Міський голова Богдан Андріїв зустрівся з Генконсулом Угорщини в Ужгороді

Опубліковано: Вересень 09, 2021

Міський голова Богдан Андріїв зустрівся з Генконсулом Угорщини в Ужгороді
Напрями співпраці, перспективи реалізації спільних проєктів обговорили сьогодні на зустрічі в міській раді Ужгородський міський голова Богдан Андріїв та Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бочкаї.
Пан Йожеф тривалий час працював на Закарпатті і зараз, після кількарічної перерви, він знову очолює Генконсульство в Ужгороді. У розмові з Богданом Євстафійовичем дипломат відзначив позитивні зміни в нашому місті. Зокрема, дуже схвально відгукнувся про облаштування скверу на площі Шандора Петефі і безпосередньо дизайн біля пам’ятника поету. Міський голова поділився задумом зробити в скверику ще й невеличкий фонтан, можливо, «сухий», тобто за принципом дії, як на площі Народній.
Обговорили також ідею встановлення в Ужгороді пам’ятника Другетам – потенційні локації, проведення громадського обговорення, конкурсу проєктів. Богдан Андріїв запропонував також долучитися до розвитку напряму використання термальних вод, джерела яких є в Боздоському парку. Відзначив, що Угорщина щодо такої рекреації має потужний досвід.
Згадали і приїзд в Ужгород експозиції виставок квітів у Дебрецені, можливості зробити це традицією. Дипломат подякував за запрошення на відзначення Дня Ужгорода, цікавився, які іноземні делегації підтвердили наміри приїхати.
Обговорили також співпрацю з угорськими містами-побратимами обласного центру Закарпаття, те, що із Сомбатхеєм та Ніредьгазою угоди про партнерство підписали за кілька тижнів після проголошення Незалежності України і незабаром виповниться 30 років співробітництва.
Йожеф Бочкаї цікавився також ситуацією із захворюваністю на коронавірус в Ужгороді, темпами вакцинації і наголосив, що з угорського боку є наміри реалізувати чимало інноваційних проєктів і не лише мистецьких.