У середу, 23 лютого, в Ужгородській міській раді – громадські слухання

Опубліковано: Лютий 18, 2022

Громадські слухання щодо перейменування в Ужгороді вулиці Івана Анкудінова на вулицю Академіка Шпеника та перейменування частини вулиці Михайла Лермонтова на вулицю В’ячеслава Приходька відбудуться 23 лютого о 16:00 у великій залі міської ради із дотриманням карантинних вимог. Про це інформує управління містобудування та архітектури. Присутні на слуханнях мають мати негативний результат тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або експрес-тест на визначення антигена коронавірусу SARS-CoV-2, COVID-сертифікат чи довідку форми О63-О), засоби індивідуального захисту, зокрема респіратори або захисні маски, що закривають ніс та рот.
Шпеник Отто Бартоломійович (1938–2020) – доктор фізико-математичних наук, професор, академік НАН України, відомий вчений у галузі фізики електронних і атомних зіткнень, організатор науки, почесний директор Інституту електронної фізики НАН України, Почесний громадянин міста Ужгорода. Наукова діяльність Шпеника Отто Бартоломійовича була пов’язана з сучасною атомною фізикою, оптичною та електронною спектроскопією, фізичною електронікою, моделюванням елементарних процесів в атмосфері Землі і планет. Тривалий час очолював Закарпатське фізичне товариство, був незмінним головою Закарпатського відділення Малої академії наук. Академік Шпеник – автор і співавтор понад 420 наукових праць, зокрема 5 монографій та 6 винаходів. За значний внесок у розвиток науки та плідну науково-організаційну діяльність відзначений державними нагородами – орденами «За заслуги» ІІІ та ІІ ступенів (1998, 2008) і князя Ярослава Мудрого V ступеня (2004).
Приходько В’ячеслав Опанасович (1940–2011) – лауреат обласної премії ім. Й. Бокшая та А. Ерделі (1997). Народний художник України (2004). Народився у м. Золотоноша (нині Черкаська область). Закінчив Ужгородське державне художньо-промислове училище (1959), Львівський державний інститут прикладного і декоративного мистецтва (1965). Із 1965 року брав участь у міських, обласних, всеукраїнських, всесоюзних і міжнародних виставках. Член НСХУ (1973). Проводив персональні виставки в Україні, Німеччині, Словаччині, Угорщині. Твори зберігаються у Закарпатському обласному художньому музеї ім. Й. Бокшая, Дирекції виставок НСХУ, Дирекції художніх виставок Міністерства культури України та інших музейних і приватних зібраннях.