Міжнародна організація УВКБ ООН висловила намір допомогти із фінансуванням проєкту «Родинний затишок» в Ужгороді

Опубліковано: Липень 21, 2023

Це сьогодні, 21 липня, повідомила радниця з питань захисту УВКБ ООН в Україні Томоко Ішіхара на зустрічі у міській раді із заступником міського голови Вадимом Борцем, начальницею служби у справах дітей Мариною Арокгаті, директором Ужгородського міського центру соціальних служб департаменту соцзахисту Іваном Фленьком, а також виконавчою директоркою ГО «Неємія» Тетяною Мачабелі. За словами Томоко Ішіхари, кошти хочуть виділити на придбання приміщення – соціального будинку для матері та дитини або ж дитини на період кризової ситуації. Підтримку у реалізації проєкту готова надати і громадська організація «Неємія».
Цей проєкт передбачає покращення соціального становища внутрішньо переміщених людей та місцевих жителів, захисту прав дітей й підтримки сімей, які перебувають у складних життєвих обставинах. А саме:
- дітей ВПО, які приїхали без батьків;
- запобігання відмови від дітей шляхом допомоги матерям ВПО, які чекають на народження дитини, виховують їх самостійно або потребують сторонньої підтримки;
- запобігання потраплянню дітей, котрі залишились без батьківського догляду, в інтернатні заклади завдяки тимчасовому влаштуванню;
- короткострокова соціальна підтримка матерів, які перебувають у складних життєвих обставинах або в яких є ризик вилучення дітей;
- підтримка дітей та матерів із дітьми, котрі мають статус біженця.
Начальниця служби у справах дітей міської ради Марина Арокгаті зазначила: у планах – створення будинку з декількома відділеннями, зокрема, для підтримки дитини, мами і дитини, у випадку, коли їх сім’я перебуває у кризі, щоб не доводилося дитину вилучати з родини й надати матері соціальний супровід, після чого вона змогла би самостійно реалізовуватися, а також відділення термінового влаштування дітей. Тобто це має бути заклад соціального спрямування для підтримки вразливої категорії.
Заступник міського голови Вадим Борець подякував Томоко Ішіхарі за те, що організація виявила бажання підтримати соціальну ініціативу в Ужгороді й додав, що міськрада готова зробити все в межах своїх можливостей, щоб такий проєкт запрацював у громаді.