Урочисте міське віче до 1126-ї річниці Ужгорода

Опубліковано: Вересень 14, 2019

Урочисте міське віче до 1126-ї річниці Ужгорода

Святкове віче з нагоди відзначення 1126-ї річниці Ужгорода відбулося сьогодні в обласній філармонії. Традиційні урочистості розпочали із Державного гімну у виконанні заслуженого артиста України Олександра Садварі у супроводі Закарпатського симфонічного оркестру під керівництвом Вікторії Свалявчик-Цанько. Далі присутнім показали відеоролик про Ужгород. Пам’ять захисників Незалежності держави вшанували хвилиною мовчання, а військовослужбовці віднесли корзину з квітами до меморіалу захисникам на Сході України. Ужгородський міський голова Богдан Андріїв привітав мешканців та гостей обласного центру зі святом, закликав долучатися до урочистих заходів, зокрема дводенної концертної програми на площі Шандора Петефі, а також зазначив: “Чи не вперше на святкуванні Дня нашого міста маємо таке численне представництво – сьогодні в нас 12 закордонних делегацій. Щиро вітаю друзів із німецького Дармштадта, польських Ярослава та Кросно, словацьких Кошице та Міхаловце, чеських – Їглави, Чеської Ліпи та Вишкова, угорських Дебрецена, Ніредьгази та Бекешчаби, румунського Сату-Маре. Мої вітання делегаціям українських міст Одеси, Львова, Рівного, Тернополя, Луцька, представникам Ужгородського району, Берегова”. Богдан Євстафійович побажав усім здоров'я, родинного затишку, злагоди, миру. Нагородили на урочистому зібранні Почесних громадян Ужгорода – 2019 та лауреатів Почесної відзнаки Ужгородської міської ради. Зокрема, звання "Почесний громадянин міста Ужгорода" присвоєно Володимиру Гісему – генеральному директору корпорації «Закарпатсадвинпром», директору ОП “Ужгородський коньячний завод”, заслуженому працівнику промисловості України, а також Василю Химинцю – лауреату почесної премії України в галузі науки і техніки, заслуженому винахіднику України, доктору фізико-математичних наук, професору кафедри менеджменту та інноваційного розвитку освіти Закарпатського інституту післядипломної педагогічної освіти, члену Національної спілки журналістів України. Посмертно звання удостоїли художника, ветерана міського господарства, колишнього директора комунального підприємства “Міськсвітло”, засновника благодійного фонду “Художники – дітям” Наума Рєпкіна. Крім того, Почесні відзнаки Ужгородської міської ради присвоєно вчительці французької мови ЗОШ I-III ступенів №7 Ужгородської міської ради Ірині Чеймі, завідувачу відділення патології вагітних комунального некомерційного підприємства "Ужгородський міський пологовий будинок" Руслану Федьку, головній медичній сестрі ТОВ «Медичний центр «ДІАМЕД» Ользі Андріїв, директору медико-соціального реабілітаційного центру "Дорога життя" Олегу Кириленку, директорці ТОВ "АВЕ Ужгород" Наталії Якубик, голова правління "Союз Чорнобиль Україна" Ужгорода, полковнику медичної служби запасу Збройних Сил України, заступнику головного лікаря з медичної частини Закарпатського обласного онкологічного диспансеру Олександру Чемету, Ротарі-клубу “Ужгород - Скала”, членкині Молодіжного об'єднання Закарпатської організації Національної спілки художників України, перекладачка художньої літератури Любові Павлишин, заслуженому працівнику сільського господарства України Павлу Федьковичу, головній диригентці симфонічного оркестру філармонії, заслуженій артистці України Вікторії Свалявчик-Цанько. Утретє до Дня міста вручили премії в галузі літератури і краєзнавства імені Петра Скунця, зокрема у номінації “художня література” Олені Пекар за книгу “Мереживо осені” і Володимиру Товтину за книгу “Ріка травневої пори”. На завершення зразковий хор студентів Ужгородського коледжу культури і мистецтв виконав молитву “Боже великий, єдиний”.