В Ужгороді пройшли урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-річчя виведення військ із Афганістану

Лютий 14, 2019

В Ужгороді пройшли урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-річчя виведення військ із Афганістану

Урочистості до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав та 30-річчя виведення радянських військ із Афганістану пройшли сьогодні в Ужгороді на Православній набережній біля монументу «Скорботна мати».
Представники духовенства різних конфесій провели молебень, усі хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у ході бойових дій у різних країнах.
Керівники Закарпатської обласної адміністрації Геннадій Москаль, обласної ради Михайло Рівіс, в.о. Ужгородського міського голови, заступник міського голови Ігор Фартушок, керівники товариств, які об’єднують ветеранів та нинішніх захисників України в зоні бойових дій на сході, очільники військкомату у своїх виступах наголошували, що вже немає країни, яка б мала нести відповідальність за тисячі смертей і скалічених доль родин внаслідок війни в Афганістані, дякували воїнам, які серед перших відстоювали незалежність нашої держави вже після Революції Гідності.
30 років уже минуло з часу війни, яка забрала життя понад 3 тисяч наших співвітчизників, ще стільки ж стали інвалідами, а більше сотні тисяч у зовсім молоді роки посивіли і отримали звання ветеранів. Кожен 4-й учасник десятилітньої військово-політичної спецоперації Радянського Союзу в Афганістані – українець.
Зараз в Ужгороді проживають 287 учасників бойових дій в Афганістані, 154 з них – інваліди внаслідок цієї війни.
Відповідно до Постанови Кабміну України (№ 214 від 28.03.2018 р.) «Надання субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення для сімей загиблих учасників бойових дій на території інших держав» департамент праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради придбав 4 особам з інвалідністю I-II групи з числа учасників бойових дій на території інших держав квартири за державні кошти. Також щороку до Дня осіб з інвалідністю воїнам-афганцям надається матеріальна допомога з міського бюджету.
На початку лютого цього року ужгородські афганці разом із побратимами з інших міст піднялися на найвищу вершину України – Говерлу і в організації сходження значну допомогу надала Ужгородська міська рада.
До 30-річчя виведення радянських військ з Афганістану за рахунок міського бюджету отримають матеріальну допомогу 46 учасників бойових дій та осіб з інвалідністю, двом десяткам ветеранів нададуть продуктові набори.
Крім того, протягом 2019 року планується придбати для ветеранів війни, зокрема і воїнів-афганців, путівки на санаторно-курортне лікування за рахунок міського бюджету, на це передбачено 200 тис. грн.
Продовжили урочистості в Закарпатській обласній філармонії, там керівники Закарпаття вручили відзнаки.
В.о. Ужгородського міського голови, заступник міського голови Ігор Фартушок вручив грамоти Ужгородської міської ради: членам Ужгородського міського товариства учасників афганської війни Нарібеку Пашаяну, Василю Дубовику; Івану Ониську, Миколі Негіру, Миколі Сироткіну; голові правління Ужгородського міського осередку Закарпатської обласної спілки ветеранів війни Сергію Міндрулю, голові правління Ужгородського міського товариства учасників афганської війни Василю Понзелю.