Ужгородські школи та дитсадки комплексно готують до нового навчального року

Опубліковано: Червень 30, 2017

Ужгородські школи та дитсадки готують до нового навчального року. Капітальні та поточні ремонти розпочалися одразу після закінчення літніх пришкільних таборів. На засіданні колегії управління освіти Ужгорода міський голова Богдан Андріїв наголосив керівникам навчальних закладів до 1 вересня провести всі необхідні роботи з підготовки до нового навчального року.

Усі навчальні та дошкільні заклади складають бюджети на наступний рік, директори шкіл, завідуючі садочків подають до управління освіти заявки потреб:  яке обладнання, устаткування потрібно придбати, де провести ремонти та інші роботи, – каже Оксана Юріївна. Так формується список потреб, управління освіти у свою чергу відповідно до запитів узагальнює інформацію та готує проекти рішень на сесію.   Тут варто зазначити, що своє слово депутати можуть сказати і до розгляду на сесії, адже всі проекти вивчаються та дискутуються на профільній комісії, яка дає свої рекомендації: підтримати чи відхилити такі освітянські прохання.

За словами начальника управління освіти Ужгородської міської ради Оксани Бабунич, за останні 2 роки суттєво збільшено фінансування освітніх закладів міста. Зокрема, стало можливим проведення капітальних та поточних ремонтів, придбання медикаментів, канцелярських приладів для потреб закладів, закупівля комп’ютерної техніки, кухонного обладнання та багато іншого.

Так, якщо у 2015-ому на матеріали та обладнання виділили 660 тисяч  399 гривень, то вже 2016 року видатки на ці потреби зросли у рази – до 8,5 мільйонів гривень, за півроку 2017-ого – 4,2 мільйони гривень.

Минулого року через управління капітального будівництва міської ради капітальні ремонти шкіл та дитсадків у 2016 році профінансовано на понад 21 мільйон гривень, на поточні ремонти, що фінансуються через управління освіти, витратили більш ніж 1,2 мільйона гривень, на капремонти –  понад 2,5 мільйонів гривень, на 7,3 мільйони гривень  придбали господарських товарів, обладнання, меблів, миючих засобів, канцелярських товарів, будівельних матеріалів, трохи більше 500 тисяч гривень виділили на озеленення навчальних закладів, на кронування та вирізку дерев – майже 500 тисяч гривень, придбання обладнання і предметів довгострокового користування- 5 мільйонів 123 тисячі 463 гривні . Зокрема, у школи придбали комп’ютери, ноутбуки, проектори, мультимедійні комплекти, меблі для їдалень та класних приміщень, у дитсадки – побутову техніку: холодильники, морозильні камери, пральні машини, прально-сушильні машини, електроплити для кухні, електросковорідки, жарові шафи, картоплечистки, овочерізки.

Тенденція до збільшення фінансування освіти з міського бюджету зберігається і цього року. За перші 6 місяців 2017-ого на господарські товари, обладнання, меблі, миючі засоби, канцтовари та будматеріали виділили вже майже 5 мільйонів гривень, приблизно на 4,5 мільйони придбали обладнання і предметів довгострокового користування, уже витратили понад 5 мільйонів гривень на проведення капітальних ремонтів та 800 000 гривень на поточні ремонти ( і це лише кошти, де розпорядником було управління освіти).

Увага міської влади до потреб освітян особливо прискіплива, фінансування виділяється відповідно до потреб кожного навчального закладу та пропорційно до кількості вихованців.