Про ситуацію з інфекційними захворюваннями в Ужгороді говорили на брифінгу в міськраді

Жовтень 09, 2019

Про ситуацію з інфекційними захворюваннями в Ужгороді говорили на брифінгу в міськраді

Про ситуацію з інфекційними захворюваннями в Ужгороді впродовж 9 місяців цього року сьогодні в Ужгородській міській раді розповіли на брифінгу начальник управління охорони здоров’я Василь Решетар та директорка комунального некомерційного підприємства «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Козак.

Василь Васильович наголосив, що у порівнянні з минулим роком випадків інфекційних захворювань менше – серед дорослих на 7%, а серед дітей – на 25%. Не було у цьому році спалахів кишкових захворювань, харчових отруєнь, спокійно з поліомієлітом. За 9 місяців цього року виявлено 32 випадки менінгококової інфекції до 18 випадків за весь 2018 рік. Проте всі ці випадки були неважкого перебігу. Важливо, що при виявленні менінгококового інфікування проводиться обстеження всіх осіб, які були в контакті.
Вакцин, за словами медиків, передбачених календарем щеплень, в Ужгороді достатньо вже впродовж 2 років. Зараз уже є в аптеках і препарати для щеплень проти грипу, який очікується в цьому сезоні 4 штамів. Як відомо, проти грипу щеплення не входить до календаря, отож не надається безкоштовно, вакцину можна придбати своїм коштом.
Проблемою для Ужгорода, за словами начальника міського управління охорони здоров’я, залишається кір. У цьому році захворіло 364 людини, це більше, ніж торік. Більше хворіють дорослі, бо серед них низький прошарок вакцинованих, кількість щеплених дітей неухильно зростає.

Директорка комунального некомерційного підприємства «Ужгородський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Тетяна Козак зазначила, що з вакцинацією проти кору справи йдуть краще, ніж раніше. Так, серед дітей першого року життя щеплених 96,8%, понад 40% - діти віком 2 роки і старші, щеплені з порушенням календаря, високий відсоток щеплених 6-річок – більше 97%, багато дорослих приходять на вакцинацію – і самостійно, і організовано від підприємств, організацій.
15-25 жовтня, за словами Тетяни Юріївни, на Закарпатті будуть проводитися активні додаткові заходи проти кору, активно робитимуть щеплення дітям у навчальних закладах.
Медики на брифінгу відзначали, що в Ужгороді є всі можливості для недопущення поширення кору – достатньо вакцин, кваліфікованих фахівців, у тому числі в школах.

Довідково.
Протягом 2019 року епідемічна ситуація в Ужгороді є відносно благополучною. Краплинні інфекції (що передаються повітряно-крапельним шляхом) у структурі загальної інфекційної захворюваності становлять 50,5 %, (у т.ч. «імунокеровані» – 92 %, із яких кір – 88,5 %). Із групи «імунокерованих» захворювань виявлено 364 випадки кору, 2 – епідемічного паротиту та 3 випадки кашлюку. 44,7 % від інфекційної патології за підсумками 9 місяців 2019 року склала захворюваність на кір. Зареєстровано 364 випадки кору, з них у дітей – 152 випадки (41,7%). У порівнянні з аналогічним періодом минулого року – ріст на 15,2%. Є тенденція до зростання захворюваності кором серед дорослих (212 випадків – 58,3 %). Документально підтверджені дані про відсутні щеплення у 231 хворого (66,7 %).
За 9 місяців 2019 року в Ужгороді профілактичне щеплення від кору отримали 5 573 особи, проведено корекцію кількості осіб, які підлягають вакцинації проти кору, враховуючи мешканців Ужгородського району, які відвідують дошкільні та загальноосвітні заклади Ужгорода.
Випадків захворювань на дифтерію та носійства збудників дифтерії в Ужгороді не зареєстровано, однак у зв’язку з несприятливими прогнозами щодо можливого ускладнення епідемічної ситуації з дифтерії питання своєчасного профілактичного щеплення від цієї хвороби залишається актуальним.