КП “Водоканал м.Ужгорода” інформує споживачів про намір встановити тарифи на послуги з централізованого постачання води, водовідведення у 2017 році

Опубліковано: Вересень 19, 2016

Керуючись Наказом Міністерства Регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №390 від 30.07.2012 року КП “Водоканал міста Ужгорода” повідомляє та доводить до відома споживачів інформацію про намір зміни тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення у плановому періоді.

Статтею 10 Закону України “Про державне регулювання у сфері комунальних послуг” передбачено, що тарифи на комунальні послуги суб’єктів природних монополій та суб’єктів господарювання на суміжних ринках повинні забезпечувати відшкодування всіх економічно обгрунтованих планових витрат та їх виробництво.

Внаслідок економічної ситуації та з обставин, які не залежать від підприємства, а саме:

– постійне зростання вартості електроенергії;

– підняття нормативно визначеного розміру мінімальної заробітної плати;

– ріст цін на хлор, коагулянт та матеріали, необхідні для ліквідації аварійних ситуацій;

– відсутність фінансування з дерджбюджету України різниці в тарифах по категоріях всіх споживачів у 2017 р. тощо;

діючі тарифи не будуть покривати фактичну собівартість послуг централізованого водопостачання та водовідведення у 2017 році.

З метою забезпечення можливості здійснення господарської діяльності з надання послуг з водопостачання та водовідведення в 2017 році, а також згідно з Постановою НКРЕКП №302 від 10.03.2016 року “Про затвердження Порядку формування тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення”, підприємство підготувало матеріали та розрахунки планових витрат на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення та подало їх на розгляд до органу державного регулювання у сфері комунальних послуг – Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).

У результаті очікувана вартість надання послуг з централізованого водопостачання буде становити – 11,18 грн./м кубічний з ПДВ, з централізованого водовідведення – 5,96 грн./м кубічний з ПДВ.

У звязку з тим, що витрати на послуги з централізованого постачання холодної води та водовідведення є виробничою собівартістю тарифів на послуги з постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), запланована вартість надання одиниці послуг з централізованого постачання холодної води буде становити – 12,05 грн./м кубічний з ПДВ, водовідведення – 6,42 грн./м кубічний з ПДВ.