У Кошице презентували проект «Через інновації – до ефективного співробітництва»

Опубліковано: Жовтень 17, 2016

У Кошице презентували проект «Через інновації – до ефективного співробітництва»

У словацькому місті-побратимі Ужгорода – Кошице в науковому центрі словацької Академії Наук днями відбулася презентація проекту «Через інновації – до ефективного співробітництва». Захід проходив у рамках інформаційного забезпечення та імплементації інноваційних підходів у транскордонному співробітництві Словаччини і України.

Проект реалізується за Програмою словацько-українського транскордонного співробітництва в рамках Норвезького фінансового механізму за підтримки уряду Словаччини.

Мета проекту: отримання та аналіз достовірної, високоякісної та повної інформації про форми, методи та результати діяльності Баренцової Євро-Арктичної Ради та Регіональної Ради;  розробка практичних рекомендацій для суб’єктів управління Словаччини та України щодо імплементації цієї інформації для підвищення ефективності транскордонного співробітництва прикордонних регіонів цих країн, зокрема, й  регіону Карпат загалом.

Вступним словом презентацію відкрив координатор проекту зі словацької сторони, провідний науковий співробітник Інституту суспільних наук Словацької Академії Наук Маріан Гайдош.

Учасників дискусії вітали заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак, уповноважений мера Кошице з питань транскордонного співробітництва Едуард Бурош.

З інформацією про зміст проекту виступив посол у Чехії та Словаччині в 1999-2005 роках, доктор соціологічних наук, в.о. зав. кафедрою міжнародних студій і суспільних комунікацій УжНУ, директор Інституту транскордонного співробітництва Сергій Устич.

Потім відбулася жвава дискусія, в якій взяли участь українські та словацькі експерти: доктор економічних наук, професор, завідувач кафедрою міжнародних економічних відносин Володимир Приходько, науковий співробітник Інституту суспільних наук Олександр Мушинка, провідний науковий співробітник цього ж інституту Станіслав Конєчні та інші.