Міське управління Держпродспоживслужби: в Ужгороді зафіксовано захворювання тварини на сказ

Березень 14, 2019

10 березня 2019 р. до Ужгородської міської державної лікарні ветеринарної медицини звернувся мешканець міста для надання допомоги собаці, яка знаходилась в агональному стані. Тварина загинула в лікарні під час обстеження. Власник собаки повідомив, що тварину збив автомобіль біля приватного будинку, при наданні допомоги тварині собака наніс укуси в області кисті.

Спеціалісти ветеринарної лікарні направили патматеріал та супровідну до  Випробувального центру Закарпатської регіональної державної лабораторії Держпродспоживслужби, яка лабораторно підтвердила у собаки сказ.

Цей випадок, як і попередній, що був зафіксований 8 листопада 2018 року, пов’язані з тваринами,  яких громадяни взяли під опіку та при цьому не звернулися до фахівців ветеринарної медицини для проведення обстеження та необхідних щеплень.

Укотре звертаємось до громадян міста, які проявляють милосердя до тварин та беруть їх під свою опіку: у першу чергу зверніться за консультацією до фахівців ветеринарної медицини  для уникнення та виключення захворювання тварин. А також для убезпечення свого здоров’я і здоров’я своїх рідних. 

СКАЗ – особливо небезпечне інфекційне захворювання, спільне для тварин і людей, яке може вражати всіх теплокровних тварин (хворіють всі види домашніх, сільськогосподарських та диких тварин). Захворювання характеризується тяжким ураженням центральної нервової системи і закінчується смертю (летально).

Щоб захистити себе від захворювання, необхідно дотримуватись таких правил:

- дворових собак утримувати у вольєрах, вигулювати на короткому повідку та у намордниках, щорічно робити профілактичні щеплення;

- уникати контактів з бездомними та дикими тваринами;

- вживати заходи з недопущення диких тварин до тваринницьких ферм та інших місць розташування свійських тварин;

Що ж робити, коли вас покусала тварина?

- рану необхідно ретельно промити мильним розчином, а краї обробити 70% розчином спирту або 5% розчином йоду, накласти стерильну пов’язку;

- своєчасно звернутись за кваліфікованою медичною допомогою для вирішення питання щодо необхідності проведення антирабічних щеплень (щеплення актуальні, коли курс розпочато в перші 14 днів від моменту зараження); перш за все, звернутись до сімейного лікаря за місцем проживання,  а при тяжкому випадку викликати негайно швидку допомогу за номером 103;

- під час курсу антирабічних щеплень — не пропускати процедури та не переривати курс, дотримуватись режиму, встановленого лікарем, не вживати алкоголю, уникати переохолоджень та перегрівань;

- тварину, яка завдала ушкоджень людині, НЕ ВБИВАТИ, за нею необхідно спостерігати протягом 10 діб (при зверненні потерпілого за медичною допомогою лікувальний заклад інформує територіальні установи).

Пам’ятайте, сказ вилікувати не можна, його можна тільки попередити. Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!                                                                        

Ужгородське міське управління Головного управління Держпродспоживслужби в Закарпатській області