До Ужгорода на «Весняний бал» приїхали близько тисячі танцівників

Березень 22, 2019

До Ужгорода на «Весняний бал» приїхали близько тисячі танцівників

На традиційний, уже шостий, Міжнародний фестиваль дитячо-юнацької творчості «Весняний бал» до обласного центру Закарпаття завітали колективи з різних областей України, а це – близько тисячі талановитих дітей і молоді з Одеси, Дніпра, Маріуполя, Києва, Львова, Полтави, Івано-Франківська, Новомосковська, Миколаєва, Броварів, Ужгорода, Мукачева, Сваляви, Іршави та інших міст.

Сьогодні розпочали фестиваль із знайомства – дружньої зустрічі «Творчість єднає схід і захід». Юні танцівники з Маріуполя завітали в Дитячу академію танцю «Джерельця Карпат», змогли поспілкуватися з ровесниками, обмінятися досвідом.

Керівник академії танцю Ерік Сачко розказав колегам зі сходу про особливості навчання дітей у цьому колективі, педагогів-хореографів, саму академію, яка базується на поєднанні давніх закарпатських танцювальних традицій і сучасних тенденцій у хореографічному мистецтві. Про традиції та історію зразкового дитячого ансамблю дитячого танцю "Джерельця Карпат" гостям розповів його керівник - заслужений працівник культури України, відомий закарпатський хореограф Михайло Сачко.
Своєю чергою, «джерельця» показали колегам колоритні танці, що передають закарпатський дух і традиції, зокрема «Гуцулочку». А ще танцівники спільно готувалися до флешмобу, який стане кульмінаційною частиною-родзинкою фестивалю.

Уже завтра, у суботу, 23 березня, на учасників фестивалю очікує насичена програма. Як ми повідомляли, о 10.00 в Палаці дитячої та юнацької творчості (ПАДІЮНі) відбудеться урочисте відкриття, далі триватиме конкурсна програма. Завершать день круглим столом, де члени журі підіб'ють підсумки конкурсу й оголосять учасників гала-концерту. 24 березня о 10.00 розпочнеться гала-концерт фестивалю, після чого з ініціативи Дитячої академії танцю «Джерельця Карпат» всі колективи-учасники на площі Шандора Петефі проведуть масштабний танцювальний флешмоб.

Фестиваль відбувається, зокрема, за підтримки Ужгородської міської ради та депутатського корпусу міськради.