Соціальну підтримку від “А” до “Я” — кожному, хто її потребує

Опубліковано: Квітень 10, 2007

Міське управління праці та соціального захисту населення, яке очолює заступник міського голови Галина Гецко, докладно представляти немає потреби. Ужгородці добре знають його працівників і коло питань, якими вони опікуються, бо кожному хоча б раз — кому по житлові субсидії, кому по соціальні допомоги, а кому за пенсіями чи пільгами — доводилося до них звертатися. А нині вони в передсвяткових клопотах — обходять домівки своїх підопічних пенсіонерів, одиноких та непрацездатних громадян і вручають їм продовольчі пакунки до Великодня. Ми ж, у свою чергу поцікавилися в Галини Михайлівни роботою підпорядкованої їй структури протягом першої чверті року.

— Галино Михайлівно, давайте поглянемо на здобутки управління в розрізі кожного відділу.

— Гаразд. Розпочнемо з відділу соціальних допомог. Для фiнансування соцiальних допомог з Державного бюджету на 2007 рiк Ужгороду видiлено 24016,06 тис. грн., у тому числi 5574,16 тис. грн. — на субсидiї та 18441,9 тис. грн. — на соцiальнi допомоги. На цей час призначено соцiальних допомог на загальну суму 7687,7 тис. грн. Таким чином, субсидiями користуються 5289 ужгородських родин (з початку року їх призначено 2116 сім’ям) на майже 3 млн.; соцiальні допомоги отримують 8440 сімей, на що виділено 722,5 тис. грн.. Одноразові допомоги при народженнi дитини виплачено 1969 особам на суму 2298,4 тис. грн.

Окрім того, перераховано житлові субсидiї при змiнi на 15% частку середньомiсячного сукупного доходу тим 1250 сім’ям, котрi складаються лише з непрацездатних осiб. Закцентую, що прийом документiв для надання субсидiй триває, і нині вже можна оформити допомоги й на літній період.

— А що з допомогою до свят?

— Її ми намагаємося організувати до кожного свята. От і зараз на виділені Ужгородською міськрадою кошти придбали продовольчi пакунки до Великодня, і соціальні працівники Територіального центру з обслуговування одиноких громадян похилого віку вручають їх пенсiонерам, одиноким та непрацездатним громадянам. Зазначу, що в нас на обліку 1219 таких людей, 297 із них обслуговуються вдома. У свою чергу, 35 ужгородців отримали допомогу у стацiонарному вiддiленнi тимчасового проживання та 156 — у вiддiленнi соцiально-побутової реабiлiтацiї Територiального центру.

— На жаль, відомі факти, коли шахрайки під виглядом соціальних працівників на різні допомоги видурюють у старих гроші. Як не потрапити їм на гачок?

— Своїх дільничних соціальних працівників люди знають в обличчя, бо ті доглядають за ними 15 років. І лише двоє в нас недавно, однак перед тим, як стати до роботи, “старі” представили їх підопічним. Так само робиться й коли хтось із “доглядальників” не працюватиме якийсь час. А найголовніше — наша допомога (і продуктова також) безкоштовна! І ще. Якщо від вас просять гроші “посланці” соціальних служб, є сенс зателефонувати в наше управління за номером: 64-37-79.

— Спасибі за слушну пораду. Та повернімося до предмету нашої розмови.

— До Міжнародного дня ромів ми разом із представниками громадської організації “Романі доля” за участю начальників відділів у справах неповнолітніх Сергія Просяника та охорони здоров’я Ігоря Рошка організували виїзд до ромської громади, що проживає на вулиці Тельмана. Під час зустрічі вручили продуктові набори 6 багатодітним матерям, котрі мають 5 і більше дітей і серйозно займаються їхнім вихованням, а також гуманітарну допомогу від “Романі долі”. Попереду підготовка до травневих свят. 15 квiтня, як ми вже повідомляли через вашу газету, розпочнеться поетапна виплата щорiчної разової допомоги до Дня Перемоги. Інвалiди вiйни I групи отримають по 450 грн., II групи — 360 грн., III групи — 300 грн., учасники бойових дiй — 280 грн., члени сiмей загиблих та дружини (чоловiки) померлих учасникiв бойових дiй i учасникiв вiйни, визнаних за життя iнвалiдами, — 150 грн., учасники вiйни — 55 грн.

Загалом переймаємося долею кожної “нашої” соціальної групи і намагаємося підтримати їх, наскільки це можливо. Так, з початку року працівники відділу у справах інвалідів та ветеранів провели обстеження матерiально-побутових умов 36 iнвалiдiв, яким уперше встановлена iнвалiднiсть. До речі, цьогоріч із Держбюджету нам виділили 200 тисяч гривень на заміну газових колонок та плит інвалідам війни і вдовам інвалідів. На цей час тридцяти заявникам цієї категорії затверджено 85 тис. грн.

Матерiальну допомогу отримали 337 малозабезпечених громадян на загальну суму 61,5 тис. грн., у тому числi за рахунок мiського бюджету — 238 чоловік на суму 38,5 тис. грн., натуральну — 559 ужгородців на суму 28,4 тис. грн., у тому числi за рахунок мiського бюджету 310 осіб на суму 10,2 тис. грн. Для 132 малозабезпечених городян організовано харчування в рiзних мiкрорайонах мiста на суму 11,4 тис. грн. У санаторiях оздоровилися 17 ветеранiв вiйни, працi та iнвалiдiв. Медикаменти за пiльговими цiнами отримали 1592 городян на суму 31,3 тис. грн.

— Але ж є ще й інші пільги?

— Безумовно. Їх призначення в компетенції відділу персоніфікованого обліку отримувачів пільг, гарантій та компенсацій. Отже, пiльги з оплати житлово-комунальних послуг на суму 1325,1 тис. грн. надано ветеранам вiйни та реабiлiтованим громадянам (профінансовано 790,5 тис. грн.); на 266 тис. грн. — ветеранам вiйськової служби та органів внутрiшнiх справ (156 тис. грн.); на 86,9 тис. грн. — громадянам, якi постраждали внаслiдок Чорнобильської катастрофи (156 тис. грн.); на 13,7 тис. грн. — почесним громадянам Ужгорода; на 508,9 тис. грн. нараховано пiльг дiтям вiйни.

— У цьому переліку ви згадували постраждалих від наслідків Чорнобильської катастрофи. Хіба ними не займається окремий відділ?

— Вони у віданні відділу з питань захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС. І на оплату пiльг та компенсацiй за видами програмної класифiкацiї “чорнобильцям” виплачено 322496 грн., у тому числi: 25249 грн. — стипендiй та додаткових вiдпусток, 20954 грн. — компенсацiй сiм’ям з дiтьми, 267560 грн. — грошової допомоги на харчування, 4802 грн. — допомоги на оздоровлення. Зубопротезовано 9 чоловік.

— Наскільки я зрозуміла, із виплатами на різні програми ніби все гаразд. А які справи із заробітною платою?

— Це чітко відстежує відділ праці та зайнятості населення. За оперативними даними, заборгованiсть iз виплати заробiтної плати по пiдприємствах основного кола становить 279,8 тис. грн. Щоправда, “злісних” порушників напередодні свята не називатиму, але скажу, що роботу з ними ведемо постійно, щотижня в нас засiдає комiсiя з питань забезпечення своєчасностi та повноти сплати податкiв i погашення заборгованостi з виплати заробiтної плати, пенсiй, стипендiй та iнших соцiальних виплат.

Але не лише цим займаються працівники відділу. З початку року вони перевiрили 19 пiдприємств, де є робочi мiсця з важкими та шкiдливими умовами працi, атестували 616 робочих мiсць, видали 15 приписiв.

— І залишається відділ контролю за призначенням та виплатою пенсій…

— На його рахунку перевiрка 511 новопризначених пенсiйних справ, 605 перерахункiв пенсiй та 1350 особових рахункiв одержувачiв пенсiй. По 17 пенсiйних справах виявлено порушення, що призвело до недоплати пенсiй на суму 5881,74 грн.

— Як би ви загалом оцінили роботу вашого управління?

— Працюємо злагоджено, ефективно, з думкою про людей.

Користуючись нагодою, від імені Ужгородського мiського управлiння працi та соцiального захисту населення сердечно вiтаю всiх працiвникiв соцiальної сфери, мешканцiв Ужгорода з нагоди свiтлого i величного свята Воскресiння Христового. Нехай цього прекрасного весняного дня домiвки ваші будуть багаті на радiсть та щирі слова. Хай завжди панують тут мир, достаток, здоров’я та щастя. Христос воскрес!