Проблемні питання роботи бізнесу та покращення комунікації з владою обговорили в Ужгороді

Опубліковано: Серпень 02, 2022

Проблемні питання роботи бізнесу та покращення комунікації з владою обговорили в Ужгороді
Особливості роботи в умовах воєнного стану, співпрацю з обласною військовою адміністрацією та органами місцевого самоврядування обговорювали сьогодні в Ужгороді на зустрічі влади та бізнесу, організованій ОВА.
Закарпаття лідирує за показниками економічного зростання: як повідомив начальник обласної військової адміністрації Віктор Микита: в області зросла частка місцевих підприємців, до нас релокувалися понад 400 підприємств та компаній, а це близько 8000 робочих місць, планові надходження до бюджетів перевиконуються.
Однак понад сотні підприємств, зокрема й релокованих, не можуть знайти на території Закарпаття достатньо працівників. Щоб вирішити це питання, відзначив керівник краю, на базі обласної військової адміністрації створили робочу групу, яка проаналізує ефективність центрів зайнятості регіону. Працівники ОВА зберуть інформацію від роботодавців – які мають вакансії, працівників яких саме професій і скільки підприємство потребує. Влада повинна зайняти місце комунікатора – між працівниками та бізнесом, щоб була повна інформація щодо робочих місць, умов та оплати праці.
Ще одне важливе питання – робота центрів комплектування (воєнкоматів). Віктор Микита зазначив, що звертався до керівництва Збройних Сил України і просив внести корективи щодо планів із мобілізації мешканців Закарпаття, оскільки багато чоловіків уже призвані до лав ЗСУ, а ті, що залишилися, задіяні у робочому процесі. «Сьогодні велика частина економіки України сконцентрована на території нашої області, тут потрібні працівники, щоб приносили користь для економіки, а отже і Збройних Сил», – відзначив начальник ОВА.
Міський голова Богдан Андріїв у коментарі журналістам розповів, що для комунікації бізнесу та міської влади в управлінні економічного розвитку міста створили відділ релокації, який активно працює з підприємцями. Наразі в Ужгород релоковано понад 85 підприємств, із низ 62 вже офіційно перереєструвалися у місті і працюють: зберегли свої потужності, перевезли трудові колективи, налагодили діяльність на новому місці. Решта підприємств перебувають на різних стадіях релокації – від транспортування до пошуку вільних майданчиків.
Найбільшу частку із релокованих в Ужгород підприємства займає ІТ-кластер – 34 перереєстровані підприємства, друге й третє місце – за сферами надання послуг та оптово-роздрібної торгівлі.