В Ужгороді – V Регіональний форум місцевого самоврядування і громадських об’єднань

Січень 17, 2019

В Ужгороді – V Регіональний форум місцевого самоврядування і громадських об’єднань

V Регіональний форум місцевого самоврядування і громадських об’єднань «Закарпаття у новому етапі децентралізації та дорожній карті реформ в Україні 2019-2020 рр.» проходить сьогодні, 17 січня, в Ужгороді. Його ініціювали Закарпатське регіональне відділення Асоціації міст України, Закарпатський відокремлений підрозділ установи «Центр розвитку місцевого самоврядування, регіональна Асоціація розвитку і реформ міст, селищ і сіл «Закарпаття – ХХІ століття, Закарпатське РВ Всеукраїнської асоціації сільських і селищних рад, регіональна Асоціація органів місцевого самоврядування «Закарпаття – за чисте довкілля», УжНУ.

На зібрання, яке проводять у ректораті Ужгородського національного університету, запросили представників обласної та міської влади Ужгорода, сільських, міських голів, голів ОТГ Закарпаття, науковців, експертів, консультантів і радників Офісів реформ Закарпатського РВ АМУ і ЦМРС, представників ЗМІ.

Ужгородський міський голова, голова Закарпатського регіонального відділення Асоціації міст України Богдан Андріїв у вітальному слові побажав успіхів учасникам Форуму, висловив переконання, що досвід, яким обміняються під час панельних дискусій, буде корисним для всіх. Відзначив, що робота місцевих громад завдяки діям Президента України, Кабінету Міністрів в останні роки значно покращилася, зокрема, всі бачать, як змінилися місцеві бюджети, у тому числі ОТГ, тобто громади отримали більше фінансів для підвищення своєї економічної спроможності, можливість повноцінного розвитку територіальних громад.

Учасників форуму привітали також і заступник голови Закарпатської обласної ради Петро Грицик, проректор Ужгородського національного університету Мирослава Лендьел, виконавчий директор Закарпатського РВ АМУ Іван Ревтій.

За зміцнення і розбудову місцевого самоврядування, сприяння децентралізаційній реформі у краї під час офіційного відкриття зібрання почесними грамотами Закарпатського РВ АМУ нагородили лідерів об’єднаних територіальних громад. Відзнаки отримали секретар Тячівської міської ради Іван Крічфалушій, Баранинський сільський голова Юрій Марусяк, Перечинський міський голова Іван Погоріляк, Вільховецький сільський голова Михайло Цірик, Іршавський міський голова Степан Бобик, Полянський сільський голова Іван Дрогобецький.

Такими ж грамотами нагородили і голів активних міських, селищних та сільських рад – центрів потенційних ОТГ: Холмківського сільського голову Тетяну Вачилю, Горондівського сільського голову Івана Туряницю, Великоберезнянського сільського голову Богдана Кирлика, Виноградівського міського голову Степана Бочкая, Павшинського сільського голову Вікторію Кізман, Лавківського сільського голову Івана Хайнаса та Залужанського сільського голову Василя Симочка.

Нагороди вручив голова Закарпатського РВ АМУ, Ужгородський міський голова Богдан Андріїв.

У програмі сьогоднішнього форуму – обговорення підсумків децентралізаційної реформи у Закарпатській області у 2015-2018 рр. та пріоритетних завдань на новому етапі децентралізації у дорожній карті реформ 2019-2020 рр.

У рамках форуму пройдуть і дискусії у форматі «круглого столу», також заплановано дві панельні дискусії: про узагальнення практичного досвіду ОТГ у децентралізаційній реформі у Закарпатській області з фокусуванням на нових завданнях 2019-2020 рр. та про проблемні питання створення ОТГ у Закарпатській області в контексті завдань нового етапу децентралізаційної реформи в Україні та дорожньої карти реформ 2019-2020 рр.

Також учасники форуму обговорять та приймуть Резолюцію V Регіонального форуму місцевого самоврядування і громадських об’єднань «Закарпаття у новому етапі децентралізації та дорожній карті реформ в Україні 2019-2020 рр.», яку направлять центральним органам влади, Закарпатським ОДА та обласній раді.