Понад 80 мільйонів гривень втратив бюджет Ужгорода за рік карантинних обмежень, запроваджених через пандемію коронавірусу

Опубліковано: Березень 18, 2021

За даними департаменту фінансів та бюджетної політики Ужгородської міської ради, з березня 2020 року і дотепер міський бюджет недоотримав 54 мільйони гривень податку з доходів фізичних осіб (ПДФО), тобто відрахувань із зарплат, а саме цей податок багато років у надходженнях до бюджету має найбільшу питому вагу.
Недоотримав міський бюджет Ужгорода також:
- 6 млн грн плати за землю;
- 6 млн грн плати за надання адміністративних послуг;
- 5,5 млн грн єдиного податку;
- 5 млн грн податку на нерухоме майно для об’єктів нежитлової нерухомості;
- 2,6 млн грн орендної плати за користування комунальним майном;
- 1,2 млн грн туристичного збору.
Крім того, що кошти не надійшли до бюджету, довелося ще й значні видатки з бюджету Ужгорода скеровувати не на ті пріоритети, які планувалося попередньо, а на засоби дезінфекції, захисту, медичне обладнання.
Зокрема:
– 17,7 млн грн на медичне обладнання –
– 14 апаратів штучної вентиляції легенів на 4,2 млн грн,
– 48 одиниць обладнання для забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я на 5,7 млн грн;
– 4,1 млн грн для закупівлі лабораторного та іншого обладнання;
– 3,7 млн грн на закупівлю кисневих концентраторів.
– 1 млн грн на лікарські засоби;
– 2,5 млн грн на антисептики та дезінфекційні засоби, медичні вироби та розхідні матеріали;
– 3 млн грн на засоби індивідуального захисту;
– 200 тис. грн на придбання тест-систем;
– 600 тис. грн. на перевезення медичних працівників;
– 200 тис. грн на облаштування обсерваційного відділення.
– 900 тис. грн. на придбання дезінфікуючих засобів, засобів індивідуального захисту, безконтактних термометрів у школи та дитсадки.
Ужгородський міський голова Богдан Андріїв зазначив, що найбільше постраждали від карантинних обмежень власники і працівники магазинів непродовольчих товарів, закладів харчування, бізнес, пов’язаний із туристами, транспорт. Кожна з цих галузей впливала й на інші, суміжні з нею. «На жаль, за рік не лише ми, а й весь світ переконалися, що немає іншого шляху – лише дотримуватися карантинних обмежень, а зараз і проходити вакцинацію», – наголосив Богдан Євстафійович.