Семінар безперервного професійного розвитку з питань надання медичної допомоги в умовах воєнного стану відбувся напередодні в Ужгороді
Опубліковано: червня 26, 2026
Семінар безперервного професійного розвитку для лікарів та фахівців сфери охорони здоров’я із питань надання медичної допомоги в умовах воєнного стану відбувся напередодні в Ужгороді На базі відокремленого підрозділу «Клінічна лікарня планового лікування» КНП «Ужгородська міська багатопрофільна клінічна лікарня» за сприяння управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення міськради провели захід на тему «Надання медичної допомоги в умовах воєнного стану: мультидисциплінарний підхід».
Із вітальним словом до учасників звернулася заступниця начальника управління охорони здоров’я та цивільного захисту населення міськради Ірина Столярова. Заступник директора КНП «Ужгородська міська багатопрофільна клінічна лікарня» Юрій Веклинець представив запрошених лекторів – провідних науковців і практикуючих лікарів із Києва.
У роботі семінару взяли участь фахівці Державної установи «Інститут невідкладної і відновної хірургії ім. В. К. Гусака НАМН України», ДУ «Національний науковий центр радіаційної медицини, гематології та онкології НАМН України», а також представники громадських організацій «Українська асоціація нейрохірургів» і «Всеукраїнське Лікарське Товариство».
Під час навчання медики міських лікувально-профілактичних закладів ознайомилися з актуальними аспектами надання медичної допомоги в умовах воєнного стану. Особливу увагу приділили впливу тривалого стресу та війни на здоров’я населення, сучасним підходам до профілактики й лікування онкологічних, серцево-судинних, легеневих та дерматологічних захворювань.
Зокрема, кандидат медичних наук Андрій Гук висвітлив питання впливу воєнного стану на загальний стан здоров’я населення та особливості розвитку онкологічних захворювань. Лікар-кардіолог Людмила Лібова розповіла про специфіку серцево-судинної патології в умовах хронічного стресу, лікар-пульмонолог Тетяна Харченко представила сучасні підходи до лікування захворювань органів дихання, а лікар-дерматолог Тетяна Мовчун звернула увагу на взаємозв’язок психоемоційного стану, шкідливих звичок і дерматологічних проявів.
Семінар став важливим майданчиком для професійного обміну досвідом та обговорення викликів, з якими щодня стикаються медичні працівники в умовах війни. Учасники мали можливість поставити експертам запитання, обговорити клінічні випадки та отримати практичні рекомендації, які допоможуть у щоденній роботі.
Після завершення навчальної частини лікарі та медичні сестри успішно пройшли тестування в автоматизованій електронній системі безперервного професійного розвитку. За його результатами всі зареєстровані учасники отримали сертифікати з нарахуванням балів БПР, які враховуватимуться під час проходження чергової професійної атестації.