Прибирання, зроблені і заплановані капітальні ремонти – про це поінформував на брифінгу Ужгородський міський голова Богдан Андріїв
Опубліковано: Липень 30, 2019
Про роботи у сфері міського господарства, капітального будівництва, поточні та капітальні ремонти, викошування трави, прибирання, утримання зелених насаджень в Ужгороді сьогодні на брифінгу розповів журналістам міський голова Богдан Андріїв.
Насамперед Богдан Євстафійович звернув увагу на тему коштів на розвиток міста.
Зокрема, вдалося залучити близько 20 мільйонів гривень із державного фонду регіонального розвитку на капремонт вулиці Юрія Гагаріна. Уже провели тендер, визначили переможця, на сесії міської ради виділили понад 2 мільйони гривень для співфінансування. Майже 9 мільйонів гривень із цього ж фонду надійде на капремонт басейну у Класичній гімназії. З державного дорожнього фонду отримали 5 млн. грн. фінансової підтримки на капремонт частини вулиці Собранецької (від вул.Митної до провулку Тараса Шевченка), який зробили цього місяця. Маємо допомогу також на рекультивацію сміттєзвалища – 2 млн.грн. Усе це – значною мірою за підтримки депутата, голови комісії з питань розвитку бізнесу, виробничої інфраструктури, банківської діяльності та інвестицій Закарпатської обласної ради Андрія Андріїва.
Міський голова розповів і про інші аспекти. Так, загальний бюджет міста – майже 1,5 мільярда гривень. Але близько 500 мільйонів – на освітню галузь, 300 – на охорону здоров’я. Близько 80 мільйонів із надходжень вилучається до державного бюджету за так званим коефіцієнтом вирівнювання, ще близько 40 мільйонів необхідно на утримання 3 профтехучилищ, хоч там навчаються переважно мешканці інших населених пунктів, а не ужгородська молодь. Отож на будівництво, реконструкцію, капітальні ремонти та інші видатки розвитку залишається близько 190 млн. грн.
На останньому сесійному засіданні прийняли рішення про здійснення запозичень – 15 мільйонів гривень. За словами Богдана Євстафійовича, про доцільність такого кроку почалися спекуляції, маніпуляції з цифрами. На отримання цього кредиту пройде прозорий конкурс і оберуть ту фінансову установу, яка запропонує найкращі умови. Ці гроші спрямують на капремонт ще однієї частини вулиці Капушанської (від вул. Тиводара Легоцького до проспекту Свободи). Бюджетний кодекс дозволяє додатково виділяти кошти на сесії міськради при перевиконанні надходжень до бюджету не менше ніж на 105%. Тому для ремонту вулиці наразі, поки таких показників не досягнуто, потрібно знайти інші джерела. «До речі, плануємо звертатися до нової Верховної Ради, аби змінити такі обмеження», – сказав міський голова.
Додав, що за рішенням депутатів підвищили і відсоток пайової участі для забудовників на розвиток міста, скажімо, лише за новобудову на вулиці Юрія Гойди сплатять близько 3,5 млн. грн. Такі надходження рішеннями сесій також будуть перерозподіляти, у тому числі й на ремонт Капушанської.
Іншим прикладом запозичень навів нові автобуси в Ужгороді. «Торік ми закупили перші 10 автобусів за кошти міського бюджету. Цього року виділили гроші на частину з іще 10-ти, а також визначили на конкурсі установу з найкращими умовами для закупівлі за лізингом, за угодою кредитування на 3 роки. Кошти поступово повернемо, а нові автобуси будуть їздити в Ужгороді вже восени. Кожен із нас, якщо хоче будуватися, зробити ремонт чи щось серйозне купити – може взяти кредит. У цьому немає нічого надзвичайного, весь світ працює на запозиченнях», – підсумував міський голова.
Богдан Євстафійович розповів і про прибирання міста. Зокрема, тривалий час один із недобросовісних учасників необ’єктивними скаргами блокував проведення тендеру. Тому не всі роботи, скажімо знищення борщівника, викошування зелених зон, виконали вчасно. Нещодавно тендер провели, Антимонопольний комітет розглянув і відхилив скарги. «Хоча перші кошти надійдуть лише в серпні, я дякую компаніям, які з розумінням ставилися до ситуації і прибирали», – сказав міський голова. Богдан Євстафійович додав також, що у комунальних та обслуговуючих підприємств є проблеми з кадрами, особливо не вистачає фахівців для роботи зі спецтехнікою.
Що цього року зробили і що планується в рамках капітальних ремонтів на вулицях Ужгорода – про це теж ішлося на брифінгу.
Так, уже відбувся тендер на капремонт вулиці Станційної – від вулиці Мукачівської до площі Георгія Кирпи.
На частині вулиці Собранецької (від Митної до провулку Тараса Шевченка), залишилося нанести розмітку.
На вулиці Олександра Можайського реконструкцію закінчать восени. Роботи там затягнулися, оскільки виявляли більше, ніж було відомо, підземних комунікацій, тому доводилося вносити коригування в документацію.
На Шумній повністю замінили близько півтора кілометра водопровідної мережі. Згодом ще зроблять розмітку, зокрема велодоріжки. Щодо тротуару: треба враховувати перспективу, очевидно, там будуть житлові комплекси.
Розмітку і велодоріжку зроблять на набережній Незалежності.
Виконують роботи і на багатьох відносно невеликих об’єктах – внутрішньо квартальних територіях, оновлюють електрощитові, роблять водовідведення замінюють дахи тощо.
«Гості міста відзначають якісні зміни в Ужгороді. Знаємо, найбільше ужгородців турбує стан доріг, тому найбільше цьому приділяємо увагу», – зазначив Богдан Євстафійович.
«Використовуємо літній час, намагаємося, щоб підрядники, поки дозволяє погода, зробили якнайбільше. Чимало також розроблено проектно-кошторисної документації, однак інфраструктура Ужгорода потребує дуже великих коштів», – додав директор департаменту міського господарства Володимир Бабидорич.
Докладно йшлося і про продовження капремонту площі Шандора Петефі. Почався наступний етап – від вулиці Льва Толстого і до Будинку побуту.
Повністю замінять, як і на вже зробленій частині, підземні комунікації, а потім викладуть дорожнє покриття, оновлять також тротуари. Роботи розпочнуть уже днями, коли завершать встановлення дорожніх знаків, які попереджатимуть про об’їзд. Хоча частковий, обмежений проїзд дорогою, де будуть проводити роботи, також поки що діятиме.
Окремий проект є на оновлення скверу на площі Шандора Петефі, його вартість близько 6 мільйонів гривень. Роботи почнуть наступного року. Там теж замінять підземні комунікації. Планується зберегти елементи мощення, біля переходу на Швабську зробити фонтан. Липи теж збережуть, але будуть і підсаджувати нові дерева, можливо, після консультацій з науковцями-біологами УжНУ, видалять лише дикорослі самосіви.
На стадіоні «Авангард» в Ужгороді триває сертифікація доріжки після реконструкції легкоатлетичного ядра на право проведення там змагань міжнародного рівня. Зроблено також капітальний ремонт фасаду Лінгвістичної гімназії, продовжується благоустрій дворика цього навчального закладу. У психоневрологічному диспансері роблять капремонт фасаду та внутрішніх мереж.
Є проекти і на оновлення водогонів, скажімо, нові лінії на вулицях Собранецькій, Юрія Гагаріна, Тихій. Проте вони дуже дороговартісні – відповідно 25, 10 та 6,5 мільйонів гривень.
Продовжується за підтримки державного бюджету, встановлення спортивних майданчиків із штучним покриттям. У кількох освітніх закладах для економії енергоносіїв переносять котельні.