У міській раді провели семінар для платників податків Ужгорода

Опубліковано: Лютий 11, 2020

У міській раді провели семінар для платників податків Ужгорода

Новації податкового законодавства роз’яснювали сьогодні в Ужгородській міській раді: тут Державна податкова служба у Закарпатськiй областi провела семінар для платників податків.
Із вітальним словом до присутніх звернувся міський голова Богдан Андріїв. Насамперед Богдан Євстафійович подякував підприємцям – платникам податків Ужгорода, які наповнюють бюджет міста. Зокрема, за 2019 рік до міської казни надійшло понад 600 млн грн податку на доходи фізичних осіб, цей податок і надалі залишається найвагомішим джерелом надходжень. Богдан Андріїв наголосив, що міська влада, зі свого боку, йде назустріч бізнесу, на сесії прийняли рішення про зниження із 1 січня 2020 року ставок окремих місцевих податків, зокрема, туристичного збору, податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, тощо. Крім того, відзначив міський голова, зручним є отримання адміністративних послуг, у тому числі щодо реєстрації бізнесу, які надає сучасний ЦНАП, розміщений у будівлі Ужгородської міської ради.
Богдан Андріїв побажав підприємцям успішної діяльності, вдалих проєктів, попросив залишити свої відгуки, пропозиції щодо роботи міської ради.
Виконувач обов’язків заступника начальника головного управління Державної податкової служби у Закарпатській області Сергій Ігнатенко відзначив, що проведення подібних семінарів стало вже доброю традицією завдяки місцевому відділенню Асоціації платників податків України. Податкова служба Закарпаття – за партнерські відносини з бізнесом, важливими є думки, зауваження підприємців, що потім допомагають у формуванні і поданні податковою службою пропозицій для законодавчих змін.
Далі голова ради територіального відділення Асоціації платників податків України Марта Волощук ознайомила присутніх із новаціями податкового законодавства, які набрали чинності із 1 січня 2020 року. Про зміни до Закону України «Про реєстратори розрахункових операцій» розповів заступник начальника управління податкових перевірок ГУ ДПС у Закарпатській області Михайло Подгорнов. Питання податку на прибуток, фінансової річної звітності роз’яснила голова обласної спілки аудиторів Юлія Кілару. Якими є нові критерії блокування податкових накладних, пояснила начальник управління моніторингу доходів та обліково-звітних систем Оксана Носова.
Присутні змогли отримати фахові відповіді щодо практичного застосування нових норм податкового законодавства.