На платформі Vkursi відновлено роботу Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП)

Опубліковано: Квітень 02, 2022

Наразі – у режимі обмеженого доступу з відомостями про зареєстровані речові права на земельні ділянки. Публічного доступу до ДРРП все ще нема з огляду на питання безпеки, інформує відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень виконавчого комітету Ужгородської міської ради.
Навесні аграрії завжди потребують додаткового фінансування, а через війну фінансові проблеми посилилися, сьогодні виробники сільськогосподарської продукції не мають можливості реалізувати зібраний торік врожай на експорт, оскільки вся портова інфраструктура країни заблокована агресором. Як наслідок, у аграріїв – криза ліквідності обігових коштів для забезпечення посівної.
За оцінками Мінагрополітики, загальна потреба в коштах для здійснення весняно-польових робіт-2022 складає близько 100 млрд гривень.
Тому в Мінагрополітики ініціювали урядовий документ щодо запровадження механізму надання державних гарантій сільгосптоваровиробникам, і уряд одноголосно підтримав та прийняв постанову «Про внесення змін до деяких актів КМУ щодо забезпечення кредитної підтримки сільськогосподарським товаровиробникам». Завдяки цій постанові у сільськогосподарських товаровиробників з'явилася можливість отримати кредит у розмірі до 60 млн грн під 0% на час воєнного стану за пільговою державною програмою.
Без доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП) фінансова підтримка аграріїв неможлива. Кожного окремого аграрія фінансують «під площу земельного банку», яку він обробляє, і майбутній урожай, який він може виростити. Тобто, щоб отримати фінансову підтримку, згідно з наказом Мінагрополітики № 168 від 11.03.2022, зареєстрованим у Мін’юсті 17 березня 2022 р. за N 337/37673 «Про затвердження форм заявок для надання фінансової підтримки фермерським господарствам»:
• аграрію необхідно надати відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП), що підтверджують право власності та/або користування земельними ділянками, актуальними на дату подання заявки;
• банкам, які надають фінансування та постачальникам насіння, добрив, засобів захисту, палива необхідно перевірити відомості з ДРРП, що підтверджують право власності та/або користування земельними ділянками;
• нотаріусам для внесення інформації в «Реєстр аграрних розписок» та реєстрації обтяження в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, необхідно перевірити відомості з ДРРП та вписати перелік кадастрових номерів всіх земельних ділянок та інформацію про майбутній урожай, який буде вирощений на цій землі у відповідні реєстри.
У співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України команда Vkursi вже перевірила та передала відомості з ДРРП щодо земельного банку 1400+ аграріїв, які подали заявки на забезпечення посівної кампанії-2022.
Щоб отримати відомості з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (ДРРП), оберіть параметри запиту та введіть в поле пошуку платформи Vkursi:
• ЄДРПОУ юридичної особи,
• РНОКПП (ІПН) фізичної особи або ФОП,
• реєстраційний номер об’єкта нерухомості,
• кадастровий номер земельної ділянки.
Уже за кілька секунд отримаєте актуальні на дату і час перевірки відомості про зареєстровані речові права.
1) Загальний аналіз земельного банку:
• кількість земельних ділянок,
• площа земельного банку,
• регіони присутності,
• цільове призначення.
2) Можливість аналізу та сортування земельних ділянок за:
• типом речових прав на земельну ділянку: власник, правокористувач, орендодавець, орендар,
• регіоном та місцем розташування,
• цільовим призначенням,
• сортуванням за площею земельних ділянок.
3) Повний перелік земельних ділянок з наступними відомостями:
• кадастровий номер земельної ділянки,
• тип речових прав,
• місце розташування,
• форма власності,
• цільове призначення,
• площа земельної ділянки.
Щоб отримати детальнішу інформацію про окрему земельну ділянку, перелік земельних ділянок або в цілому про суб’єкт, на платформі Vkursi є можливість сформувати та отримати інформаційну довідку (витяг з ДРРП) в електронній формі. Для цього оберіть необхідні ділянки або окрему ділянку і натисніть кнопку «Сформувати довідку».
Інформаційна довідка формується онлайн на дату і час її надання та містить наступну інформацію:
• реєстраційний номер об’єкта нерухомого майна,
• детальну інформацію про об’єкт нерухомого майна,
• інформацію про власника та підставу виникнення права,
• інформацію про орендаря та підставу виникнення права оренди,
• строк дії договору оренди,
• відомості з Державного реєстру іпотек,
• відомості з Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна.
Розмір плати за надання інформаційних довідок становить 0,0125 прожиткового мінімуму або 30 грн згідно з статтею 34, пункт 6 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».
При цьому для всіх користувачів платформи Vkursi передбачена спеціальна вартість замовлення інформаційних довідок (витягів) з ДРРП:
• Вартість формування однієї інформаційної довідки – 20 грн.
• Вартість формування інформаційних довідок щодо всіх ділянок суб’єкта – від 3 грн.
!!! Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Ужгородської міської ради наголошує, що доступ до інформації можливий лише на платформі Vkursi. Зв’язок з платформою – через електронну пошту info@vkursi.pro