралізацію, із забезпеченням на місцях не лише відповідальності, а й фінансового ресурсу, назвав одним з фундаментів української державності сьогодні на Раді регіонального розвитку, перебуваючи з робочим візитом на Закарпатті, Президент України Петро Порошенко. 
Наголосив Петро Олексійович і на продовженні курсу реформ, бо не можна їх відкладати через те, що йде війна, вона лише не дає усім нам право на помилку. 
«Крім Путіна, ми боремося ще з одним ворогом – бідністю», – сказав Президент України і запевнив, що кожен українець, уже починаючи з цього року, буде відчувати, як змінюється наше життя. Із прикладів навів зростання пенсій, яке, зокрема, відчують і майже 190 тисяч пенсіонерів-закарпатців, запровадження щомісячних додаткових виплат для родин, де троє і більше дітей, причому до 6-річного віку, наступного року – до 12 років, а у 2021 – до 16 років. 
Президент підкреслив, що бізнес уже не має проблем із поверненням ПДВ, зарплати зростають і, крім них, уже стає нормою забезпечення, як на заводі «Джейбіл», де сьогодні проходило засідання Ради регіонального розвитку, всіх працюючих медичним страхуванням, харчуванням, довезенням на роботу. «Якщо будемо нарощувати зарплати, то не через залізну завісу, як у радянські часи, не будемо обмежувати виїзд людей, а всі самі хотітимуть працювати тут». 50% українського експорту на європейському ринку, на думку Петра Порошенка, – це наш шлях боротьби з бідністю.
Петро Олексійович розповів, що пам’ятає Закарпаття ще з часів своєї юності, приїхав сюди у першу туристичну поїздку з майбутньою дружиною, і переконаний: природа Закарпаття потребує окремої уваги, наш край буде туристичною Меккою. Для цього потрібно розвивати інфраструктуру і в 2019-му на ремонт закарпатських доріг в державному бюджеті передбачені рекордні 870 мільйонів гривень, до них додадуться проекти регіонального розвитку і кошти з місцевих бюджетів. Пообіцяв також, що в нашій області будуть реалізовані проекти, на які залучатимуть кошти з різних джерел для захисту від паводків, на кордоні з Угорщиною буде відкрито ще один пункт пропуску, а гірські райони отримають особливу увагу. «У нас периферії в країні не буде, Закарпаття буде краєм, який не віддалений від Києва, а має особливу увагу», – сказав Петро Олексійович.
Значну увагу приділив Президент і Збройним Силам України. Cильна, забезпечена сучасним озброєнням армія – гарантія нашої державності, запорука безпеки кожного громадянина і цілої держави, – наголосив, відзначаючи, що саме армія має нині найбільшу довіру суспільства. Верховний Головнокомандувач сказав: «Пишаюся вашими героїчними земляками – воїнами 128-ої окремої гірсько-штурмової закарпатської бригади та 27-го окремого прикордонного загону імені Героїв Карпатської Січі! Дякую усім добровольцям, волонтерам, воїнам – усім, хто захистив від ворога ваш прекрасний край і всю Україну!».
Історичний шанс на зміни, який тепер отримала Україна, має бути втілений, – вважає Президент: «Наш обов’язок – реалізувати цей унікальний шанс, який ми створили за п’ять років. Наш обов’язок – об’єднати усіх, хто готовий захищати Україну і працювати заради її процвітання, заради безпеки і добробуту. Коли ми єдині – для нас немає нічого неможливого!».
На засіданні Ради регіонального розвитку виступили також віце-прем'єр-міністр - міністру регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко, голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв.

Богдан Євстафійович коротко підсумував на зібранні те, що завдяки децентралізації вдалося зробити в Ужгороді.

Розпочав свій виступ із того, що нагадав: в Ужгороді 5-6 років тому міська влада вимушена була звертатися до підприємців з проханням не припиняти постачання продуктів у садочки та школи, адже коштів для розрахунку не було. Казначейство наприкінці року просили адресно перерахувати кошти підрядникам за виконані у місті роботи. Тобто ні про який розвиток не було й мови. Із 2015 року бюджет Ужгорода зріс утричі, так само і бюджет розвитку. Громада отримала можливість спрямовувати кошти на реалізацію програм і проектів, про які не згадували десятиліттями.

Саме завдяки децентралізації в Ужгороді, – наголосив Богдан Євстафійович, – стало можливим робити капітальні ремонти та реконструкції міських шляхів, кількох площ, дворів багатоповерхівок, відремонтувати лікарні та сімейні амбулаторії, забезпечити їх сучасним обладнанням і комп’ютерами, наводити лад у наших школах та садочках. Уперше з часів незалежності змогли придбати для міста комунальний транспорт – 10 сучасних, комфортних, великої пасажиромісткості автобусів уже працюють на вулицях Ужгорода, в цьому році плануємо закупити ще стільки ж.

Торік почали реконструкцію найбільшого стадіону міста, за кошти Державного фонду регіонального розвитку, міського бюджету та європейських партнерів, уже зовсім скоро там можна буде проводити змагання всеукраїнського та міжнародного рівнів. Абсолютно нового вигляду завдяки коштам із державного бюджету набуває набережна Незалежності, наближається до завершення і капітальний ремонт площі Шандора Петефі.

Також міський голова подякував за реформи, які дають можливість Ужгороду, та й іншим громадам, розвиватися, будувати плани на перспективу. Але все це можна реалізувати лише, якщо продовжиться децентралізація, ефективною буде співпраця центральних органів влади та органів місцевого самоврядування.