Низку рішень, важливих для життєдіяльності Ужгорода, ухвалили міські депутати

Липень 23, 2020

Низку рішень, важливих для життєдіяльності Ужгорода, ухвалили міські депутати

На початку сьогоднішньої сесії міський голова Богдан Андріїв вручив сертифікати переможцям премії міського голови для обдарованої молоді Ужгорода. Винагороди по 10 тисяч гривень одержали Яна Голінка, студентка ІV курсу Природничо-гуманітарного фахового коледжу (спеціальність "Право"); Сергій Фанта, студент І курсу Ужгородського інституту культури і мистецтв та  Володимир Попович, студент ІІ курсу факультету суспільних наук УжНУ.

Хвилиною мовчання на сесії вшанували пам’ять єпископа Мукачівської греко-католицької єпархії, почесного громадянина Ужгорода Мілана Шашіка.

Міський голова назвав смерть Владики великою втратою – покійний єпископ зробив дуже багато для Ужгорода і всього Закарпаття. Богдан Андріїв дав доручення при підготовці найменування або перейменування вулиць подбати про те, щоб одну з вулиць міста було названо іменем Владики.

Депутати затвердили звіт про виконання бюджету Ужгорода за січень – березень 2020 року. Загалом до бюджету за цей період надійшло 330 мільйонів 568,6 тисяч гривень. У звітному періоді надходження до бюджету міста порівняно з І кварталом 2019 року зменшились на 22 мільйони 946,1 тисяч гривень.

Більшістю голосів підтримано дві медичні програми на 2021–2023 роки: Програму забезпечення мешканців міста Ужгорода, які страждають на рідкісні (орфанні) захворювання, лікарськими засобами; Програму безоплатного та пільгового відпуску лікарських засобів у разі амбулаторного лікування пільгової категорії населення міста Ужгорода. На сесії затверджено й Програму підготовки до продажу земельних ділянок на 2021–2023 роки.

Внесено зміни до низки міських програм: приватизації об’єктів комунальної власності на 2019–2020 роки; комплексної програми відновлення історичного центру Ужгорода на 2017–2020 роки; реконструкції та капітального ремонту мережі зовнішнього освітлення Ужгорода на 2017–2020 роки; благоустрою Ужгорода на 2018–2022 роки; фінансової підтримки комунальних підприємств на 2018–2022 роки; матеріально-технічного забезпечення підрозділів територіальної оборони на 2019–2020 роки; мобілізаційної підготовки міста Ужгорода на 2020 рік; розвитку транскордонного співробітництва та підтримки імплементації проєктів міжнародної технічної допомоги в місті Ужгороді на 2018–2022 роки; інформатизації діяльності Ужгородської міської ради та її виконавчих органів на 2020–2022 роки; протидії захворюванню на туберкульоз на 2018–2022 роки. Проєкти окремих рішень ухвалили з урахуванням доповнень та критичних зауважень.

Підтримано проєкт рішення і збільшено розмір статутного капіталу комунального підприємства «Парк культури та відпочинку «Під замком» Ужгородської міської ради на 200 тисяч гривень. Затвердили його в розмірі 1 мільйон 295 тисяч гривень. Депутати проголосували і за створення комунального підприємства «Акватік центр Уж».

Внесено зміни до Порядку видачі дозволів на проведення робіт із порушення цілісності об’єктів благоустрою на території міста Ужгорода. Зокрема, після закінчення робіт і відновлення порушених у процесі роботи об’єктів благоустрою замовник зобов’язаний звернутися до департаменту міського господарства міської ради для закриття дозволу.

Депутати міськради затвердили Перелік об’єктів комунальної власності другого типу територіальної громади Ужгорода – об’єктів, що підлягають передачі в оренду без проведення аукціону. До переліку ввійшов 51 об’єкт.

Рішенням сесії комунальні некомерційні підприємства галузі охорони здоров’я, засновником яких є Закарпатська обласна рада, звільнили з 1 серпня і до кінця цього року від сплати земельного податку на земельні ділянки на території Ужгорода.

Міські депутати ухвалили зміни до бюджету Ужгорода на цей рік. Зокрема передбачили перерозподіл бюджетних призначень головним розпорядникам коштів – скажімо, додали кошти на ремонт і придбання обладнання для їдалень (харчоблоків) шкіл, на програму підтримки підприємництва тощо.

На сесії міської ради затверджено понад два десятки детальних планів територій. Сім проєктів рішень, які також стосувалися затвердження детальних планів, знято з розгляду, оскільки залишаються окремі питання для доопрацювання.

Депутати розглянули додатково до порядку денного і схвалили проєкт рішення про скасування раніше ухваленого рішення виконкому, яким надавався дозвіл на земляні роботи біля власного нежитлового приміщення за адресою: вулиця Братів Бращайків, 7. Повторно розглянути таке рішення виконком зобов’язав Закарпатський окружний адміністративний суд (рішення від 23.06.2020 № 260/1880/19), оскільки заявниця надала документи: правоустановчі документи на приміщення (підвал) – договір купівлі-продажу 19.02.2015 № 36; технічний паспорт на підвальне приміщення; проєктну документацію, виконану сертифікованим проєктантом, та інші.

Заявниця має дозвіл на проведення земляних робіт в історичних ареалах і погодження проєктної документації з Міністерством культури України (07.08.2019 № 644/10-2/61-19, № 22-092/19з від 24.10.2019 з відміткою департаменту культури Закарпатської ОДА); у 2017 році отримала погодження Консультативної ради з питань охорони культурної спадщини при Закарпатській облдержадміністрації.

Проте оскільки роботи хочуть проводити в історичному ареалі Ужгорода, депутати, зважаючи на значний резонанс, таки скасували рішення, яке змушені були, на вимогу суду, ухвалити члени виконкому міськради.

Також на сесії депутати Ужгородської міської ради ухвалили два звернення: одне – до керівництва держави щодо скасування абонплати за транспортування газу, друге – до голови Закарпатської обласної державної адміністрації про підтримку будівництва сміттєпереробного комплексу на території Ірлявської сільської ради.

Крім того, ухвалили, що територія біля парку «Підзамковий», де містяться тенісні корти, залишатиметься під спортивними об’єктами. Міський голова Богдан Андріїв не раз наголошував, що підтримує збереження кортів, яким уже понад століття, – важливо, аби ужгородці мали можливість займатися спортом. І депутати на сесії підтримали електронну петицію про заборону будівництва на цій території багатоквартирного житлового корпусу.

Зокрема, рішенням доповнили додаток до одного з попередніх рішень (від 10.03.2016 № 119) – пунктом про те, що земельна ділянка за адресою: вулиця Електрозаводська, 51 – за генеральним планом 2004 року міститься на території громадської забудови, спортивних майданчиків.