Ужгородський міський голова Богдан Андріїв зустрівся з представницями ООН та ЮСІСЕФ в Україні

Опубліковано: Вересень 29, 2020

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв зустрівся з представницями ООН та ЮСІСЕФ в Україні
Ужгородський міський голова Богдан Андріїв сьогодні зустрівся з координаторкою системи ООН в Україні Оснат Лубрані (CША) та головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лоттою Сільвандер, які перебувають на Закарпатті з ознайомчим візитом.
Пані Лубрані розповіла, що координує роботу ООН в Україні, а також є гуманітарним координатором щодо подій на сході нашої держави. Зазначила, що вже 2 роки на посаді, але досі не була в нашому регіоні, певною мірою спонукала до поїздки епідемія COVID-19, яка змусила змінити пріоритети та підходи. Закарпаття було цікавим їй як найменша область, де найбільше різноманіття – проживають найбільше національностей, область сусідить із найбільшою кількістю держав Європейського Союзу.
Гостя акцентувала, що події на сході наштовхують на думку: різноманіття іноді розділяє, тому на Закарпатті її цікавлять не лише існуюча та перспективна співпраця, а й ситуація з дотриманням прав людини, інклюзією, питання ромської громади, навчання для представників національних меншин.
Міський голова Богдан Андріїв наголосив, що з питаннями навчання представників нацменшин, полікультурністю загалом – проблем немає, працюють щодо інтеграції в суспільство із ромською громадою. «Наше завдання – належне медичне забезпечення та освіта для ромських дітей, щоб вони вчилися в школі, здобували фах, – сказав Богдан Євстафійович. – Ці та інші питання вирішуємо, зокрема, і через діалог із ромськими лідерами, які входять до Координаційної ради, у міській раді двоє депутатів представляють інтереси цієї громади».
За підсумками спілкування представниця ООН відзначила, що для них важливе налагодження співпраці з муніципалітетами, мало хто на місцях так серйозно, як в Ужгороді, намагається через конструктивний діалог вирішувати питання ромського населення.
Голова Представництва ЮНІСЕФ в Україні Лотта Сільвандер зазначила на зустрічі, що ознайомлюється з перспективами для співпраці ЮНІСЕФ з Ужгородом та регіоном.