У міськраді пройшло чергове відкрите засідання Ради голів ОСББ, ЖБК та БК

Березень 01, 2019

Чергове відкрите засідання Ради голів ОСББ, ЖБК, БК при міському голові провели напередодні в Ужгородській міській раді. Участь у його роботі взяв заступник міського голови Василь Гомонай, керівники та представники структурних підрозділів міськради.

Розглядали, зокрема, питання укладання договорів з ПрАТ «Закарпаттяобленерго», про приведення об’єму спожитого газу до стандартних умов, про порядок паркування на прибудинковій території у зв’язку з новими державними будівельними нормами, про пожежну безпеку в багатоквартирних будинках тощо.

Представники «Закарпатгазу» Юлія Соколова, Галина Голубка та Наталія Циганин надали інформацію про особливості приведення об’єму спожитого газу в багатоквартирних будинках до стандартних умов, до температури повітря та атмосферного тиску, як того вимагають нормативні акти. Повідомили, що коефіцієнти приведення до цих умов залежать від місця розташування лічильників, типу лічильника та пори року у прив’язці до регіону. Учасники зібрання отримали й відповіді щодо порядку обслуговування внутрішніх та зовнішніх газових мереж у багатоквартирних будинках міста.

Комерційний директор ПрАТ «Закарпаттяобленерго» Іван Плиска та помічник генерального директора цього підприємства Євген Белей роз’яснили порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем електропостачання у багатоквартирних будинках, умови укладання договорів на обслуговування. У зв’язку із прийняттям у новій редакції Закону України «Про житлово-комунальні послуги» міськрада направить звернення до державного регулятора ринку комунальних послуг про надання роз’яснення щодо нового порядку технічного обслуговування внутрішньобудинкових електричних мереж у будинках.

Про пожежну безпеку в багатоквартирних будинках поінформував заступник начальника Ужгородського відділення управління ДСНС України в Закарпатській області Віктор Глушеня, повідомив, що згідно з розпорядженням прем’єр-міністра України у 2019 році проводитимуть планові перевірки дотримання мешканцями правил пожежної безпеки в будинках. Розпочнуться вони вже у березні і триватимуть до листопада.

Керівник ліфтового господарства КП «Ужгородліфт» Сергій Сорока ознайомив присутніх із прийнятим рішенням виконкому, яким внесено у складову послуги з управління, внесків на управління послуги з технічного обслуговування ліфтів. Наголосив керівникам ОСББ, управителям багатоквартирних житлових будинків на необхідності до 1 квітня укласти договори на технічне обслуговування ліфтів та передбачити кошти на це.

Координатор ПРООН з цілей сталого розвитку в Закарпатській області Любов Павлович та консультант проекту міжнародної фінансової корпорації Руслан Попітченко розповіли про умови участі у програмі впровадження заходів з енергоефективності у будинках ОСББ за підтримки Фонду енергоефективності, про початок реєстрації на сайті Програми для участі у різних навчальних програмах для ОСББ, ЖБК, що бажають реорганізуватися в ОСББ, та для ініціативних груп мешканців, які бажають створити ОСББ. Найближчим часом проведуть для цього необхідні консультації.