Працівникам Ужгородської міської ради представили можливості контролю контрагентів

Червень 07, 2019

Працівникам Ужгородської міської ради представили можливості контролю контрагентів

Можливості перевірки будь-якої компанії в Україні – максимально швидкої, повної та за найновішими даними, що важливо для оберігання від репутаційних, корупційних ризиків, представила напередодні в Ужгородській міській раді команда системи You control і, зокрема, експерт Наталія Чорногуб.

Особливо важливо мати повне досьє на кожну компанію, а це – слоган аналітичної системи You control, – при проведенні тендерів, конкурсів на виконання робіт, надання послуг. Ця система їх формує з відкритих даних понад 50 джерел, зокрема і державних, судових реєстрів.

Вітаючи гостей-доповідачів та працівників різних структурних підрозділів міськради на навчанні, заступник міського голови Ужгорода Василь Гомонай зазначив, що важливо працювати в правовому полі, і для контрагентів це має бути визначальним.

За словами Наталії Чорногуб, зараз в Україні 9650 наборів відкритих даних, охопити їх «вручну» складно і це вимагає тривалого часу, не всі відомості вчасно підтягуються різними реєстрами. Водночас знайти максимально повну інформацію про учасників торгів вимагає законодавство і передбачає за порушення цієї вимоги адміністративну і навіть кримінальну відповідальність. Система ж You control діє за принципом «єдиного вікна», аналізує всі набори даних і дозволяє швидко отримати найновіші показники. Як саме і наскільки важливо перевірити кваліфікаційні критерії компанії, що входить до ТОП-4 порушень, якими зловживають фірми, як дізнатися не лише про борги до бюджету, а й із зарплати, людей, які можуть рахуватися директорами у десятках фірм, виявити пов’язаність компаній, дані про виграні тендери та чимало іншого на конкретних прикладах показала Наталія Чорногуб.

Дуже корисними можуть бути такі системи також для журналістів і навіть для кожного громадянина, який, скажімо, може знайти надійного забудовника при купівлі житла на первинному ринку тощо.

Щоб випробувати можливості You control, працівники міської ради отримають на кілька днів тестовий доступ. Доповідачка наголосила, що схожих систем є кілька, головним завданням сьогоднішнього ознайомлення ужгородських посадовців було показати можливості такого роду аналітичних ресурсів, наголосити, як важливо проводити детальну перевірку потенційних контрагентів.