В Ужгороді відбулася зустріч до Дня вшанування ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС

Опубліковано: Грудень 14, 2021

14 грудня в Україні відзначають День вшанування ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції – у цей день 1986 року завершили будівництво саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Тематичну зустріч провела сьогодні громадська організація «Союз Чорнобиль України» Ужгорода.
В.о. міського голови, заступник міського голови Ужгорода Вадим Борець подякував ліквідаторам від імені міського голови Богдана Андріїва та всіх ужгородців за героїзм, пригадав, як під час служби прикордонником об’їжджав порожнє місто Прип’ять. Побажав ліквідаторам міцного здоров'я, миру і Божої благодаті, запевнив, що міська влада і надалі надаватиме підтримку.
Вадим Олександрович вручив грамоти Ужгородської міської ради ліквідаторам аварії на Чорнобильській АЕС Івану Кучаку, Віктору Машіці. Пану Віктору правління ГО «Союз Чорнобиль України» вручило також відзнаку «Пам’ять Чорнобиля».
Директорка департаменту соціальної політики Ужгородської міської ради Алла Келемец розповіла про підтримку владою міста цієї категорії громадян, матеріальну допомогу, наявність путівок у санаторії тощо. Також зазначалося, що впродовж 2021 року через департамент соціальної політики провели виплати різних видів державних допомог та компенсацій із державного бюджету на загальну суму 1 млн 635 тис. грн. Із міського бюджету на матеріальні допомоги виплатили 52 тис. грн, у грудні виплатять допомоги ще 16 ліквідаторам аварії. Йшлося і про забезпечення ліками.
Голова ГО «Союз Чорнобиль України» Ужгорода Олександр Чемет підготував тематичну презентацію «Чорнобиль: трагедія, подвиг, пам’ять», подякував Ужгородській міській раді та зокрема департаменту соціальної політики.
Хвилиною мовчання вшанували покійних ліквідаторів, до пам'ятника закарпатцям-ліквідаторам наслідків Чорнобильської катастрофи віднесли букет квітів.
Довідково. Як повідомив департамент соціальної політики Ужгородської міської ради, зараз в Ужгороді проживають 443 людини, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, зокрема: 56 – першої категорії, 246 – другої, 141 – третьої та 267 вдів.