Комунікація між людьми з інвалідністю, органами місцевого самоврядування та жителями Ужгорода – круглий стіл «Жива книга» з командою ГО «Мрія в дії» та працівниками міськради

Опубліковано: Грудень 10, 2024

Комунікація між людьми з інвалідністю, органами місцевого самоврядування та жителями Ужгорода – круглий стіл «Жива книга» з командою ГО «Мрія в дії» та працівниками міськради

Комунікація між людьми з інвалідністю, органами місцевого самоврядування та жителями Ужгорода – про це нині був круглий стіл «Жива книга» з командою ГО «Мрія в дії» та працівниками Ужгородської міськради

Громадська організація «Мрія в дії» продовжує адвокаційну кампанію «Крок до мрії», мета якої – покращення рівня безбар’єрності в Ужгороді. Один із елементів цієї кампанії – просвітницький захід «Жива книга» з паралімпійськими чемпіонами Надією Дьолог та Андрієм Демчуком.


Зокрема, на сьогоднішньому круглому столі, учасниками якого були заступник міського голови Михайло Маргіта, директорка департаменту соціальної політики Марина Стасюк разом із колегами з профільних управлінь міської ради, організація поділилася досвідом, який вже вдалося реалізувати в громаді, а саме:
- підписання меморандуму про співпрацю між ГО та міською радою;
- проведення моніторингу доступності в Ужгороді;
- створення карти доступності, яка, нагадуємо, опублікована у вільному доступі на сайті Ужгородської міської ради тощо.
За словами, голови ГО «Мрія в дії» Лесі Носенко, такі заходи сприяють активній комунікації між владою та людьми з інвалідністю, адже, приміром, Надія Дьолог не один рік живе в Ужгороді й на власному досвіді пересвідчується, наскільки місто на «ти» з доступністю й доносить проблемні питання, наприклад, щодо вуличної інфраструктури, які згодом намагаються вирішувати в громаді. Один із прикладів – моніторинги доступності, які проводили цьогоріч в Ужгороді разом із працівниками міської інфраструктури.

Надія Дьолог зауважила, що найбільше в житті їй хотілося бути самостійною. У 10 років вона впала з черешні у своєму селі й відтоді мріяла переїхати в місто, адже була впевнена, що там їй на кріслі колісному буде зручніше. Але згадує, яким було місто 8 років тому, і як їй часом важко доводилося боротися з тим, аби мати ті самі права, що й інші: чи в університеті, чи в магазині, чи під час звичайної прогулянки. Тому рада, що в Ужгороді відбуваються зміни й місто йде назустріч доступності, але хочеться зробити ще більше. Що й намагається донести команда «Мрія в дії» щодня, аби кожен почував себе комфортно: особа з інвалідністю, мама з дитячим візочком, людина з тимчасовою травмою тощо…

Учасники обговорили актуальні питання безбар’єрності, які потребують нагального вирішення в місті й поділилися думками, як це можна реалізувати вже з наступного року.