Сьогодні в Ужгороді – українсько-словацький форум регіонального розвитку

Опубліковано: Березень 21, 2024

Сьогодні в Ужгороді – українсько-словацький форум регіонального розвитку

Серед актуальних тем – розвиток транскордонного співробітництва, будівництво транспортних коридорів й розбудови кордону, перспективи створення українсько-словацького Європейського об’єднання територіального співробітництва (ЄОТС).

Також на порядку денному обговорення транскордонних стратегічних проєктів національного та регіонального значення, зокрема відкриття нових пунктів пропуску, покращення мобільності й розвиток веломаршрутів, приклади успішної транскордонної співпраці.

Привітали учасників форуму віцепрем’єр-міністр Словацької Республіки Петер Кмец, посол Словацької Республіки в Україні Марек Шафін, керівник Закарпатської ОВА Віктор Микита, голова Закарпатської обласної ради Роман Сарай,  Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, проректор із науково-педагогічної роботи УжНУ Мирослава Лендьел.

У роботі форуму беруть участь, зокрема, представники Кошицького та Пряшівського самоврядного краю, Закарпатської ОВА, Служби відновлення та розвитку інфраструктури у Закарпатській області, Басейнового управління водних ресурсів річки Тиса.

Із поміж-іншого, учасники аналізують також соціально-економічний розвиток й інвестиційний потенціал Закарпатської області, досвід міжнародної співпраці Ужгорода у межах українсько-словацького партнерства, протипаводковий захист населення і прикордонних територій в басейні річки Уж та інші важливі питання.