Об'єднуватися, щоб створювати електронні сервіси для аналізу відкритих даних, запропонували громадам АМУ та Центр Розвитку Інновацій

Опубліковано: Липень 29, 2020

Формування експертної спільноти з усіх зацікавлених міст та ОТГ, щоб спільно напрацьовувати електронні сервіси, які оброблятимуть великі масиви відкритих даних, започаткували напередодні за підсумками вебконференції «Прийняття рішень на основі даних. Покращення економіки через електронні сервіси».

Працівники кількох підрозділів Ужгородської міської ради теж взяли участь в дискусії, ініційованій Центром Розвитку Інновацій – Center for Innovations Development (ЦРІ) спільно з Асоціацією міст України (АМУ).

Керівник Центру розвитку інновацій (ЦРІ), координатор проекту «Е-рішення для громад», радник Комітету цифрової трансформації ВР України Сергій Лобойко, консультант АМУ з автоматизованої системи муніципальної статистики Олександр Лашко, експертка ЦРІ з економічного профайлу громади Катерина Іванченко, експертка Лабораторії аналізу даних ЦРІ Ганна Харламова, директор департаменту економічного розвитку Житомирської міськради Микола Костриця, директор Інституту міста Дрогобич Володимир Кондзьолка представляли можливості обробки великих масивів даних. Скажімо, електронний профайл громади дає можливість вивести в реальному часі кількість ФОП, подивитися їхню ділову активність, дані експорту-імпорту, основні фінансові показники, показники ризику, рухоме-нерухоме майно, наявність ліцензій, патентів, кількість персоналу, дані про власників, директорів, зв’язки з контрагентами тощо.

На основі такого сервісу можна, до прикладу, отримати відповідь, як вплинула пандемія на кількість активних підприємців міста, чи справді багато ФОП закрилися, як ці показники корелюються з даними області, країни. А відтак – знаходити відповіді, чому сталося так чи інакше і які управлінські рішення доцільно приймати.

Завдання таких е-рішень – давати матеріал для аналізу на основі цифрової обробки понад 100 реєстрів і понад 50 статистичних показників по місту чи регіону, країні.

Перші «точкові» напрацювання на прикладі освітньої та інших галузей, які можуть бути варіанти аналітичних кейсів, теж представили на вебзустрічі. До ініціативи спільно напрацьовувати портфель таких е-рішень за підсумками дискусії виявили бажання приєднатися майже дві сотні міст та ОТГ України, зокрема й Ужгород.