В Ужгороді відбулося навчання для лікарів та медсестер усіх шкіл, НВК та дитячих садків міста щодо коронавірусу COVID-2019

Опубліковано: Березень 03, 2020

В Ужгороді відбулося навчання для лікарів та медсестер усіх шкіл, НВК та дитячих садків міста щодо коронавірусу COVID-2019

В ужгородській школі №20 – ліцеї «Лідер» сьогодні відбулося навчання для лікарів та медсестер усіх шкіл, НВК та дитячих садків міста щодо коронавірусу COVID-2019. Такі навчання організувало управління охорони здоров’я Ужгородської міськради спільно із Закарпатським обласним лабораторним центром Міністерства охорони здоров’я України і за графіком проводить його для всіх медичних працівників. Зокрема, у п’ятницю, 28 лютого, провели для працівників міської поліклініки.

На зустрічі у школі міський голова Ужгорода Богдан Андріїв наголосив: «Уже є інформація про перший підтверджений випадок захворювання в Україні, наразі невідомо, як надалі буде розвиватися ситуація із коронавірусом. Не потрібно панікувати, слід реально оцінювати небезпеку і знати, що робити. Тому прошу вас донести інформацію у ваших колективах, педагогам, адже потрібно, наскільки це можливо, звести ризики до мінімуму. До речі, перед цією зустріччю я був у школі №19 і звернув увагу: вчителька після прогулянки попросила дітей помити руки. Дуже позитивний приклад, часто прості засоби допомагають уникнути серйозних проблем».

На навчаннях медикам детально роз’яснюють, як діяти в разі виявлення коронавірусу, в умовах епідемії: як захиститися самим і поводитися з пацієнтами, скажімо, якою повинна бути дистанція для спілкування, як проводити дезінфекцію, обробку поверхонь тощо. Надають також друковані пам’ятки, матеріали. Надалі медики зможуть надавати необхідну інформацію іншим колегам, громадянам, скажімо, педагогам, батькам у школах, садочках. Також у багатьох закладах уже розміщені інформаційні плакати щодо коронавірусу, з якими варто ознайомитися кожному, аби знати, як уберегтися від інфікування, на які симптоми звернути увагу, як самоізолюватися в разі захворювання тощо.

Начальник управління охорони здоров’я Ужгородської міської ради Василь Решетар зазначив, що, крім навчань, комунікація буде проводитися постійно, адже COVID-2019 – новий вірус, який активно вивчають і рекомендації щодо нього, методів захисту, лікування коригуються, змінюються.