У міській раді підбили підсумки Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3»

Листопад 28, 2016

У міській раді підбили підсумки Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3»

Сьогодні, 28 листопада, в Ужгородській міській раді для голів ОСББ, громадських організацій – учасників Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3» провели «круглий стіл» щодо підсумків реалізації проектів у 2016 році та обговорення планів на 2017 рік.

Перед початком «круглого столу» міський голова Богдан Андріїв побажав учасникам успіху та закликав активніше долучатися до співпраці, подавати нові проекти й спільними зусиллями змінювати місто. Богдан Євстафійович підкреслив ефективність та перспективність Проекту.

Міський голова вручив сертифікати за успішно реалізовані мікропроекти у рамках Проекту ЄС/ПРООН МРГ-III» представникам двох громадських організацій – «Лідер-Ужгород» («Капітальний ремонт шатрової покрівлі ЗОШ I-III ступенів №20 – ліцею «Лідер» в м.Ужгород») Мар’яну Комарницькому та ГО «Рука допомоги» («Реконструкція електромережі ЗОШ №14») Роману Стойці.

Заступник міського голови Ужгорода Олександр Габор зазначив, що у цьому році дуже активно створювалися ОСББ, але виникли й деякі труднощі, пов’язані з необізнаністю мешканців, наприклад, до кого потрібно звертатися для вирішення тієї чи іншої проблеми. Саме тому необхідно поетапно навчати голів ОСББ, проводити комунікативні зустрічі, спілкуватися. На розгляд сесії міськради готують Навчальну програму для об’єднань співвласників багатоквартирних будинків у м.Ужгород на 2017 рік.

Координатор проекту ЄС/ПРООН в Закарпатській області Марія Йовбак наголосила головам ОСББ на необхідності залучати до співпраці ініціативних людей, яким не байдужа доля будинку, які вболівають за спільне майно. І працювати разом з ними.

Муніципальний координатор Проекту, начальник відділу експлуатації житлового фонду та інженерних мереж департаменту міського господарства Ужгородської міськради Марина Куберка розповіла про співпрацю Ужгородської міської ради з Проектом ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду – 3», підкресливши позитивну динаміку створення ОСББ в Ужгороді. Цьому, зокрема, сприяла й інформаційно-консультаційна допомога ініціативним групам із питань створення ОСББ, допомога вирішенню проблемних питань взаємовідносин ОСББ та надавачів комунальних послуг, фінансова допомога об’єднанням співвласників із міського бюджету на капітальний ремонт багатоповерхівок. Протягом 2015-го в Ужгороді було створено 23 ОСББ і на початок цього року їх нараховувалося 130. Цього ж року за 11 місяців було створено ще 142 об’єднання співвласників багатоквартирних будинків.

У 2015 році профінансовано капремонт 18 ОСББ на понад 2,1 млн. грн. Роботи виконувалися за умови сплати дольової участі мешканців у розмірі 10% кошторисної вартості.
На цей, 2016-ий, рік загалом передбачено спрямувати кошти на капітальні ремонти 58 житлових будинків, у яких створено ОСББ на майже 11,2 млн. грн. Відсоток дольової участі мешканців рішенням сесії знижено із 10% до 5%.
Фінансова підтримка ОСББ здійснюється міською радою також у рамках співпраці міської ради та Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-3». У 2016 році підписано угоди на реалізацію 9 проектів ОСББ, на які міська рада виділяє 3,2 млн. грн., ПРООН – 1,6 млн. грн. Всі ці проекти – на завершальній стадії.