Ужгородський міський голова Богдан Андріїв зустрівся з провідними польськими дипломатами, які працюють в Україні

Опубліковано: Вересень 17, 2018

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв зустрівся з провідними польськими дипломатами, які працюють в Україні

Ужгородський міський голова Богдан Андріїв сьогодні зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Яном Пєкло та Генеральним консулом Республіки Польща у Львові Рафалом Вольскі.

Польські дипломати оглянули відкритий навесні оновлений Центр адміністративних послуг на першому поверсі міськради. Відтак за «круглим столом» обговорили підписання наприкінці минулого тижня партнерської угоди з реалізації спільного проекту за Програмою транскордонного співробітництва “Польща-Білорусь-Україна 2014-2020” про підвищення рівня доступу до медичних послуг у містах-побратимах Ужгороді та Кросно.

Рафал Вольскі також повідомив, що вже визначено дату проведення в Ужгороді Днів польського кіно – 7-8 грудня. Представлять кінострічки, що вже стали класикою, здобутки сучасної кінопродукції, документального, короткометражного жанрів. Тоді ж планується й урочистий прийом з нагоди відзначення 100-річчя незалежності Польщі. Уже з наступного року є намір започаткувати зустрічі представників закарпатського та польського бізнесу – першу в Ужгороді, а наступну – в Польщі. Для цього дипломати просили визначити, які галузі найбільш цікаві підприємцям Ужгорода, яких партнерів бажано підшукати. Планується і приїзд у наш край одного з керівників банку польського походження, який працює в Україні і має плани ширшого розвитку на Закарпатті. Один із перспективних напрямків – обмін досвідом із розвитку туризму, гастрономії і якісних змін інфраструктури в прикордонних регіонах.

Ішлося на сьогоднішній зустрічі і про створення в Ужгороді Центру Польщі. Мета діяльності таких центрів – широко представляти інформацію про країну, міста, пам’ятки природи, культури, навчальні заклади тощо; допомагати розвивати контакти підприємцям, проводити творчі обміни митцям.

Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв наголосив, що найбільш важливими є спілкування між людьми, обмін досвідом, бо при цьому напрацьовуються проекти для співпраці, у тому числі дзеркальні в рамках європейських програм, що йде на користь громадам на місцях і в Україні, і в Польщі.