Не залишайтеся наодинці із своїми проблемами. Ужгородський міський центр соціальних служб надає соціальні послуги

Опубліковано: Липень 23, 2024

Війна росії проти України спричинила численні негативні соціальні наслідки, серед яких можна виділити основні:

* Масова міграція і внутрішнє переміщення населення: мільйони українців були змушені залишити свої домівки, шукаючи безпеки в інших регіонах країни або за кордоном. Це створило значне навантаження на соціальні служби, ринок праці та житловий фонд у приймаючих регіонах.
* Втрата робочих місць: через бойові дії та окупацію частини територій багато підприємств припинили свою діяльність, що призвело до значного зростання безробіття.
* Психологічні наслідки: війна спричинила поширення стресу, тривоги, депресії та посттравматичного стресового розладу серед населення, особливо серед військових, переселенців та тих, хто втратив близьких.
* Погіршення рівня освіти: багато шкіл та університетів були зруйновані або пошкоджені, навчальний процес переривався або переведений у дистанційний формат, що вплинуло на якість освіти.
* Зростання соціальної нерівності: війна поглибила економічну нерівність, оскільки люди, які втратили роботу або домівку, опинилися в особливо складному становищі.
* Проблеми зі здоров'ям: зниження доступу до медичних послуг, зростання випадків захворювань, пов'язаних зі стресом і поганими умовами життя, та поширення інфекційних хвороб.
* Криміналізація суспільства: збільшення кількості злочинів, пов'язаних із зброєю, контрабандою та іншими видами кримінальної діяльності, пов'язаними з воєнними діями.

Ці чинники мають довгострокові наслідки і вимагають комплексних заходів для їх подолання.

Кожен мешканець територіальної громади Ужгорода може скористатися соціальною підтримкою шляхом отримання соціальних послуг, які надаються кваліфікованими фахівцями із соціальної роботи та психологами.

Ужгородський міський центр соціальних служб
департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради надає такі соціальні послуги:

- інформування;
 - консультування;
 - консультативний кризовий телефон;
 - надання притулку;
 - соціальна профілактика;
 - соціальний супровід сімей/осіб, які перебувають у складних життєвих обставинах;
 - соціальний супровід сімей, у яких виховуються діти-сироти і діти, які позбавлені батьківського піклування;
 - екстрене (кризове) втручання;
 - соціальна адаптація;
 - соціальна інтеграція та реінтеграція;
 - натуральна допомога.

Не залишайтеся наодинці із своїми проблемами, соціальні служби завжди готові Вас вислухати, підтримати та допомогти.

Ми знаходимося за адресою: Ужгород, площа Шандора Петефі, 24 Б, каб.28-29. Наші контакти: (0312) 61-64-72, 0500553004. E-mail - umcss@rada-uzhgorod.gov.ua.