Нові почесні громадяни Ужгорода, переможці премії Петра Скунця, міські програми різного спрямування – рішення сьогоднішньої сесії

Опубліковано: Вересень 10, 2020

Нові почесні громадяни Ужгорода, переможці премії Петра Скунця,  міські програми різного спрямування – рішення сьогоднішньої сесії

На черговій сесії Ужгородської міської ради сьогодні депутати першим питанням затвердили звіт про виконання бюджету Ужгорода за І півріччя 2020 року. У рішенні йдеться, що за січень-червень надійшло 522 млн 532,1 тис. грн. податків, зборів та інших обов’язкових платежів, або 98,8% уточненого планового показника.

Також міські обранці дали згоду на передачу з бюджету міста Ужгорода коштів іншої субвенції бюджету Ужгородського району Закарпатської області для реалізації «Програми поводження з твердими побутовими відходами в Ужгородському районі на 2020-2025 роки» в сумі 700 000 грн.

Ухвалили й ряд програм, зокрема:

-Програму підтримки Аварійно-рятувального загону спеціального призначення УДСНС України у Закарпатській області на 2020 рік. Фінансування передбачили у розмірі 800 тис. грн;

- Програму підтримки обдарованої молоді м. Ужгорода на 2021-2023 роки. Документ передбачає фінансову підтримку обдарованої молоді;

- Програму відзначення в Ужгороді державних та місцевих свят, історичних подій, знаменних і пам’ятних дат та інших заходів на 2021-2023 роки. Фінансування на 3 роки передбачили у розмірі 5 млн 520 тис. грн;

- Програму сімейної, ґендерної політики, запобігання та протидію домашньому насильству і торгівлі людьми на 2021-2022 роки. Фінансування – 1 млн 645 тис. грн;

- Програму підтримки діяльності інститутів громадянського суспільства Ужгорода соціального спрямування на 2021 рік. Ресурсне забезпечення програми – 600 тис грн;

- Програму діяльності медико-соціального реабілітаційного центру «Дорога життя» у 2021 році. Фінансування передбачили у розмірі 3 млн 820,600 тис. грн;

- Програму фінансування видатків на компенсаційні виплати за пільговий проїзд міськими автобусними маршрутами на 2021 рік. У рішенні зазначається, що Програмою передбачено 32 млн грн., однак забезпечення повинно проводитися в межах коштів, передбачених бюджетом міста.

- Програму фінансування видатків на житлово-комунальні послуги Почесним громадянам Ужгорода на 2021 рік. У місті зараз проживає 20 громадян, які удостоєні звання «Почесний громадянин м. Ужгород» і на виконання Програми передбачено 250 тис. грн.

Також на засіданні сесії погодили присвоєння звання «Лауреат міської премії імені Петра Скунця» у номінації «художня література» відомим закарпатським поетам Василю Густі (за книгу «Притча про щастя») та Івану Ребрику (за книгу «Переднівок. Зібрані тексти»). Їм виплатять грошову премію у розмірі 10 тис. грн. кожному.

Крім того на сесії визначили цьогорічних почесних громадян Ужгорода. Ними стали:

– директор комунального некомерційного підприємства "Центральна міська клінічна лікарня" Ужгородської міської ради, лікар-хірург Іван Курах,

– журналістка газети "Ужгород", авторка серії публікацій, об'єднаних назвою "Втрачений Ужгород", заслужена журналістка України Тетяна Літераті,

– художній керівник та головний диригенту Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Наталія Петій-Потапчук,

– заслужений лікар України, хірург, доктор медичних наук, професор кафедри хірургічних хвороб медичного факультету ДВНЗ «Ужгородського національного університету» Петро Шеремет.

Дозвіл на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок площею 6,0000 га, площею 0,9326 га на вул. Марії Заньковецької та площею 1,2851 га та вул. Марії Заньковецької, 5 для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення зі зміною цільового призначення з метою створення парку «Кірпічка» надали на сесії Ужгородської міської ради.

Загалом на сесії розглянули 17 проєктів рішень, що стосувалися «земельних» питань. За результатами сесії були прийнятті рішення про надання учасникам бойових дій, юридичним та фізичним особам дозволів на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, а також їх затверджень.

14 учасникам бойових дій затверджено проєкти землеустрою щодо відведення земельних ділянок з подальшою передачею їх у власність.

Крім того, надано згоди на складання та затвердження технічної документації щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) та поновлено дію договорів оренди земельних ділянок

Також депутати міської ради підтримали 8 проєктів рішень про приватизацію земельних ділянок шляхом викупу, що в свою чергу поповнить міський бюджет.