Повідомлення про оприлюднення проєкту регуляторного акта «Про затвердження норм надання послуг з вивезення твердих побутових відходів у місті Ужгород»

Березень 12, 2020

Відповідно до вимог Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" від 11 вересня 2003 року № 1160-IV та постанови Кабінету Міністрів України від 16.12.2015 р. №1151 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2004 №308 «Про затвердження методик проведення аналізу впливу та відстеження результативності регуляторного акта»  повідомляємо про оприлюднення проєкту рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради «Про затвердження норм надання послуг з вивезення твердих побутових відході в місті Ужгород» та аналіз регуляторного акту.

Розробником зазначеного проєкту регуляторного акта є Департамент міського господарства Ужгородської міської ради.

Підставою для розробки проєкту є: вимоги Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у сфері поводження з відходами», якими органи місцевого самоврядування затверджують норми надання послуг із вивезення побутових відходів. Так, відповідно до підпункту 16 пункту «а» статті 30 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» затвердження норм надання послуг з вивезення побутових відходів відноситься до повноважень виконавчих органів відповідних рад. Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 10.12.08 № 1070 «Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів» зазначені норми переглядаються один раз на п’ять років.

 Норми накопичення твердих побутових відходів в м. Ужгород, затверджені рішенням виконавчого комітету Ужгородської міської ради від 20.07.2011р. № 264. Дані норми утворення твердих побутових відходів (далі-ТПВ) було скасовано рішенням виконавчого комітету Ужгородської міської ради від 23.08.2017р. № 253. У подальшому для розрахунку тарифів застосовувались мінімальні норми утворення ТПВ, затверджені Постановою КМУ від 10.12.2008р. № 1070. Починаючи з 01.05.2019р. мінімальні норми утворення ТПВ скасовано.

Проєкт рішення розроблено з метою реалізації державної політики в сфері поводження з відходами, створення належних правових підстав та умов для затвердження норм надання послуг з вивезення твердих побутових відходів організації роботи виконавців таких послуг у сфері поводження з відходами та створення відповідних умов для забезпечення споживачів якісними послугами з організації збирання та вивезення твердих побутових відходів, що утворюються на території міста Ужгород.

Проєкт рішення міської ради  «Про затвердження норм надання послуг з вивезення твердих побутових відході в місті Ужгород»  та аналіз його регуляторного впливу буде оприлюднено шляхом розміщення на офіційному сайті Ужгородської міської ради та газеті «Ужгород».

Строк прийняття пропозицій та зауважень до проєкту регуляторного акта  та аналізу його регуляторного впливу становить один календарний місяць з дня їх оприлюднення.

Зауваження і пропозиції до проєкту регуляторного акта просимо надавати в письмовій формі за адресою: 88000, м. Ужгород, пл. Поштова, 3 (ІІ поверх), каб. 229-230,  Департамент міського господарства,  або надсилати на електронну адресу: dmg@rada-uzhgorod.gov.ua.

Телефон для довідок: 614190.