Сучасні виклики соціального розвитку на Закарпатті обговорювали на круглому столі в Ужгороді

Опубліковано: Червень 18, 2021

Сучасні виклики соціального розвитку на Закарпатті сьогодні обговорювали на круглому столі у Закарпатській обласній адміністрації за участю представників Асоціації соціального розвитку через право, обласного центру соціальних служб, департаменту соціального захисту населення ОДА, Ужгородського національного університету, Центру проблем імплементації європейського соціального права юридичного факультету Київського національного університету ім. Тараса Шевченка, благодійної організації «Комітет медичної допомоги в Закарпатті», громадських активістів та інші.
Від імені Ужгородського міського голови Богдана Андріїва учасників круглого столу привітав його заступник Вадим Борець. Відзначив, що один із пріоритетних обов’язків місцевого самоврядування – забезпечувати повний спектр соціальних послуг, а вони включають цілу систему економічних, юридичних, організаційних заходів і міська рада постійно розвиває цей напрямок, приділяє йому значну увагу.
Про важливість синергії влади, громадських організацій, науковців, значення ролі жінок у підвищенні соціальних стандартів говорили у своїх виступах заступник голови Закарпатської ОДА Ігор Шинкарюк, модераторка круглого столу, директорка Закарпатського обласного центру соціальних служб Ольга Травіна, проректорка УжНУ Мирослава Лендьел.
Президентка Асоціації соціального розвитку через право, голова жіночого руху «Жінки за зміни» Інна Силантьєва, почесна президентка цієї Асоціації, суддя Шостого апеляційного адміністративного суду Оксана Епель, які приїхали з Києва, розповіли, що відвідують різні регіони, щоб зібрати на місцях пропозиції для Верховної Ради з розробки законодавства.
Учасники круглого столу обговорювали участь місцевої влади, бізнесу, управлінських еліт у соціальному розвитку регіонів, юридичні аспекти доступу до соціальних прав, формування соціального паспорту новостворених соціальних громад, діяльність жіночого руху на Закарпатті тощо.
Між Ужгородським національним університетом та Асоціацією соціального розвитку через право під час круглого столу підписали Меморандум про співпрацю.