Цілісна ділянка землі біля "Кірпічки", співфінансування для міжнародного грантового проєкту – ці та інші рішення прийняли на черговій сесії Ужгородської міськради

Опубліковано: Березень 31, 2021

Цілісна ділянка землі біля

Чергову сесію Ужгородської міської ради, що відбулася 30 березня, розпочали із розгляду земельних питань. Як наголосив міський голова Богдан Андріїв, з більшості питань, які викликали резонанс, пропонується відмова, про що зазначається у критичних зауваженнях до проєктів рішень. Однак оскільки це адміністративні послуги, то питання зобов'язані розглянути на сесії.

Загалом розглянули 13 проєктів рішень, що стосувалися «земельних» питань. Зокрема, надали учасникам бойових дій, юридичним та фізичним особам дозволи на розробку проєктів землеустрою щодо відведення земельних ділянок, а також їх затверджень.19 учасникам бойових дій затвердили проєкти землеустрою щодо відведення земельних ділянок із подальшою передачею їх у власність.

Департаменту міського господарства Ужгородської міської ради надали згоду на складання технічної документації із землеустрою щодо об’єднання трьох земельних ділянок в одну для будівництва та обслуговування об’єктів рекреаційного призначення на вул. Марії Заньковецької з подальшою реєстрацією комунальної власності  («Кірпічка»).

У зв’язку із реконструкцією будівлі обласної клінічної лікарні імені Андрія Новака депутати Ужгородської міськради погодили укладання договору суперфіцію (право користування земельною ділянкою для будівництва певних видів споруд чи будівель) на безоплатне користування земельною ділянкою на вул. Капушанській, 22 – для реконструкції будівлі КНП «Закарпатська обласна клінічна лікарня імені Андрія Новака» Закарпатської обласної ради під відділення перинатології, акушерства та гінекології.

Депутати також проголосували за скерування субвенції – 740 тисяч гривень – із міського бюджету Середнянській громаді для співфінансування Програми поводження з твердими побутовими відходами. Підтримали і впровадження грантового проєкту "Внесок у стале поводження з муніципальними відходами у м. Ужгород» (номер проєкту: Nakopa– E-UKR.1-20) у рамках програми "Сталий місцевий розвиток через партнерські проєкти".

Партнером проєкту визначили виконавчий комітет Ужгородської міської ради, надали уповноваженій особі право участі в переговорних процедурах, підготовці та підписанні партнерської угоди з муніципалітетом німецького міста побратима Ужгорода – Дармштадта. Проєкт фінансує та координує Федеральне Міністерство економічного співробітництва та розвитку і ТзОВ Engagement Global – Служба ініціатив розвитку, загальна його вартість – 239740 євро, 10% з якої має складати співфінансування з міського бюджету Ужгорода.

Понад чотирьом десяткам ужгородців підтримали надання матеріальної допомоги, насамперед на лікування та у зв’язку з важким матеріальним становищем, кільком відмовили. Для придбання 2 ентеральних насосів та 2 кисневих концентраторів на сесії Ужгородської міськради внесли зміни до Програми “Розвиток паліативної та хоспісної допомоги у м. Ужгород на 2019-2023 роки”.

 У зв’язку із збільшенням бюджетних призначень – виділенням 800 тис. грн субвенції з обласного бюджету на реконструкцію існуючого фундаменту під влаштування флагштоку на пл. Богдана Хмельницького – внесли на сесії і зміни до бюджету Ужгородської міської територіальної громади на 2021 рік. Також доповненнями до цього проєкту рішення здійснили перерозподіл бюджетних призначень по виконкому, управлінням освіти, охорони здоров’я, у справах культури, молоді та спорту, капітального будівництва, департаменту міського господарства.

Крім того внесли депутати і зміни до Програми економічного і соціального розвитку м. Ужгород на 2021 рік, доповнили Перелік цільових міських програм Програмою підтримки Управління державної служби України з надзвичайних ситуацій у Закарпатській області на 2021 рік, Програмою утримання та фінансової підтримки спортивних споруд КП “Стадіон “Авангард” на 2021-2023 роки, комплексною Програмою профілактики та протидії злочинності в місті Ужгород на 2021-2023 роки, Програмою покращення матеріально-технічного забезпечення ГУНП в Закарпатській області, у тому числі поліпшення житлових умов працівників поліції на території міста Ужгород на 2021 рік, Програмою підтримки Державної установи "Закарпатська установа виконання покарань (№9)" на 2021 рік, Програмою підтримки 1 Державного пожежно-рятувального загону Управління ДСНС України у Закарпатській області на 2021-2022 роки.

У комунальну власність територіальної громади Ужгорода прийняли об’єкти комунальної власності Ужгородської районної ради – районну лікарню на вул. Минайській, 71 та районний будинок культури на вул. Минайській, 40.

Також затвердили на сесії і перелік об’єктів комунальної власності, які підлягають приватизації шляхом викупу у 2021 році, до переліку ввійшли вбудовані нежитлові приміщення на пл.Корятовича, 33 та вул. Собранецькій, 23; ангар-склад  на вул. 8-го Березня, 46д;  будівлі на вул. Гранітній, 12а та Андрія Палая (Тельмана), 2в; приміщення  на вул. Мукачівській, 17.

Депутати скасували містобудівні умови та обмеження на проєктування багатоквартирного житлового будинку» на вул. Василя Комендаря, 50 «а», які видали ТОВ «ЕВРО УЖ БУД», та наказ управління містобудування та архітектури Ужгородської міської ради № 76-М від 11.03.2020 року – тут і надалі буде вільна від забудови територія.

Затвердили на сесії і Програму сприяння управлінню патрульної поліції в Закарпатській області Департаменту патрульної поліції на 2021-2025 роки. Програма спрямована на зниження загального рівня злочинності за рахунок створення належних умов для якісного та ефективного виконання службових обов’язків працівниками поліції. На Програму передбачається 1 млн грн. щорічно.

Іншим рішенням внесли технічні зміни до Комплексної програми профілактики та протидії злочинності в  місті Ужгород на 2021-2023 роки у зв’язку з утворенням Ужгородського районного управління поліції головного управління Національної поліції в Закарпатській області.