Об’єкти культурної спадщини Ужгорода інвентаризують та паспортизують - рішення виконкому

Квітень 24, 2019

Об’єкти культурної спадщини Ужгорода інвентаризують та паспортизують - рішення виконкому

Члени виконавчого комітету Ужгородської міської ради на сьогоднішньому засіданні першим питанням розглянути і підтримали Програму інвентаризації та паспортизації об’єктів культурної спадщини Ужгорода на 2019-2021 роки. У подальшому її мають внести на розгляд сесії міськради. 
Програма створена для збереження пам’яток культурної спадщини, визначення найбільш цінних для подальшого залучення їх до національних та міжнародних туристичних маршрутів, а також забезпечення уніфікованого електронного обліку всіх наявних об’єктів культурної спадщини на території міста. Метою Програми є приведення пам’яткоохоронної справи в Ужгороді у відповідність до чинного законодавства, виготовлення облікової документації та створення електронної бази даних пам’яток і об’єктів культурної спадщини міста, складання паспортів, виявлення нових об’єктів культурної спадщини з подальшим занесенням до Державного реєстру нерухомих пам’яток України.
Як ідеться у документі, в обласному центрі Закарпаття налічується 449 об’єктів культурної спадщини, з них 148 пам’яток, а саме: 11 пам’яток монументального мистецтва, з них 2 національного значення, 9 – місцевого; 7 археологічних пам’яток, 13 пам’яток садово-паркового мистецтва; 4 пам’ятки природи; 23 пам’ятки архітектури, з них 8 національного значення, 15 – місцевого; 90 історичних пам’яток, з них 46 споруд, 42 могили та 2 монументальні споруди; також 128 щойно виявлених об’єктів культурної спадщини (наказ управління культури ЗОДА № 01-05/106 від 18.07.2011 «Про взяття під охорону держави пам’яток культурної спадщини в Закарпатській області» та 173 об’єкти пропоновані для внесення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України (відповідно до історико-архітектурного опорного плану Ужгорода з визначенням зон охорони пам’яток та історичних ареалів, розробленого науково-дослідним інститутом пам’яткоохоронних досліджень, затвердженого наказом Міністерства культури України 06.01.2016 № 3).
Також ухвалили статут Ужгородського навчально-виробничого центру «НІКА». Центр є закладом професійної (професійно-технічної) освіти першого (початкового) рівня, що забезпечує реалізацію прав громадян із числа ромського населення на здобуття робітничих кваліфікацій, і знаходиться у загальному управлінні Громадської організації «Закарпатське обласне товариство ромів «РОМАНІ ЧГІБ (РОМСЬКА МОВА)». Центр здійснює професійно-технічне навчання та перепідготовку незайнятого населення, знаходиться на вулиці Оноківській, 16.
Крім того, затвердили Положення про порядок проведення стажування студентів ДВНЗ «Ужгородський національний університет» в Ужгородській міській раді у новій редакції. Зокрема, стажуватися можуть студенти 2-4 курсів УжНУ, також змінили термін стажування: замість двох місяців – один.
Внесли на засіданні виконкому і зміни та доповнення до переліків адміністративних послуг, які надаються через ЦНАП Ужгородської міської ради. Так, вилучили з переліку адміністративних послуг наступні послуги, які надаються управлінням правового забезпечення виконавчого комітету Ужгородської міської ради:
– реєстрація громадських формувань з охорони громадського порядку та/або державного кордону (п. 68);
– внесення змін до статуту громадських формувань з охорони громадського порядку та/або державного кордону (п. 69);
– видача посвідчень членам громадських формувань з охорони громадського порядку та/або державного кордону (п. 70);
– припинення діяльності громадського формування з охорони громадського порядку та/або державного кордону (п. 71).
Доповнили перелік адміністративних послуг послугами, які надаються управлінням правового забезпечення виконавчого комітету Ужгородської міської ради:
– узгодження статуту громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону;
– видача посвідчень членам громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону.
Доповнили й перелік адміністративних послуг, які надаються Головним територіальним управлінням юстиції в Закарпатській області:
– державна реєстрація створення відокремленого підрозділу громадського об’єднання;
– державна реєстрація змін до відомостей про відокремлений підрозділ громадського об’єднання;
– державна реєстрація припинення відокремленого підрозділу громадського об’єднання.
Назву послуги, яка надається Ужгородським міським відділом ДРАЦС Головного територіального управління юстиції у Закарпатській області, а саме: «державна реєстрація розірвання шлюбу за спільною заявою подружжя, яке не має дітей», виклали у такій редакції: «державна реєстрація розірвання шлюбу».
Члени виконавчого комітету міськради погодили укладання договорів найму вісьмом ужгородцям. Крім того, підтримали прийняття на квартирний облік чотирьох громадян. На засіданні внесли зміни і до списків черговості щодо трьох ужгородців. Також, за рішенням житлової комісії, погодили Управлінню державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області прийняття на квартирний облік двох сімей. Ще одним рішенням зняли з квартирного обліку чотирьох громадян; розглянули прохання та погодили приватизацію житла шістнадцятьом ужгородцям.
ще одне прийняте рішення - про демонтаж понад двох десятків об’єктів зовнішньої реклами через відсутність дозвільних документів. Зокрема, на вул. Олександра Богомольця, 14, Мукачівській, 15, Університетській, 21, Собранецькій, 158 б, Капушанській, 175 а, Марії Заньковецької, 75, Тиводара Легоцького, 19 а, Капушанській, 168, Миколи Бобяка, 13 в, Доманинській, 178, Івана Франка, 1 В, Залізничній, 1, Капітульній, 1/3, Кошицькій, 7, 8-го Березня (поворот на вул. Тиводара Легоцького), проспекті Свободи, 49, площі Шандора Петефі, 27, 31.
Затвердили на засіданні виконкому і перелік актів списання багатоквартирних житлових будинків із комунального балансу міста. До нього увійшли ОСББ «Будівельник-ПМК ОСС», ОСББ «ОберігУжгород», ОСББ «Підгірна 28». Рішенням визначено, що повинні забезпечити голови ОСББ – належне утримання майна, прибирання території, технічне обслуговування, ремонти тощо.
Іншим рішенням погодили видати дублікати свідоцтв про право власності на нерухоме майно мешканцям квартири та Закарпатській облраді профспілок на гуртожиток профкурсів та прибудову навчального корпусу.