Регіональну виставку «Закарпатфіл-2019», присвячену 80-й річниці Карпатської України, відкрили в Ужгороді

Опубліковано: Березень 15, 2019

Регіональну виставку «Закарпатфіл-2019», присвячену 80-й річниці Карпатської України, відкрили сьогодні в атріумі Закарпатської облдержадміністрації.

Організаторами виставки є Закарпатська ОДА, Закарпатська обласна дирекція ПАТ «Укрпошта», Асоціація філателістів України, Закарпатське обласне товариство філателістів імені Ф.Фекете, Київське товариство філателістів за сприяння, у тому числі, Ужгородської міської ради.

На виставці продемонстрували та оцінювали експонати у класах традиційної філателії, історії пошти, тематичної філателії, були й одностендові експонати, відкритий клас, юнацький клас. Представили і клас філателістичної літератури, зокрема каталоги та книги, клас картмаксимумів, позаконкурсний клас.

Як зазначив голова Закарпатського обласного товариства філателістів імені Ф.Фекете Геннадій Буткевич, свої надбання тут показали і знані любителі марок, і колекціонери-початківці: 55 експонатів з одинадцяти міст України, 1 – зі Словаччини, 7 експонатів юнацького класу. Участь у четвертій регіональній виставці взяв віце-президент Асоціації філателістів України Ігор Паньонко, директор Закарпатської обласної дирекції ПАТ «Укрпошта» Сергій Калій, голова Ужгородського клубу філателістів Микола Дудник.

Заступник міського голови Ужгорода Олександр Білак подякував за організацію експозиції та додав: «Від імені міського голови Богдана Андріїва вітаю всіх присутніх. Хочу наголосити на важливості цієї виставки: День проголошення Карпатської України був символом єдності нашої української держави. Такі значущі історичні події залишаються в пам’яті, зокрема і завдяки тим поштовим маркам, конвертам, фотографіям, архівним матеріалам, які збереглися». Також Олександр Павлович додав, що вже за кілька днів, 17 березня, відзначатимемо 145 років від народження видатного закарпатського діяча, Президента Карпатської України Августина Волошина.

Триватиме виставка до понеділка, 18 березня, тоді ж відбудеться урочисте погашення марки. Організатори розповідають про три штемпелі: «80 років Карпатської України», «145 років від народження Августина Волошина», «Регіональна філателістична виставка».